6 kroków na start, czyli jak założyć firmę.

0
39

Do założenia własnej działalności nie wystarczy tyko dobry pomysł, czy znajomość danej dziedziny. Nie da się rozpocząć bez wkładu pieniężnego oraz znacznej ilość czasu na załatwienie formalności co nie zawsze w dzisiejszej dobie Internetu musi wiązać się z wielogodzinnymi wizytami w urzędach. Droga elektroniczna to znaczne ułatwienie, można nią wysyłać większość formularz potrzebnych do założenia firmy, co wyklucza bieganie z teczką od urzędu do urzędu. Podstawy założenia działalności gospodarczej można opisać w 6 krokach:
KROK I: Rejestracja przedsiębiorcy (złożenie odpowiedniego wniosku CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej do Urzędu Gminy\Miasta)
KROK II: Uzyskanie odpowiednich zezwoleń zależnych od rodzaju działalności, np. koncesji (alkohol), zezwoleń (apteka), podwyższenia kwalifikacji.
KROK III: Uzyskanie numeru REGON (rejestracja w Urzędzie Statystycznym)
KROK IV: Konto bankowe firmy oraz wyrobienie pieczątki firmowej (konto bankowe nie zawsze jest wymagane)
KROK V: Zgłoszenie przedsiębiorcy i pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ZUS (na zgłoszenie 7 dni)
KROK VI: Zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy o zatrudnieniu pracowników ( 30 dni na zgłoszenie, co wiąże się z obowiązkiem płacenia składek na Fundusz Pracy i Gwarantowany Fundusz Świadczeń Pracowniczych)
Każdy krok w tym procesie wymaga pełnej uwagi i zaangażowania, gdyż łatwo popełnić błąd co znacznie wydłuża proces. Pomocą służy internet, można wyszukać wiele przydatnych informacji, pobrać oraz wysłać odpowiednie wnioski. Urzędy również idą z postępem czasu, nie stawiają barier na drodze osób dopiero wdrażających się w świat biznesu.

www.advans.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawód architekt
Następny artykułJak wygląda dom marzeń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here