Czym jest praktyczna nauka zawodu i jakie korzyści może z niej czerpać pracodawca?

0
Czym jest praktyczna nauka zawodu i jakie korzyści może z niej czerpać pracodawca

Nowoczesna nauka zawodu powinna być prawdziwie praktyczna i angażująca. Dziś przyjrzymy się zaletom, jakie wynikają z zaangażowania w nią przedsiębiorstwa. Jakie owoce pracy, włożonej w naukę młodych osób, zbiera aktywny pracodawca?

Pracodawca to jeden z filarów praktycznej nauki zawodu

Nowoczesna praktyczna nauka zawodu opiera się na ścisłej współpracy trzech najważniejszych elementów: szkoły, uczniów i wybranego przedsiębiorstwa. Firma zaprasza instytucję do współpracy. Wspólnie mogą stworzyć klasę patronacką, gdzie chętni uczniowie skupiają się na nauce wybranego zawodu, łącząc naukę teoretyczną w sali szkolnej z zaawansowaną praktyką, odbywającą się w specjalnie przygotowanym przez firmę warsztacie.

Już od samego początku zaangażowane przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w tworzeniu programu zajęć. Instruktor praktycznej nauki zawodu, najczęściej wybrany spośród specjalistów firmy, staje się przewodnikiem młodych ludzi po pierwszym etapie kariery zawodowej.

Klasa patronacka to łącznik między szkołą zawodową i Twoją firmą

Grupa młodych osób, zdecydowanych na aktywne przygotowanie do pracy w Twojej firmie, to klasa patronacka, która oprócz zgłębiania wiedzy teoretycznej wypływa na głęboką wodę profesjonalnych projektów. Praktyczna nauka zawodu u pracodawcy daje uczniom poczucie wyróżnienia i odpowiedzialności. Wzbudza zainteresowanie, motywuje i pozwala na samodzielną ocenę wyboru zawodowego. Codzienny kontakt z pracownikami i zwyczajami, panującymi w przedsiębiorstwie, pomaga wykształtować skuteczne nawyki. Tego typu kształcenie zawodowe to nie tylko przyswojona wiedza, ale także rozwijanie umiejętności miękkich i społecznych w dwóch środowiskach: szkolnym i biznesowym.

Korzyści dla pracodawcy

Zaangażowanie w taką współpracę daje firmie nowe doświadczenie, poszerza horyzonty, a przede wszystkim przynosi grupę wyedukowanych absolwentów, którzy są zainteresowani pracą w Twojej firmie i wyspecjalizowani w pracy w jej działach. Aktywny udział w procesie edukacyjnym wskazuje na społeczną odpowiedzialność przedsiębiorcy. Buduje pozytywny wizerunek i podkreśla jego pozycję w biznesie. Firma zaangażowana we współpracę ze szkołą branżową z pewnością zyska w oczach nie tylko lokalnej społeczności.

Pomoc młodym uczniom i wsparcie rynku pracy to element renomy przedsiębiorstwa. Największą korzyść znajdziemy jednak wewnątrz firmy: zyskuje ona profesjonalną kadrę. Nie musisz martwić się o rekrutację, testowanie nowych pracowników czy tworzenie specjalnych kursów. Absolwenci klasy patronackiej, wykształceni pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu, znają już przedsiębiorstwo, jego zwyczaje, pracowników i stosowane maszyny.

Praktyczna nauka zawodu w firmie – jak zacząć

Organizacja praktycznej nauki zawodu polega na znalezieniu osób do współpracy: odpowiedniej klasy i szkoły oraz instruktora, który musi spełniać odpowiednie wymagania.

Skutecznym motorem praktycznej nauki zawodu jest centrum kształcenia zawodowego Edunet Poland, działające przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, która zajmuje się przede wszystkim aranżowaniem owocnej współpracy między szkołą i firmą. Doświadczenie specjalistów pozwala odnosić wspólne sukcesy na polu nowoczesnej nauki zawodu. Dowiedz się, jak zadziała to w Twojej firmie.

Steve Jobs i Google, czyli jak nie wierzyć w historię o sukcesie i biznesie

0
google

Z pewnością każdy zna założyciela firmy Apple, Steva Jobsa. Znak mało osób wie że rzucił on studia po kilku miesiącach. Założyciele marki Google postąpili w ten sam sposób. Sprawdź, dlaczego lepiej jest ostrożnie wyciągać wnioski z historii o sukcesie. Każdy z nas z pewnością uwielbia historia o odniesieniu wielkiego sukcesu. Jeżeli planujesz otworzyć własny biznes, to jest pewne ryzyko że niewiele z tych historii się nauczysz. Jeszcze gorzej jeżeli uwierzysz skrzywiony obraz rzeczywistości. Sprawdź czego nie dowiesz się z historii o biznesie. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/steve-jobs/

Steve Jobs oraz Google – wszystko czego nie wiedziałeś o ich historii

Cały czas Staramy się cały czas Staramy się zrozumieć w jaki sposób działa rzeczywistość. Bardzo często pomagają nam w tym opowieści. Autor książki pod tytułem „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”, tłumaczył, że najbardziej przekonujący opowieści są:

• rzadziej proste niż złożone 

• bardziej konkretne niż abstrakcyjne 

• większą rolę przypisują talentowi, głupocie oraz zamiarem ludzkim niż ślepemu trafi 

• skupiają się na bardzo małej liczbie szczegółów oraz wydarzeń, które miały miejsce, a nie na niezliczonych wydarzeniach, które nie nastąpiły, mimo, że mogły się zdarzyć

Inaczej rzecz ujmując, przez bardzo długi czas oszukujemy sami siebie, budując oparty na wątłych przedstawionych relacjach z przeszłości, w które potem wierzymy, czy jednak że historia jest wiarygodna oraz ucząca.

Nieprawdopodobna historia sukcesu Google

Pokrótce historia założycieli Google wygląda następująco:

• Dwaj doktoranci z Uniwersytetu Stanford opatentował ją nowy sposób na wyszukiwanie informacji w internecie

• Pozyskują Potrzebne środki oraz zakładają działalności

• Rok po starcie decydują się na sprzedanie spółki za niecałe mlion dolarów 

• Potencjalny kupiec uznaje jednak w ostateczności, że jest to zbyt drogie

• W rezultacie spółka nie zostaje sprzedana, pozostają podejmowany dobre decyzję, a cena akcji Google szybuje

W takiej wersji historii każda decyzja, którą podjęli założyciele jest dobra. Nie ma w niej miejsca na przypadek, nie ma źle podjętych działań, nie ma miejsca na opis działań konkurencji. Jest to bardzo dobre opowiadanie.

W historii Google podobnie jak w wielu innych biznesowych sukcesach bardzo dużą rolę odgrywa szczęście. W każdym momencie, ślepy los oraz niespodziewane wydarzenia, mogą odmienić decyzję.

Steve Jobs – historia o uratowanym rozbitku

Ludzi, którzy szukają informacji o twórcy koncernu Apple, przede wszystkim interesuje to jakie jest jego wykształcenie. Nie musimy długo szukać, aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Okazuje się że Steve Jobs ukończył szkołę średnią i tylko przez jeden semestr studiował prawo, po czym rzucił studia. Łatwo jest zatem dojść do wniosku, że studiowanie nie jest konieczne aby osiągnąć sukces.

W przemówieniu dla studentów Stanforda sam twórca koncernu Apple, w 2005 roku mówił:

„Po sześciu miesiącach nauki nie widziałem w tym żadnej wartości. Nie miałem pojęcia, co chciałbym w życiu robić i nie wyobrażają sobie jak Colę Czy mógłby mi pomóc w dokonaniu wyboru. Co więcej, wydałem prawie całe pieniądze z twoich rodziców (na naukę), którzy ciężko pracowali na całe życie. Postanowiłam więc po rzucić szkołę i wierzyłem w, że wszystko dobrze się ułoży kropka ta decyzja była dość przerażająca, ale gdy spojrzę wstecz – okazała się jedną z najlepszych w moim życiu.”

Być może nie jest to dobra wypowiedź dla studentów, ale zastanówmy się czy może warto iść tropem Steva? Okazuje się, że niekoniecznie. Każdy z nas jest przecież inny. To my decydujemy o swoim życiu i o tym jak się ono potoczy.

Zobacz też: http://www.wiwar.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/

Prawa i obowiązki podatnika – bądź z nimi na bieżąco

0
Prawa i obowiązki podatnika

Tarcza Antykryzysowa to ostatnio główny temat, który interesuje przede wszystkim przedsiębiorców. Co jakiś czas dowiadujemy się o nowych zmianach, obowiązkach, ale i prawach. Do tego dochodzą nowelizacje i wdrażanie już dawno przyjętych przepisów. Jest się z czym mierzyć! Zagwozdkę mogą mieć nie tylko przedsiębiorcy, ale i zwykli podatnicy, którzy tym bardziej bez fachowej pomocy gubią się w aktualnych przepisach.

Rozwiązaniem jest współpraca z biurem rachunkowym lub samodzielnym księgowym. Jak jednak wybrać specjalistę, który będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania, a ponadto podpowie najlepsze rozwiązania w danej sytuacji? Sprawdźmy!

Fachowa pomoc dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy od momentu, kiedy to w kraju zaczęły obowiązywać obostrzenia związane ze światową pandemią, kolokwialnie można rzec, iż siedzą w papierach. Czytają przepisy, czekają na nowe ustawy, aby móc skorzystać z pomocy, dzięki której byliby w stanie uchronić swoje firmy przed zawieszeniem lub zamknięciem. Niestety, tak duże tempo zmian oraz w wielu miejscach brak ich doprecyzowania, skutkują pojawianiem się mnóstwa wątpliwości.

Rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest tymczasowa lub stała współpraca z wybranym biurem rachunkowym. Decydując się na powierzenie firmowych spraw doświadczonemu zespołowi specjalistów, można być pewnym, że już żaden zapis nie będzie budził wątpliwości, wypełnianie formularzy stanie się znacznie prostsze, a wspólne szukanie najkorzystniejszych rozwiązań, wreszcie będzie owocne.

Na rynku nie brakuje biur rachunkowych, które współpracują z klientami zdalnie, ale i posiadają stacjonarne siedziby. Można się pokusić o ich wyszukiwanie zgodnie z wybraną lokalizacją, na stronie UslugiKsiegowe.pl. To spore ułatwienie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzić sobie czasu na wycieczki po rozległej okolicy, zamiast tego wolą się kierować opiniami dotychczasowych klientów i na tej podstawie wybrać kogoś do współpracy.

Rozliczenia z fiskusem i nie tylko

Podatnicy, którzy na co dzień nie wykonują pracy w ramach własnej działalności gospodarczej, mają również niemało pytań. Dla nich to trudny okres, bo nierzadko utrata dotychczasowego miejsca pracy, konieczność poszukiwania nowego zajęcia lub właśnie moment, by się zastanowić nad przebranżowieniem, wejściem na inną ścieżkę zawodową, między innymi związaną z zakładaniem działalności gospodarczej.

Początki każdej z powyższych dróg są równie trudne i wymagające. Przede wszystkim wymagające fachowej wiedzy i pomocy, doświadczenia. Elementów, które trudno zdobyć samodzielnie, informacji, których poszukiwanie w sieci często kończy się fiaskiem. Biuro rachunkowe może pomóc jednorazowo, podczas kilku spotkań z podatnikiem lub w ramach regularnej współpracy raz na jakiś czas.

Obydwie grupy, które mają nieco inne potrzeby pod względem poszukiwanych danych i informacji, mogą z powodzeniem znaleźć specjalistę, który rozwieje wszystkie ich wątpliwości. Choć na konsultację lub stałą współpracę trzeba wydać pieniądze, zdecydowanie jest to inwestycja w przyszłość nie tylko finansową.

Jak wybrać odpowiednie maszyny piekarnicze do wypiekania chleba?

0
maszyny piekarnicze do wypiekania chleba

Wypiekanie chleba ma niezwykle długą i wyjątkową tradycję w naszym kraju. Jego spożywanie dla wielu osób ma nie tylko charakter czysto kulinarny, ale tradycyjny właśnie. Jesteśmy na tyle przywiązani do chleba, że nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez regularnego dostępu do niego. Choć warunki przyrządzania tego typu wypieku zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich dekad, twórcy technologii dokładają starań, by chleb smakował „tak jak dawniej”. Dlatego właściciele piekarni dokładają chcą wybrać takie urządzenia, które umożliwią im przygotowywanie wypieków odpowiadających przyzwyczajeniom ich klientów.

Nowoczesna piekarnia – nowoczesne rozwiązania technologiczne

Spotykane w dzisiejszych piekarniach urządzenia do wypiekania chleba są zupełnie nowoczesne – ich celem jest nie tylko wytwarzanie pieczywa chrupkiego i smacznego, ale także umożliwienie pracy na pełnych obrotach i wytwarzanie dużej ilości bochenków. Ponadto, piece piekarnicze wyposażone są w specjalne rozwiązania, pozwalające na regulowanie panujących w nich warunków – w tym rozkładu temperatury. Oprócz samego wypiekania, piece mogą także pełnić dodatkowe funkcje związane na przykład z załadunkiem, transportem na krótki dystans i podawaniem produkowanych wypieków.

Często stosowane są piece z tak zwanym systemem dwubiegowym. Pozwalają na pracę zarazem w dwóch różnych trybach, a w rezultacie – jednoczesne wypiekanie różnych rodzajów pieczywa w tym samym urządzeniu. W piecach takich spotykamy standardowe półki do wypiekania, które podgrzewane są w różnym, niezależnym od siebie, stopniu.

Piece piekarskie są więc w znacznym stopniu zautomatyzowane. Automatyzacja ich pracy obejmuje różne etapy procesu wypiekania. Pod wieloma względami stanowi to znaczne ułatwienie, gdyż osoby sterujące pracą danego pieca mają możliwość swobodnej i łatwiej regulacji zakresu jego pracy, bez obawy, że dostarczana energia cieplna będzie rozkładać się nierównomiernie.

Miesiarki piekarnicze

Równie często stosowane urządzenia to tak zwane miesiarki, z których korzystamy w produkcji ciast. Ich praca jest częściowo podobna do stosowanych w domowych kuchniach mikserów. Służą do przygotowywania masy ciastowej, z której następnie wypiekany będzie chleb bądź inne rodzaje pieczywa. Miesiarki występują w różnych wersjach, różniących się rozmiarem, typem zastosowanego mechanizmu, intensywnością pracy, a także możliwością napowietrzania oraz spulchniania pieczywa. Pod tym względem, szczególną popularnością cieszą się urządzenia produkowane przez IBIS, dostępne pod adresem: ibis.net.pl.

Nowoczesne miesiarki to oczywiście urządzenia elektryczne i zautomatyzowane, pozwalające na regulację najważniejszych cyklów ich pracy. Pozwalają na dokładne wymieszanie każdego rodzaju ciasta, zapobiegając jednocześnie jego niepożądanemu nadmiernemu podgrzaniu.

Warto podkreślić, że miesiarki stosowane są w piekarniach różnych rozmiarów. Znajdziemy zarówno miesiarki mniejsze jak i większe, co pozwala wybrać to urządzenie, które pasować będzie do naszych możliwości jego przechowywania.

Stres w pracy – jak sobie z nim radzić?

0
Stres w pracy

Z badań jasno wynika, że choć na świecie panuje moda na work-life balance, Polacy są coraz bardziej przepracowani i przemęczeni. Stres w pracy towarzyszy wielu z nas, stając się nierzadko emocją, towarzyszącą nam niemal bez przerwy. Zadbaj o siebie i dowiedz się, jak sobie skutecznie radzić ze stresem! 

Skąd to się bierze, czyli przyczyny stresu w pracy

Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujesz, codziennie czekają Cię nowe wyzwania. Stawienie im czoła i pokonywanie trudności niewątpliwie przynosi satysfakcję, ale kosztem osiągnięcia celu, często bywa stres. Nadmierna liczba obowiązków zawodowych, kolejne, niecierpiące zwłoki punkty planu, rutynowe prace, przeplatające się z zupełnie nowymi zagadnieniami, mogą prowadzić nie tylko do wypalenia zawodowego, ale także do nerwic czy depresji. Stres może być wywołany także zjawiskiem przeciwnym, czyli rutyną i pracą poniżej możliwości. Skutkuje to brakiem motywacji oraz satysfakcji z wykonywanych działań – a w ostatecznym rozrachunku – często rodzi frustrację. Podobnie, negatywne skutki może mieć napięta atmosfera w miejscu pracy, złe relacje między pracownikami, nieustanna rywalizacja i brak wzajemnego wsparcia i pomocy. Złe relacje w  pracy mogą powodować stres i negatywnie wpływać na wykonywane zadania, szczególnie gdy od osób, które nie są sobie przyjazne, wymagana jest współpraca na polu zawodowym. Ważnym elementem są jednak nie tylko ludzie, ale również ogólne warunki pracy –choćby nieodpowiednia temperatura w miejscu pracy czy duży hałas, także mogą być przyczyną stresu.

Stres w miejscu pracy – czym się objawia i czym skutkuje?

Pod wpływem emocji, ciało inaczej reaguje na bodźce i radzi sobie z nietypowymi zawodowymi sytuacjami. Krótkotrwały stres może oczywiście mieć pozytywny charakter, mobilizować do działania i wzmagać efektywność pracownika. Działa wtedy jak zastrzyk energii, pobudzając do działania. Jeśli jednak stres jest długotrwały, jego objawy będą miały odmienne skutki. Ludzie zestresowani mają niższą odporność, cierpią na bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa. Nierzadko pojawiają się u nich zaburzenia snu, choroby układu pokarmowego czy nadciśnienie, a w niektórych przypadkach stres prowadzi nawet do udarów czy zawałów, częściej pojawiają się również nerwice lub depresje. Warto mieć na uwadze, że zdenerwowanie powoduje również mniejszą uważność, ograniczoną efektywność i większą liczbę niezamierzonych pomyłek. Stres jednej osoby udziela się innym – współpracownikom, klientom, ale także rodzinie i najbliższym zestresowanego pracownika. Gdy się pojawia, łatwiej o konflikty i nieporozumienia.

Stres – jak sobie z nim radzić? Profesjonalnie!

Kiedy stres w pracy jest długotrwały, a danej osobie brakuje zasobów, kompetencji i wsparcia z zewnątrz, może on wpływać na efektywność wykonywanych działań. Mając na uwadze zarówno dobro firmy, jak i zdrowie pracownika, należy odpowiednio zarządzać takimi odczuciami i zniwelować stres. Jak sobie z nim poradzić, skoro każdy człowiek w zależności od sytuacji może reagować na niego zupełnie inaczej? Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w pytaniu – indywidualnie! Jedni skupiają się na konkretnym zadaniu, inni na towarzyszących im emocjach, a są także osoby, które wybierają unikanie źródła problemu. Warto odnaleźć najbardziej skuteczny dla siebie (czy też, będąc pracodawcą, dla danego pracownika) sposób. Rozładowanie stresu jest możliwe np. poprzez wyrażenie swoich emocji, wysiłek fizyczny lub odpowiednie techniki relaksacji. Aby skutecznie poradzić sobie z negatywnymi odczuciami i odpowiednio zarządzać stresem w pracy, powstały również specjalistyczne kursy,  np. https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/zarzadzanie-stresem,236/, które z pomocą profesjonalistów pozwalają poradzić sobie z wyzwaniami w pracy. Dzięki takiemu naukowemu podejściu do sprawy stresu w pracy uczestnicy zajęć zdobywają profesjonalne narzędzia, które pozwolą na poznanie sposobów minimalizowania skutków stresu i pogłębienie umiejętności zapobiegania stresowi w pracy i poza nią.

Zmień stres w pracy na pozytywną mobilizację!

Na co dzień warto stosować także proste zasady, które ułatwią radzenie sobie ze stresem. Ustalenie priorytetu dla kolejnych zadań w planie dnia pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze. Jednocześnie należy pamiętać o asertywności w przyjmowaniu kolejnych obowiązków – nadmiar punktów na liście zadań to prosta do droga do stresu. Niezależnie od okoliczności należy pamiętać także, że ważnym elementem radzenia sobie ze stresem są przerwy. Przemęczony organizm nie działa produktywnie, a badania dowodzą, że brak chwili wytchnienia sprawia, że zadania stają bardziej czasochłonne. Dzięki zachowaniu work-life balance, pracownik będzie bardziej usatysfakcjonowany i jednocześnie bardziej wydajny, a tym samym – cenniejszy dla firmy. Konkluzja jest jedna – warto (dla dobra własnego, ale także otoczenia) pokonać stres w pracy i jak najszybciej znaleźć skuteczny sposób rozprawienia się z nim!

Artykuł sponsorowany.

Szkoła służb medycznych – dlaczego warto się nią zainteresować?

0
Szkoła służb medycznych

Służby medyczne są tym elementem na rynku pracy, o który szczególnie walczą władze poszczególnych państw. Wszystko dlatego, że aby zachować odpowiedni poziom zabezpieczenia społeczeństwa trzeba mieć do dyspozycji wyszkolonych pracowników. 

Praca w służbie medycznej zawsze będzie opłacalna. W zależności od krajów jest wynagradzana lepiej lub gorzej, jednak przy współcześnie starzejącym się społeczeństwie, dobrze wykształcone osoby na pewno na brak pracy narzekać nie będą.

Niezależnie od tego, jak planujemy swoją karierę zawodową, jeśli mamy predyspozycje do pracy w branży okołomedycznej warto zainteresować się studiami i specjalistycznymi szkołami policealnymi z zakresu szeroko pojętej ochrony zdrowia. Ten typ wykształcenia, potwierdzony dyplomem, gwarantuje pracę ośrodkach o doskonałej renomie nie tylko w kraju, ale i za granicą. 

Szukaj dobrej szkoły 

Jakość nauczania w szkołach zawodowych nie zawsze idzie w parze z wytycznymi ustawodawcy. Warto wybierać te szkoły, które gwarantują poziom nauczania zgodny ze standardami unijnymi. Dobra szkoła to taka, która gwarantuje także praktyki i utrzymuje kontakt z instytucjami z branży. Porównując oferty poszczególnych szkół, sprawdźmy ofertę nie tylko na stronach szkół, ale również w opiniach na serwisach społecznościowych. 

A może dodatkowa specjalizacja?

Szkoły takie jak warszawskie collegium.com.pl prowadzą nie tylko rekrutację na kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów, ale również bardzo ciekawe kursy kwalifikacyjne. Wśród ciekawych i mocno przyszłościowych kursów na pewno należeć będzie opiekun osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej czy technik usług kosmetycznych. Decydując się na taki kurs, co prawda nie będziemy mogli się po jego ukończeniu pochwalić dyplomem studiów, ale taki kurs trwa znacznie krócej niż studia. Nauka w formie szkolnej to minimum jeden rok, zaś nauka w postaci kursu to tylko trzy miesiące. Stąd kurs jest na pewno rozwiązaniem dedykowanym tym, którym szczególnie zależy na czasie. Co więcej, nie ma problemu w realizowaniu kilku kursów jednocześnie, a to w oczywisty sposób podnosi kwalifikacje zarówno dyplomowanego ratownika, jak i osoby, która będzie poszukiwać pracy w domu spokojnej starości.

Ciekawą opcją, jaką oferują niektóre placówki edukacyjne, jest możliwość odbywania niektórych kursów na odległość. To świetna opcja dla osób, które np. pracując za granicą, chcą zdobyć dodatkowe umiejętności.

Jaki router wifi wybrać?

0
Jaki router wifi wybrać

Router jest podstawowym elementem sprawnie funkcjonującej sieci w każdej firmie i domu. Dzięki niemu możliwe jest łączenie się z Internetem z różnych urządzeń, również bezprzewodowo. Obecnie routery z funkcją Wi-Fi są najpopularniejsze, gdyż znakomicie sprawdzają się nawet w przypadku obsługiwania kilku urządzeń jednocześnie. Jeżeli zamierzasz kupić router Wi-Fi, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania.

  1. Netgear R7000
  2. D-Link AC1200 4G LTE DWR-953
  3. Jaki router Wi-Fi wybrać?

Routery Wi-Fi już dawno przestały być luksusem dostępnym jedynie dla części społeczeństwa. Dziś może z nich korzystać niemalże każdy, kto chce mieć dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Dzięki routerom z funkcją Wi-Fi bez trudu organizuje się pracę zdalną, ogląda się filmy w Internecie oraz korzysta się z sieci na wielu urządzeniach jednocześnie. Jeżeli potrzebujesz routera Wi-Fi, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i poznaj modele, na które warto postawić.

Netgear R7000

Jednym z polecanych routerów Wi-Fi jest model Netgear R7000. Urządzenie obsługuje dwie częstotliwości, co zapewnia więcej możliwości jego użytkowania. Pasmo 2,4 GHz jest przystosowane do przeglądania stron internetowych i pobierania plików, natomiast pasmo 5 GHz działa niezawodnie, gdy potrzebny jest większy transfer. Na szybszym paśmie można oglądać filmy 4K bez zacinania, a także grać w gry online.

Z pomocą Netgear R7000 można korzystać z drukarki i innych sprzętów z poziomu każdego urządzenia w domu. Wystarczy, że drukarka, kserokopiarka lub inne urządzenia biurowe zostaną podłączone do routera przez port USB. Atutem modelu jest szybka konfiguracja przez wbudowany port WAN oraz przyśpieszone działanie Internetu dzięki funkcji QOS, która optymalizuje podział pasma i pozwala cieszyć się wydajnym łączem z siecią.

D-Link AC1200 4G LTE DWR-953

Router D-Link AC1200 4G LTE DWR-953 to urządzenie idealne dla użytkowników, którym zależy na podsieci DMZ. Dzięki niej możliwe jest wydzielenie dostępnych serwerów na zewnątrz, co ułatwia wykonywanie wielu czynności. Ponadto router posiada dwie częstotliwości działania – 2,4 GHz oraz 5 GHz, tak samo jak model polecany powyżej. Port WAN jest natomiast udogodnieniem, umożliwiającym szybkie i proste skonfigurowanie sieci zewnętrznej od swojego operatora. Konfiguracja obejmuje wyłącznie podpięcie kabla.

D-Link AC1200 4G LTE DWR-953 posiada firewall, co zwiększa bezpieczeństwo sieci i chroni ją przed wieloma atakami. Model jest przystosowany do obsługi Internetu LTE w technologii 3G i 4G, które wciąż dominują na rynku. Za jakość połączenia odpowiada antena zewnętrzna o wysokiej wydajności.

Jaki router Wi-Fi wybrać?

Spośród wielu ofert routerów Wi-Fi trudno jest wybrać jeden najlepszy model dla siebie. W ofercie takiej jak https://www.oleole.pl/routery.bhtml znajdzie się wiele urządzeń, przystosowanych do potrzeb przeciętnych i wymagających użytkowników. Przede wszystkim powinno się pamiętać, by przy zakupie routera Wi-Fi nie kierować się jedynie ceną. Ważne jest zwrócenie uwagi na funkcje urządzenia. Dzięki nim możliwe jest szybkie połączenie się z siecią, korzystanie z różnych pasm oraz łączenie się z Internetem w odmiennych technologiach. Co ważne, w przypadku routera Wi-Fi powinno się dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę urządzeń, które mają być obsługiwane przez sprzęt oraz możliwość podłączenia do routera np. drukarki. Obie cechy przydają się nie tylko w biurach, ale również w przypadku tworzenia sieci prywatnej, z której korzystają wszyscy domownicy.

Korzyści z ukończenia studiów MBA, czyli co tak naprawdę dają te studia?

0
Korzyści z ukończenia studiów MBA, czyli co tak naprawdę dają te studia

Studia MBA to studia podyplomowe, jednak bardzo specyficzne – w zajęciach biorą udział osoby, które nie tylko mają już wyższe wykształcenie, ale dodatkowo posiadają odpowiednie doświadczenie. I to właśnie dzięki tej specyfice zalety studiów MBA mocno różnią się od zalet „typowych” studiów.

Nauka w gronie doświadczonych osób

Wiele zalet studiów MBA wynika z tego, że ich uczestnicy mają już doświadczenie zawodowe – i to na kierowniczych stanowiskach, ponieważ jest to jeden z warunków rekrutacji na studia. Dzięki temu uczestnicy mogą uczyć się nie tylko od prowadzących zajęcia, ale także od siebie nawzajem. Poznanie funkcjonowania i strategii firm z innych branż może być bezcennym doświadczeniem.

Nauka w takim gronie ma też inną zaletę – uczestnicy z łatwością nawiązują kontakty biznesowe, które mogą zaprocentować w przyszłości. Możliwość stworzenia czy rozwinięcia takiej sieci jest wręcz uważana przez wielu absolwentów MBA jako jedna z najważniejszych zalet studiów tego rodzaju.

Pracodawcy i partnerzy biznesowi wciąż doceniają dyplom Master of Business Administration

Nie da się też ukryć, że studia MBA nadal uważane są za studia elitarne, a zarówno pracodawcy jak i partnerzy biznesowi doceniają ukończenie programu Master of Business Administration. Dodatkowo niektóre uczelnie (np. Wyższa Szkoła Bankowa) umożliwia zdobycie dyplomu sygnowanego lub wystawionego przez zagraniczną uczelnię, co podnosi wartość dyplomu w oczach wielu pracodawców. Na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie można też znaleźć dane dotyczące zarobków absolwentów MBA. Na ich podstawie można wywnioskować, że osoby z tytułem Master of Business Administration mogły pochwalić się znacznie wyższym wynagrodzeniem w firmach zagranicznych niż pracownicy bez studiów MBA.

Korzyści studiów MBA: usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy

Co jeszcze dają studia MBA? Należy pamiętać, że jednym z głównych założeń studiów MBA jest usystematyzowanie wiedzy uczestników oraz jej uzupełnienie – m.in. o nowoczesne metody zarządzania i praktyczne sposoby wykorzystywane na co dzień w innych firmach. Co ważne, uczestnicy nie tylko uzupełniają wiedzę, ale i dowiadują się, jak stosować nowo zdobyte informacje w praktyce. To z kolei pozwala im na podjęcie realnych działań mających na celu np. poprawę sytuacji w firmie, co dla każdego pracodawcy będzie mieć ogromne znaczenie.

Artykuł sponsorowany.

Jak podnieść swoje kompetencje bez wychodzenia z domu?

0
Jak podnieść swoje kompetencje bez wychodzenia z domu

Najczęściej myśląc o rozwoju osobistym mamy na myśli nowe wyzwania edukacyjne. Mogą to być zarówno studia, jak i kursy czy warsztaty. Największym problemem jest jednak czas i jego organizacja. W tej sytuacji z pomocą przychodzi kształcenie online.

Absolwenci gubią legitymacje studenckie, aby dłużej korzystać ze zniżek i ulg

0
Absolwenci gubią legitymacje studenckie, aby dłużej korzystać ze zniżek i ulg

Jakież wielkie zdziwienie przeżywają studenci pod koniec swoich studiów, gdy dziekanat prosi o zwrot legitymacji studenckiej. Większość osób myśli, że będzie miała możliwość korzystania z ulg studenckich po studiach, przynajmniej do zakończenia semestru, czyli do daty ważności naklejki na legitymacji studenckiej, umieszczonej na legitymacji. Jednak legitymacja studencka z naklejkami ELS musi zostać zwrócona do dziekanatu po skończeniu studiów , choć nie zawsze od razu.  Jeśli naklejka na legitymacji studenckiej, jest ważna do końca semestru, w niektórych przypadkach nie trzeba oddawać tego dokumentu przed obroną. Uczelnie często naginają prawo, lub nie chcą informować studentów o przysługujących im prawach.

Ale studenci żegnający mury uniwersytetów, też znaleźli na to sposób. Bo,  coraz większość kreatywnych osób które są na ukończeniu swojego kierunki, stara się jednak zatrzymać swoja legitymację , czy to ze względu na zniżki, jak i ze względów sentymentalnych. Legitymacja studencka i ważna naklejka Els, to furtka do wielu oszczędności, żal im się jednak z nimi rozstać po studiach. Dzięki aktualnej naklejce na legitymacji przez okres wakacji można wciąż jeździć z 51% zniżką – a te się przydają zwłaszcza w tym okresie. Zatem czy można zatrzymać swoją legitymację po studiach?

Zwrot legitymacji studenckiej po studiach, mimo że naklejki na legitymacji wciąż ważny.

To kiedy należy zwrócić swój dokument do dziekanatu, zależy od stopnia studiów. Absolwenci studiów I stopnia mogą korzystać z legitymacji studenckiej do wygaśnięcia jej daty ważności. Czyli do końca semestru studenckiego oznaczonego jako data ważności na każdej naklejce na legitymacji Els.  Magistrzy są jednak proszeni o oddanie legitymacji w dniu obrony egzaminu dyplomowego – niekiedy jest to nawet kilka miesięcy przed upłynięciem daty naklejki na legitymację studencką. Chcąc zachować zniżki studenckie do końca października, zgłaszają oni na uczelni zaginięcie legitymacji, żeby dziekanat nie wymagał jej zwrotu. Korzystają z ulg po skończeniu studiów, a potem szukają innych patentów na zachowanie dotychczasowych przywilejów np. poprzez naklejki kolekcjonerskie na legitymacje. Te kolekcjonerskie naklejki ELS, stanowią imitację hologramów na legitymację wydawanych na studiach i coraz chętniej są wykorzystywane w nieuczciwy sposób przez absolwentów. Posiadanie ważnej legitymacji i aktualnej naklejki els , jest o tyle ważne, gdyż to one potwierdzają możliwość korzystania ze zniżek studenckich.

Zgubiłeś” legitymację studencką

„Zgubiłeś” legitymację studencką? Nie Ty jeden!

Pracownicy dziekanatów nie ukrywają, że „gubienie” legitymacji  przez absolwentów to plaga. Rozumieją, że studenci korzystać chcą z ważnych naklejek i legitymacji studenckich  do końca ważności, jednak jak sami podkreślają – obowiązek zbierania legitymacji od absolwentów nakłada na nich prawo. Aby magistra można było dopuścić do obrony dyplomu, ten musi „rozliczyć się” z uczelnią z kompletu dokumentów. Dlatego mimo, że naklejka – legitymacja studencka jest wciąż ważna do końca semestru, dokument ten należy zwrócić.  Część z magistrów wykorzystuje jednak „patent” opracowany przez starszych kolegów. Wypełniają oni specjalne oświadczenie o zgubieniu legitymacji, zanoszą je do pracowników administracji na uczelni i zachowują dokument poświadczający status studenta,  z wciąż ważnymi i aktualnymi naklejkami na legitymacji els, korzystając ze zniżek do końca października – do daty ważności hologramu els. Niektórzy absolwenci na tym jednak nie poprzestają. Zamawiają w Internecie naklejki kolekcjonerskie wyglądające dokładnie tak samo, jak wydawane w dziekanacie studenckie hologramy na legitymację, żeby móc w dalszym ciągu korzystać z ulg. Sam zakup takich kolekcjonerskich naklejek, nie jest sprzeczny z prawem, stąd nazwa kolekcjonerskie. Jednak przyklejanie takiej naklejki kolekcjonerskiej na legitymację studencką, już tak i może grozić dużymi konsekwencjami.  Choć wedle prawa nie wolno tak robić, to nie brakuje „odważnych” osób stosujących ten patent.

Zniżki, z których „kreatywni” korzystają po studiach

Osoby posługujące się ważną legitymacją studencką i które posiadają aktualne naklejki na legitymację studencką  Els  mają prawo do nabywania ulgowych biletów miejskich w autobusach i tramwajach. Tańsze są dla nich zarówno przejazdy jednorazowe, jak i bilety miesięczne. Do ukończenia 26. roku życia także podróże koleją kosztują mniej – studenci płacą tylko 49% standardowej ceny, a zniżka ta łączy się z dodatkowymi rabatami proponowanymi przez przewoźników. Zawsze należy pamiętać o przedłużeniu swojej legitymacji studenckiej w terminie , poprzez otrzymanie z dziekanatu nowego hologramu els. Konduktorzy, bardzo chętnie sprawdzają ważność każdej legitymacji studenta, zwracają szczególnie uwagę, na termin ważności naklejki ELS umieszczonej na rewersie legitymacji. To jednak nie jedyne rabaty, jakie absolwenci próbują w „kreatywny” sposób zachować po studiach. Niewiele osób zdaje sobie z prawe, że zniżki studenckie przysługują na przejazdy komunikacją miejską, także po 26 roku życia. Wystarczy sprawdzić informację zamieszczoną na rewersie dokumentu, tam gdzie znajdują się wszystkie naklejki na legitymacji Els.  Zniżki dzięki ważnej naklejce na legitymację studencką można uzyskać w wybranych sklepach, barach mlecznych, czy klubach. Żacy taniej mają nawet w galeriach sztuki i muzeach. Nie można również zapomnieć, że wybrane miasta akademickie pozwalają studentom na bezpłatny wstęp na Juwenalia, podczas których występują najsłynniejsi artyści w kraju. Wielu z absolwentów nie może pogodzić się z utratą tak wielu przywilejów po skończeniu studiów, stąd szukają oni sposobów na ich zachowanie.

ZOBACZ TEŻ