Gra na giełdzie – jak wybrać brokera giełdowego?

0
Gra na giełdzie – jak wybrać brokera giełdowego?

Każdy początkujący inwestor musi podjąć decyzję dotyczącą wyboru brokera giełdowego, ponieważ tylko za jego pośrednictwem możliwe jest zawieranie transakcji na rynkach finansowych. Ze względu na to, że dostawców takich usług jest coraz więcej, wybór nie należy do najprostszych. Wbrew pozorom ważna jest nie tylko sama platforma inwestycyjna, ale także wysokość opłat i prowizji oraz zakres dostępnych instrumentów. Poniżej podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas szukania najlepszego rachunku brokerskiego.

Jak dobrze wybrać agencję opiekunek osób starszych?

0
Jak dobrze wybrać agencję opiekunek osób starszych?

Chcesz rozpocząć pracę w charakterze opiekunki osób starszych, ale boisz współpracy z nierzetelną firmą? A może masz za sobą przykre doświadczenia z nieuczciwym pośrednikiem? Sprawdź na co zwrócić uwagę, przeczytaj krótki poradnik w 3 krokach!

Miękka windykacja w firmie – praktyka i szkolenia

0
Miękka windykacja w firmie – praktyka i szkolenia

Gdy osoba, która zaciągnęła zobowiązanie finansowe, nie wywiązuje się z niego w terminie, prowadzona jest wobec niej windykacja. To wszelkie działania, które mają na celu dochodzenie własności. Warto pamiętać, że nie są one tożsame z postępowaniem sądowym i komorniczym. Szczególnie istotną rolę odgrywa obecnie tzw. miękka windykacja, która – prowadzona efektywnie – przynosi pozytywne efekty.

Pełnomocnik IATF – jak wygląda szkolenie?

0
Pełnomocnik IATF – jak wygląda szkolenie?

Branża motoryzacyjna jest jedną z tych, w których kontrole i audyty są konieczne do rozwoju firmy i zdobywania nowych dróg dystrybucji. Certyfikacja daje pewność, że produkty niezbędne do wytwarzania samochodów są wysokiej jakości i nie zagrażają zdrowiu i życiu. Dodatkowo SZJ wspiera także same firmy, ograniczając koszty i minimalizując wytwarzanie odpadów. Pełnomocnik IATF jest więc w takich organizacjach niezbędnym elementem.

Jak zacząć programować?

0
Jak zacząć programować?

Każdy okres historyczny posiada charakterystyczne dla siebie rzeczy, które wyróżniają go z pośród innych okresów. Nie inaczej jest z obecnymi czasami, które kojarzą nam się z silnym oraz rosnącym rozwojem różnego typu technologii. Prawie każda rzecz, na którą spojrzymy w naszych domach, posiada oprogramowania, które zarządzają oraz sterują naszym urządzeniem, każdy możliwy element z naszego otoczenia poddajemy automatyzacji. Analizując to wszystko, można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że zapotrzebowanie na programistów, już i tak bardzo wysokie, w najbliższych latach jeszcze bardziej wzrośnie. W poniższym artykule przeprowadzimy analizę opłacalności pracy w zawodzie oraz postaramy się przedstawić możliwości rozpoczęcia nauki w tym zakresie.

Zapotrzebowanie na programistów

Jeśli jesteś programistą lub kształcisz się w kierunku przyszłej pracy przy różnego typu technologiach, to z całkowitą pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Pracodawcy szukają młodych ludzi z pasją, gdyż zapotrzebowanie na pracowników z zakresu programowania jest znacznie większe niż ilość dostępnych rąk do pracy. Najnowsze badania wskazują, że tylko na polskim rynku brakuje ponad 50 tyś. programistów, więc jest to dobry kierunek dla wszystkich ambitnych ludzi, gdyż prawdopodobieństwo znalezienia zatrudnienia jest bardzo wysokie. Jeśli nie kształcisz się w tym kierunku, a myślisz o przebranżowieniu się, wtedy z pomocą przyjdą Tobie różnego rodzaju kursy, które oferują nabycie kompetencji z każdej dziedziny programowania. Wybierz co interesuję cię najbardziej, znajdź w sobie samozaparcie i ruszaj w świat setki tysięcy linijek kodu, przez które musisz przebrnąć by dokładnie zgłębić tajniki tej niełatwej sztuki. 

Jak zacząć programować? 

Oczywiście nie jesteśmy wstanie zgłębić całej wiedzy, którą ludzie nabywali przez kilka set lat. Jeśli chcesz być dobrym programistą musisz być wyspecjalizowany w ściśle określonych ramach oraz zakresach. Wybór określonej ścieżki zależy od Ciebie, a pomoc w nabyciu odpowiednich kompetencji znajdziesz w ofercie różnego typu kursów, które są dostępne zarówno stacjonarnie jak i przez internet. Doskonałym przykładem portalu, który dzięki całemu spektrum różnych kursów zapewni tobie wykształcenie w wybranej przez ciebie dziedzinie, jest portal IT-ACADEMY. Znajdziesz tam ofertę kursów języków programowania takich jak C++, java oraz spring, a także pomoc w zakresie tworzenia stron www. Portal stara się również rozwiewać nasze obiekcje w stosunku do kursów, które wynikają z braku funduszy. Na blogu strony https://it-academy.pl/dofinansowanie-kursu-programowania/ przeczytasz artykuł, który wskaże Ci opcje otrzymania dofinansowania na rozwój zawodowy. Możliwości są ogromne, teraz wszystko już zależy tylko od Ciebie.

Zaliczka a zadatek

0
Zaliczka a zadatek

Wiele osób nie do końca ma świadomość, w czym tkwi różnica pomiędzy zaliczką a zadatkiem. Warto mieć na uwadze, że to, czym jest dana kwota, decyduje umowa zawarta pomiędzy dwoma stronami.

Nie można zapomnieć, że kwota, która zostanie wręczona drugiej stronie będzie zadatkiem tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy zostanie to jasno i precyzyjnie określone w umowie. W przeciwnym razie mowa jest o zaliczce.

Czym jest zadatek?

W przypadku zadatku, postępowanie z nim w przypadku niezrealizowania umowy jest określone przez Kodeks Cywilny, artykuł 394. Mówi on, że jeśli w umowie nie ma żadnego zastrzeżenia co do zadatku, to w przypadku niewykonania umowy przez jedną ze stron, druga strona może odstąpić od umowy, nie wyznaczając drugiego, dodatkowego terminu. W tym wypadku może również zachować otrzymany zadatek. Co ważne, jeśli strona, która odstępuje od usług, sama dała przedpłatę, wówczas może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

Zgodnie z tym samym artykułem, należy pamiętać, że jeśli umowa zostanie wykonana, wówczas zadatek jest częścią świadczenia, pewną kwotą od finalnej sumy, jaką strona ma płacić wykonującemu. Jeśli jednak zaliczenie zadatku nie jest możliwe, to ulega on po prostu zwrotowi w takiej kwocie, w jakiej był wpłacany.

Warto mieć na uwadze, że jeśli umowa zostanie rozwiązana, zadatek może być zwrócony, ale obowiązek dwukrotnie wyższej zapłaty nie ma racji bytu. Podobnie jest również w momencie, kiedy niewykonanie umowy nastąpiło w przyczyn niezależnych od jakiejkolwiek ze stron.

Ogólnie rzecz biorąc, zadatek to pewnego rodzaju zabezpieczenie wykonania umowy, odszkodowanie za ewentualne niewykonanie jej.

Czym jest zaliczka?

Jeśli w grę wchodzi zaliczka, to jest ona określana przez ogólne przepisy o wykonywaniu wzajemnych umów.

Wbrew pozorom, bardzo duże znaczenie ma to, czy dana kwota wpłacona jest zadatkiem, czy zaliczką. W szczególności jest to ważne w momencie, kiedy umowa nie zostanie zrealizowana, bądź zostanie zrealizowana nieprawidłowo.

Zaliczka to kwota wpłacona na poczet należności, które będą w przyszłości wykonane. Nie jest ona jednak – jak w przypadku zadatku – zabezpieczeniem wykonania umowy, ale jedynie jest częścią ceny.

Jeśli umowa zostanie zrealizowana w prawidłowy sposób, wówczas zaliczka jest naliczana za należność świadczenia. W innym razie, klient może domagać się jej zwrotu, a także naprawienia szkody. Nie ma jednak w tym wypadku określenia przepadania zaliczki (co ma miejsce w przypadku zadatku). Nie można również odnosić się w takich sytuacjach do artykułu 396 k.c., czyli obowiązku zwrotu podwójnej wysokości zaliczki.

Zaliczka jest zwracana tylko i wyłącznie w takiej kwocie, w jakiej została wpłacona. Nie można domagać się zwrotu większej kwoty, a osoba biorąca nie może oddać mniejszej sumy.

Zaliczka a zadatek – różnice

Najistotniejsze różnice pomiędzy zaliczką a zadatkiem to takie, że zaliczka jest – po wykonaniu usługi – wliczona w jej cenę. Oprócz tego, jeśli umowę rozwiąże strona stroną zaliczkę, to ma ona obowiązek ją zwrócić. Jeśli z kolei umowę rozwiąże strona dająca zaliczkę – może się domagać jej zwrotu.

Zadatek zostaje naliczony na poczet ceny usługi, jeśli umowa została zrealizowana w sposób prawidłowy. Jeśli nie została wykonana, na przykład z powodu rezygnacji jeden ze stron (tej, która zadatek dała), wówczas przepada on na rzecz biorącego zadatek. W przypadku, kiedy umowa nie została zrealizowana z winy biorącego zadatek, to strona dająca może odstąpić od umowy i żądać jego zwrotu nawet w podwójnej wysokości.

Należy nadmienić, że zadatek jest traktowany jako pewnego rodzaju ubezpieczenie na poczet źle zrealizowanej umowy lub odstąpienia od niej strony wpłacającej. Zaliczka z kolei to po prostu część suma, która jest określana jako przedpłata.

W obu jednak przypadkach (zarówno zaliczki, jak i zadatku), jeśli umowa zostanie rozwiązana za zgodą obu stron, to mają one za zadanie zwrócić sobie wzajemne świadczenia, również zadatek lub zaliczkę.

Nie wolno zapominać, że oba te terminy różnią się między sobą. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy sporządzający ją zawarł słowo „zadatek” czy „zaliczka”.

Czym zaskakują nas nowoczesne smartfony?

0
Czym zaskakują nas nowoczesne smartfony?

Smartfon już od dawna nie służy jedynie do nawiązywania połączeń i wysyłania SMS-ów czy MMS-ów. Każda nowa generacja oznacza coraz więcej możliwości – jak seria Xperia czy Galaxy. Samsung 2019, LG czy Sony zaskakują nas innowacyjnymi rozwiązaniami, designem i specyfikacją. Czym zadziwiają nas nowoczesne modele?

W jaki sposób można zwiększać klikalność reklam?

0
W jaki sposób można zwiększać klikalność reklam?

Reklama w sieci to normalna codzienność każdego użytkownika. Wydaje się, że nie ma w nich nic nadzwyczajnego. Mało tego, przyzwyczailiśmy się już do personalizowanych reklam, które są zależne od tego, co w danym czasie przeglądaliśmy czy wyszukiwaliśmy w sieci. Jednak istnieją także inne sposoby na zwiększanie klikalności reklam. Jedną z nich jest reklama push. Jak właściwie działają tego typu reklamy i co sprawia, że jedne klikają się lepiej od innych? Odpowiadamy!

Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy ISO 45001

0
Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy ISO 45001

12 marca 2018 roku ukazała się norma ISO 45001, której ostateczny termin wprowadzenia to 11 marca 2021. Zastępuje ona obowiązujące wcześniej normy PN-N-18001 oraz OHSAS 18001, a celem jej powstania było ujednolicenie treści względem norm ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. Co zatem można zyskać dzięki certyfikacji systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy?

Skuteczne pozycjonowanie stron

0
Skuteczne pozycjonowanie stron

Każdy z nas chce, by witryna, którą posiadamy odwiedzana była przez jak największą ilość osób. Wcale to nikogo nie dziwi. Są to przecież nasi potencjalni klienci, którzy być może skorzystają z usług bądź kupią oferowany przez nas towar. Aby cieszyć się sporym zainteresowaniem naszej strony internetowej musimy zainwestować w skuteczne pozycjonowanie. Dzięki temu witryna pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania, a my będziemy patrzeć na rozwijający się sukcesywnie biznes.

ZOBACZ TEŻ