Szkolenie czy coaching biznesowy?

0
Szkolenie czy coaching biznesowy?

Aktywność i zdolność do działania przypisywana jest energiczności i charakterowi, osobowości. Co jednak, jeśli umiejętność przystosowywania się do zmian w środowisku zawodowym może być wypracowana niemal mechanicznie, kiedy umysł poddawany jest treningowi jak mięsień? Instrumentem sprzyjającym osiągnięcie efektu wytrenowanego mózgu jest szereg szkoleń, doradztw, warsztatów i innych form pracy rozwojowej. Pojawia się jednak pytanie: szkolenia czy coaching biznesowy? Co wybrać, by najpełniej wykorzystać potencjał własny i czerpać z zasobów prowadzącego?

Forma rozwoju – fundament efektów

Szkolenia pozwalają na zbiorcze odnajdowanie optymalnej drogi zwiększania zasięgów swoich kompetencji i kwalifikacji dla różnych grup uczestników. Coaching biznesowy to z kolei wrota do rozwoju kadry kierowniczej. Partnerski charakter relacji szkoleń i coachingu powoduje konieczność wykorzystywania obu mechanizmów na potrzeby wzmacniania firmy. Coaching biznesowy zdaniem specjalisty i praktyka M. Westerowskiego z Centrum Edukacji Strefa Dobry Start, posiada dużą siłę ze względu na długofalowe funkcjonowanie – kształtuje postawę pro aktywną i kreatywną. Cechy twórcze to w zasadzie najcenniejszy potencjał rozwojowy współczesnego świata i człowieka.

Indywidualizm coachingu kluczem rozwoju

Myślenie perspektywiczne, prognozowanie faktów, zanim się wydarzą nie jest już przypisywanie magom, ale stanowi realny instrument liderów. Coaching biznesowy umożliwia zdaniem eksperta, dobór problemu najbardziej interesującego każdego członka grupy – w rezultacie powstaje możliwość ukierunkowania indywidualnej pracy coacha z każdym z uczestników, by konstruktywnie i systematycznie zwiększać jego skuteczność w biznesie. Pewnego rodzaju przewaga pracy personalnej nad grupowymi szkoleniami odnosi się do uwzględniania w środowisku pracy postępującego ogólnego zindywidualizowania na świecie. Potrzeba wyróżnienia się w biznesie jest zdwojona, co wymaga uzupełnienia form szkoleniowych także coachingiem.

Dlaczego warto traktować poważnie coaching biznesowy

U podstaw psychiki człowieka leży zróżnicowanie myślenia, talentów i predyspozycji każdej jednostki. Coach zakłada, że w zespole sprzedażowym czy jakimkolwiek innym funkcjonującym w środowisku pracy, poszczególne osoby mają odmienne deficyty, bariery i problemy w działaniu. Stad wynika bezpośrednio niska efektywność szkoleń handlowych w formie kilkudniowej i zbiorowej. Indywidualne podejście to moc. To siła przebicia w diagnozowaniu i pokonywaniu trudności konkretnych pracowników czy managerów w sferze biznesowej.

Poszukiwanie rozwiązań dla siebie

Potrzeba szkoleń nie jest wykluczana, ale silnie wspomagana przez narzędzia coachingu. Możliwość pracy zgodnie z parametrami i kryteriami dopasowanymi do pojedynczych osób umożliwia finalnie uzyskać zespól specjalistów. Pokonanie własnych ograniczeń przez ich rozpracowanie z pomocą coacha działa jak spektrum rozszczepionego światła – pozwala w pewnym momencie spotkać się wszystkim pracownikom czy kadrze managerskiej w jednym, wspólnym punkcie i osiągać rezultaty biznesowe.

Szerokość spojrzenia na problem coachingowy

Pryzmat indywidualnego charakteru coachingu pozwala wybiegać w przyszłość i zadawać pytanie: jaki kształt ma przybrać postawa czy kompetencja danej osoby w firmie, analogicznie do pełnionej przez nią roli. Skuteczność pracy jednostki powoduje przecież korzyści dla całego zespołu, nadając tempa rozwojowi szerszego biznesu. Kluczem do sukcesu według M. Westerowskiego jest skupienie. Koncentracja na osobie i jej niedociągnięciach, procesowe ich rozwiązanie oraz wdrożenie pozytywnej praktyki otwiera drzwi do uzupełnienia szkoleń sprzedażowych czy jakichkolwiek innych. Podjęcie działania wobec postawy frontowej, kreatywnej to wstąpienie na kolejny poziom biznesu, bazując na potencjale coachingu.

Access point – co to jest i jak działa?

0
Access point – co to jest i jak działa?

Obecny kierunek rozwoju technologii dąży do całkowitej rezygnacji z wykorzystania połączeń przewodowych. Dzisiaj możemy znaleźć moduły sieci bezprzewodowych w praktycznie każdym komputerze oraz licznych urządzeniach mobilnych, które w ostatnich latach szczególnie się rozpowszechniły. Tak ogromna popularyzacja urządzeń bezprzewodowych zaczęła powodować stopniową rezygnację z montowania interfejsów sieci przewodowych. Już dzisiaj na rynku jest sporo laptopów, które nie są wyposażone w porty RJ-45, a wszelkie tablety oraz smartfony wcale nie mają możliwości korzystania z sieci kablowej. Dlatego podczas tworzeniu sieci lokalnej należy koniecznie pomyśleć o użyciu również sieci WiFi. Aby tego dokonać konieczne jest podłączenie access pointa.

Jakie perfumy do pracy w biurze?

0
Jakie perfumy do pracy w biurze

Większość z nas może się zgodzić, że Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Ale bądźmy szczerzy: może on być również czasem dość stresującym. Zwłaszcza, gdy pomyślimy o wszystkich spotkaniach rodzinnych i pracy, włożonej w samo przygotowanie świąt. Już ta wizja sprawia, że sezon świąteczny może wydawać się nam przytłaczający i nadmiernie eksploatujący nasze siły.

Jeśli do tego wszystkiego dorzucimy jeszcze konieczność kupna prezentów dla wszystkich naszych bliskich, możemy kompletnie się załamać. Ale nie warto! Przynajmniej, jeśli chodzi o listę prezentów do kupienia. Z pewnością znamy upodobania naszej rodziny, wiemy, co lubią dostawać drogie nam osoby. Cudownie jest przecież sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy dzięki przemyślanemu prezentowi od nas – zwłaszcza, gdy ten ktoś jest cudowną mamą, siostrą, najlepszym przyjacielem lub partnerem. To świadomość świątecznych zakupów może wysysać z nas całą energię, a nie fakt dawania ich. Myśl o zatłoczonych sklepach, migających światłach, nieustannych kolędach, zimowej szarudze i niekończących się kolejkach – to właśnie one zniechęcają nas najbardziej.

Jeśli je pokonamy, jesteśmy zwycięzcami. Oczywiście, większy problem mogą mieć z tym panowie, którzy znacznie częściej błądzą po omacku i mimo iż znają swoje drugie połówki, wciąż często nie mają pojęcia, co mogliby im wręczyć w tym szczególnym czasie. Tutaj dość bezpiecznym wyborem okazać się mogą perfumy damskie. Jeżeli jednak znalezienie idealnego zapachu dla naszej damy okaże się zbyt skomplikowane, istnieje wiele przyjemnych zapachów, które będą odpowiadały i pasowały każdej kobiecie. Ważne jest jednak, aby poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, gdzie taki zapach kupimy. Czasami naprawdę nie warto oszczędzać, jeśli chcemy zobaczyć autentyczne zadowolenie na twarzy naszej partnerki, choć oczywiście to nie cena prezentu jest najważniejsza, wręcz przeciwnie. Grunt, aby podarek jaki wręczamy drugiej osobie płynął prosto z naszego serca i był wyrazem naszej miłości.

Jak zbudować poduszkę finansową?

0
Jak zbudować poduszkę finansową?

Oszczędzanie pieniędzy jest zadaniem do którego należy podejść w odpowiedni sposób, przede wszystkim należy pamiętać o regularności w tym aspekcie, a co za tym idzie zachowaniu kontroli nad realizowanymi wydatkami. Uzyskane w ten sposób pieniądze, mogą być wykorzystane w sytuacji gdy zajdzie taka potrzeba, warto więc zdecydować się na stworzenie takiej poduszki finansowej której budowa może zająć nawet kilkanaście lat.

Dewocjonalia przez internet

0
Dewocjonalia przez internet

Dewocjonalia to przedmioty, które znajdują się w sprzedaży i są wyrazem kultu religijnego. Kupujemy je dla siebie bądź na różne okazje np. dziecku na chrzest. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak wielu sklepów, że ich zakup nie stanowi większego problemu. Na licznych pielgrzymkach także są dostępne. Bywa, że w ograniczonych ilościach. Podobnie jest z książkami. Zdarza się, że zabraknie konkretnego tytułu dla nas. Co należy wtedy zrobić? Zapisać informacje dotyczące książki takie jak autor, tytuł czy wydawnictwo. Następnie po powrocie do domu odszukać w sklepie. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu lub zwyczajnie wolimy zrobić zakupy przez internet nic nie stoi nam na przeszkodzie.

Miejscem gdzie możemy zakupić dewocjonalia jest np. księgarnia katolicka. Oprócz wielu książek o tematyce religijnej, dostępne są medaliki czy obrazki. Wystarczy wybrać to co chcielibyśmy nabyć i przejść do formy płatności oraz dostawy. A czy różaniec sklep internetowy także jest dostępny? Oczywiście. Poza tym wiele pamiątek komunijnych, na chrzest, filmy, multimedia czy muzyka. Oferta internetowa jest podobna do tej w sklepach stacjonarnych a nawet obszerniejsza. Jeśli nie możemy czegoś znaleźć to prosimy sprzedawcę o odszukanie. W razie braków warto dowiedzieć się czy możliwe jest sprowadzenie danej rzeczy. Może się także okazać, że coś jest niedostępne chwilowo. Wtedy zostawmy do siebie kontakt i poprośmy o informację jeśli pojawi się znów w sprzedaży. Będziemy mieli pewność, że dostaniemy czy to wiadomość, czy to telefon. Nie musimy sprawdzać wtedy na bieżąco dostępności bo już sprzedawca o to zadba.

Księgarnia katolicka jest praktycznie w każdym mieście, bądź sklep gdzie są dewocjonalia. Nie będzie więc problemu z odnalezieniem tych punktów. Internet także daje nam w tym zakresie wiele możliwości. Pozostaje nam tylko wybrać interesujący nas produkt i zakupić. W razie pytań obsługa pozostaje do naszej dyspozycji. Warto poradzić się jeśli mamy wątpliwości w jakiejś kwestii wątpliwości.

Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki

0
Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki

„Korzystanie z karty płatniczej staje się codziennością coraz większej liczby Polaków” – tak wynika z badania „Zwyczaje płatnicze Polaków”, zrealizowanego przez Narodowy Bank Polski. Co więcej, 40 proc. Polaków twierdzi, że mogłoby się na co dzień obejść bez gotówki. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na udział w programie Polska Bezgotówkowa i zainstalowanie w swoim punkcie darmowego terminala bez abonamentu.

Studia z przyszłością – czyli jakie?

0
Studia z przyszłością – czyli jakie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi jest rozczarowanych studiami. W związku z tym uczelnie świecą pustkami, ponieważ młodzi ludzie wolą iść do pracy, aby zdobyć praktyczne umiejętności. Czy są jeszcze kierunki, które warto studiować?

Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

0
Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław – jedno z najważniejszych miast w Polsce – stanowi także niezwykle szybko rozwijający się ośrodek gospodarczy. Atrakcyjne położenie sprzyja inwestycjom w znajdujące się tu powierzchnie i hale magazynowe.

Dlaczego język angielski jest międzynarodowym?

0
Dlaczego język angielski jest międzynarodowym?

Język angielski jest niezwykle popularny i powszechny. Prawie każdy na globie zna go w stopniu bardziej lub mniej komunikatywnym. Jest składowym elementem kultury popularnej. Pojawia się w reklamach, tutorialach czy serialach. Mamy z nim do czynienia na każdym kroku. Dlaczego właśnie ten język? Angielski od kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu, lat zyskuje coraz większą popularność. Jednym z winowajców jest internet, który aktywnie przyczynia się do powszechności tego języka. Używamy, słyszymy i widzimy go na co dzień. Obecnie również każde międzynarodowe rozmowy na tle biznesowym odbywają się po angielsku. Znajomość tego języka wydaje się wprost obowiązkowa, jeżeli chcemy się odpowiednio poruszać we współczesnym świecie.

Rozliczanie importu towaru

0
Rozliczanie importu towaru

Wszystkie wwożone do Polski towary podlegają odpowiednim przepisom związanym z ich opodatkowaniem. W zależności od tego, czy są one nabywane i transportowane na terenie Unii Europejskiej czy z państwa zewnętrznego, ustawa o VAT mówi o innych kwotach.

ZOBACZ TEŻ