Tanie strony internetowe – czy to rzeczywiście się opłaca

0
Tanie strony internetowe – czy to rzeczywiście się opłaca

Wypromowanie swojej strony w sieci to jedno z najważniejszych zadań, które wyłania się przed każdym przedsiębiorcą. Ze szczególnym problemem zmagają się małe lub dopiero startujące firmy, które jeszcze nie dysponują dużym budżetem na promocję. Posiadanie własnego miejsca w Internecie to dziś podstawa, ale alternatywą dla drogich witryn opartych na indywidualnym projekcie są tanie strony WWW stawiane na gotowych szablonach. Sprawdź, jakie korzyści daje takie rozwiązanie i sam zadecyduj, czy w dłuższej perspektywie inwestycja w gotowe strony internetowe ma sens!

Dlaczego warto się uczyć z native speakerem

0
Dlaczego warto się uczyć z native speakerem

Jeśli zdecydujemy się na naukę języka angielskiego, to warto pamiętać o kilku zasadach, które są kluczem do sukcesu. Przede wszystkim ważna jest systematyczność, odpowiednio dobrane materiały oraz wybór sposobu nauki. Jednakże niezależnie, czy będziemy się uczyć online, czy też w placówkach stacjonarnych, bardzo ważna w nauce jest komunikacja z native speakerem. Dzięki niemu możemy spojrzeć na język z zupełnie innej perspektywy. Rozmowa z taką osobą daje nam też dużo satysfakcji. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto uczyć się rozmawiając z osobą dla której jest to język ojczysty.

Kim jest native speaker?

Native speaker jest osobą, która posługuje się danym językiem jako swoją mową ojczystą. My, Polacy, jesteśmy native speakerami języka polskiego. Amerykanie czy Anglicy są native speakerami języka angielskiego. Wielu native speakerów języka angielskiego jest także nauczycielami, co daje im wyjątkowe predyspozycje do przekazywania wiedzy.

Native speaker prowadzi zajęcia często w inny sposób niż lektor języka angielskiego. Zazwyczaj stawia na konwersacje, które przypominają raczej miłe spotkanie, pogawędkę z przyjacielem, więc przebiegają inaczej niż typowe lekcje szkolne. Co takiego mają w sobie zajęcia z navie’ami, że są tak bardzo polecane przez szkoły językowe?

Dlaczego warto korzystać z zajęć z native speakerami?

Jest wiele plusów tego rodzaju lekcji. Pozwalają one popatrzyć na naukę języka obcego z zupełnie innej perspektywy. Konwersacja z native speakerem umożliwia zatopienie się w języku, co jest niezwykle ważne podczas nauki akcentu i odpowiedniej wymowy.

Wybierając lekcję z native speakerem, minimalizujemy lęk przed rozmową w obcym języku

Wiele osób, pomimo znajomości języka angielskiego, unika konwersacji z obcokrajowcami. Wstydzimy się tego, że coś błędnie wypowiemy, że użyjemy złej formy lub czasu. Pomoc native speakera pozwala nam się oswoić z językiem, daje możliwość przełamania bariery, która tak często jest powodem braku komunikacji z naszej strony. Obcokrajowiec będzie się starał nam pomóc, w razie konieczności poprawi nasze błędy, a także zasugeruje, jak powinniśmy rozmawiać.

Dzięki lekcjom z native speakerami mamy kontakt z różnymi akcentami (różnymi odmianami języka angielskiego). To chyba największa zaleta tego typu zajęć. Każdy obcokrajowiec, który uczy się mówić, przyswaja wymowę charakterystyczną dla regionu, w jakim się wychowuje, dzięki czemu mieszkańcy różnych krajów mówią ze swoistym akcentem. Ucząc się języka angielskiego wyłącznie od polskich lektorów nie będziemy mieli możliwości posłuchać, jak różni się mowa mieszkańców UK i na przykład USA lub Kanady. Dlatego warto zmieniać lektorów i rozmawiać z osobami z różnych stron świata. Jeśli nie mamy możliwości spotkania z native speakerem, to warto skorzystać z lekcji online, gdzie możemy konwersować z osobami z całego świata. Jest wiele tego typu platform. Jedną z nich jest https://pl.tutlo.com/.

Rozmowa z native speakerem to możliwość poznania skrótów językowych, slangu, czy idiomów. Wiele rejonów świata, ba nawet dzielnic danego miasta np. Nowego Jorku czy Londynu posługuje się swoimi „wersjami języka”, w słownictwie pojawiają się zwroty slangowe, które nie są opisywane w podręcznikach. Podczas rozmowy z zagranicznym lektorem mamy szansę ich poznania, dowiedzenia się, co one oznaczają.

Poznajemy inną kulturę

Powyżej znajdują się trzy najczęściej wymieniane zalety nauki z native speakerami. Warto dodać też, że dzięki takim lekcjom poznajemy osoby z różnych kultur i regionów świata, co znacznie poszerza naszą wiedzę na jego temat.

Twoja szansa na sukces, czyli filmy promocyjne

0
Twoja szansa na sukces, czyli filmy promocyjne

Jesteś początkującym biznesmanem i chcesz osiągnąć sukces? Czeka Cię jeszcze wiele pracy, jednak dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w konkretny film promocyjny, który pomoże Ci w szybkim wybiciu się.

Gdzie szukać informacji o koncertach w Trójmieście?

0
Gdzie szukać informacji o koncertach w Trójmieście?

Chodzenie na koncerty, choć odchudza nam portfele, przynosi mimo to wiele korzyści. Zatem będąc w Gdańsku, warto zapoznać się z propozycją np. Sceny Odkryć z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Marzy Ci się kariera Jamesa Bonda? Zacznij od Bezpieczeństwa wewnętrznego!

0
Marzy Ci się kariera Jamesa Bonda? Zacznij od Bezpieczeństwa wewnętrznego!

W Polsce istnieje kilka agencji rządowych, które zajmują się bezpieczeństwem kraju i jego obywateli. Do służb specjalnych zaliczamy np. ABW, CBA, SWW, SKW oraz AW. Dzielą się one na liczne departamenty, biura oraz inspektoraty. Pracy w nich nie brakuje, także w roli tajnego agenta. Kto może liczyć na karierę à la James Bond?

Ogłoszenie o pracę w ochronie

0
Ogłoszenie o pracę w ochronie

Interesuje Cię praca w ochronie i zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz liczyć na ciekawe ogłoszenia? W największym uproszczeniu — nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z internetu. W końcu jest mnóstwo stron z ogłoszeniami o pracę. Naturalnie nie wszystkie ogłoszenia dotyczą pracy w ochronie, ale to nic nie znaczy (na pewno jest wiele stron, na których publikuje się interesujące Cię ogłoszenia).

Warto też podkreślić, że ogłoszenia w internecie z pracą w ochronie nie zawsze muszą być uczciwe. Zastanawiasz się nad tym, jak należy to rozumieć? Najprościej mówiąc, trzeba wiedzieć, komu można zaufać. Skąd wiadomo, że potencjalny pracodawca jest uczciwy? Na pewno warto rozejrzeć się za opiniami na temat takiej osoby. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że opinie nie zawsze muszą odzwierciedlać to, co ma miejsce w rzeczywistości. Taka jest prawda i co bardzo ważne, chyba nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę (i co za tym idzie, najwyższa pora na to, żeby sytuacja uległa zmianie).

Czy internet to konieczność?

Na początku tekstu pojawiło się pytanie (choć nie w dosłownym sensie), gdzie szukać ogłoszeń o pracy w ochronie w internecie? Warto teraz zadać jeszcze jedno pytanie, czy internet to konieczność? W internecie jest mnóstwo stron, na których publikowane są ogłoszenia, ale nie wszyscy potrafią korzystać z internetu. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o ludzi starszych, trudno mówić na temat jakiejś granicy wieku.

Przechodząc od razu do sedna — co mają zrobić takie osoby? Jak mają sobie poradzić? Na pewno nie jest tak, że te osoby nie mają szans na znalezienie pracy. Najkrócej mówiąc, można zaobserwować dwa wyjścia — korzystanie z internetu dzięki pomocy osoby, dla której internet nie jest problemem lub szukanie ogłoszeń w inny sposób. W końcu trzeba pamiętać o tym, że korzystanie z internetu to nie jest obowiązek, a ogłoszenia publikuje się w różny sposób.

Prawidłowe zdefiniowanie oczekiwań

O czym jeszcze przydałoby się wspomnieć? Na pewno warto jeszcze odnieść się do prawidłowego zdefiniowania oczekiwań. Trzeba znaleźć coś, co będzie całkowicie spełniać moje oczekiwania. Zasadniczo sprawa wydaje się bardzo prosta, ale życie ma to do siebie, że teoria czasami mija się z praktyką i dokładnie tak jest w tym przypadku. Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale z faktami się nie dyskutuje.

Trzeba również nawiązać do przemyślanej decyzji. Innymi słowy — muszę znaleźć pracę na miarę własnych możliwości. W zasadzie można powiedzieć dokładnie to samo, co przed momentem (zasadniczo wszystko jest jasne, ale w praktyce może być różnie).

Nie wolno się poddawać

Nie ma co ukrywać, że znalezienie pracy to proces, który może trwać bardzo, ale to bardzo długo. Nietrudno się załamać. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że nie wolno się załamywać. Życie ma to do siebie, że o swoje trzeba walczyć, innej opcji po prostu nie ma!
Naturalnie chodzi o całkowicie uczciwą walkę.

Nawiasem mówiąc, można też dodać, że trzeba też mieć również szczęście (a jak zapewne wiadomo, szczęściu trzeba pomagać).

Jak efektywnie poszukiwać pracy

0
Jak efektywnie poszukiwać pracy

Poszukiwanie nowej pracy zazwyczaj zaczyna się od zaktualizowania wiedzy na temat rynku pracy i przejrzenia ofert pracodawców. W celu zwiększenia swoich szans na zatrudnienie, wiele osób jednocześnie odpowiada na więcej niż jedno ogłoszenie, często nawet na kilkanaście. Jest to czasochłonne i wymaga dobrej organizacji, dlatego aby efektywnie poszukiwać pracy, należy pamiętać o kilku zasadach. Pozwolą one nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zniwelować niepotrzebny stres.

Jeżeli Twoje miejsce pracy jest pełne dokumentów, rachunków, książek, to nie sprzyja ono skupieniu się na celu głównym, jakim jest zdobycie pracy. Bałagan nie jest sprzymierzeńcem jakości działań. W pierwszej kolejności należy zatem pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy oraz uporządkować te niezbędne. Dotyczy to nie tylko biurka czy stołu, ale także Twojego komputera, jeśli przy nim pracujesz. Możesz na przykład rozważyć utworzenie szczegółowego pliku w arkuszu kalkulacyjnym, który zawierać będzie wszystkie istotne dane związane z poszukiwaniem pracy, takie jak firma, stanowisko, dane kontaktowe, data złożenia CV, szczegóły każdej zaplanowanej rozmowy kwalifikacyjnej itp. Zapominalskim z pomocą przyjdą też aplikacje lub inne narzędzia wyposażone w system powiadomień, które pozwolą na skuteczne skoordynowanie działań.

Zaktualizowanie lub zmodyfikowanie swojego CV

Kiedy zaczniesz ubiegać się o pracę, musisz mieć jak najlepiej dopracowane CV, które jest zgodne z obowiązującymi standardami. W zależności od sytuacji może zaistnieć potrzeba stworzenia więcej niż jednego dokumentu aplikacyjnego, aby móc ubiegać się o angaż na różne, nieco odbiegające od siebie charakterem pracy stanowiska. W Internecie istnieje wiele witryn zawierających porady na temat pisania CV. Większość z nich oferuje także gotowe wzory lub kreatory CV online, dostępne na przykład tutaj. Musisz upewnić się, że Twoje Curriculum Vitae jest dostosowane do stanowiska, o które się ubiegasz i do wymagań pracodawcy. Błędem jest powielanie CV i listu motywacyjnego i wysyłanie ich hurtowo do pracodawców.

Stworzenie listy firm, w których chcesz pracować

Sporządzenie takiej listy pozwoli wyznaczyć priorytety i usystematyzować Twoje działania. Najlepiej rozpocząć od listy 10-30 firm, zapoznać się z ich strukturą, pozycją na rynku, opiniami o nich, następnie ułożyć zaczynając od tej, którą uważasz za idealną pod względem najważniejszych dla Ciebie warunków zatrudnienia. Każdą firmę sprawdź jak najdokładniej, a zebrane informacje posłużą do tego, by dostosować swoje CV, list motywacyjny i przygotować się do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej. O tym jak dobrze przygotować się do takiej rozmowy o pracę dowiesz się z tego artykułu. Oczywiście nie przestawaj nawiązywać kontaktów, odpowiadać na inne ogłoszenia o pracę w Internecie. Wykorzystuj wszelkie dostępne narzędzia takie jak prasa czy radio. Im więcej sposobów, tym większa szansa za znalezienie pracy.

Bądź na bieżąco: badanie rynku pracy

Wszyscy, którzy szukają atrakcyjnych ofert pracy, powinni orientować się w sytuacji na rynku pracy w regionie, którym są zainteresowani. Najodpowiedniejszym narzędziem zdobywania wiedzy jest Internet i serwisy dotyczące pracy. Dzięki zastosowaniu filtrów można wybrać nie tylko branżę czy konkretne stanowisko, ale od razu sprawdzić, jak kształtuje się sytuacja np. w Katowicach i okolicy. Więcej na temat poszukiwania pracy w Internecie w tym rejonie możesz przeczytać na tej stronie. Szeroka i aktualna wiedza o tym, co się dzieje na rynku pracy, pozwoli Ci na bieżące reagowanie na zmiany, umożliwi zaoszczędzenie czasu i w efekcie przyniesie rezultaty w postaci wymarzonej pracy.

Twój startup się rozwija? Pomyśl o zapleczu magazynowym

0
Twój startup się rozwija? Pomyśl o zapleczu magazynowym

Powierzchnia magazynowa dla rozwijającego się startupu! Nowoczesne powierzchnie magazynowe to nowy trend w dziedzinie wynajmu obiektów zewnętrznych. Coraz popularniejsze stają się formy zarobkowania w modelu small business, gdzie jedna osoba prowadzi cały proces realizacji zamówienia. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem magazynu, sprawdź, czy firma zajmująca się kompleksową obsługą powierzchni magazynowych unowocześnia je i dopasowuje ofertę do potrzeb startupu?

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia artykulacyjne dla dzieci?

0
Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia artykulacyjne dla dzieci?

Zaburzenia mowy u dziecka to nie zawsze powód do niepokoju, jednak zawsze powód do zainteresowania. Na Internecie z łatwością możemy znaleźć informacje na temat tego, jaki powinien być rozwój mowy dziecka na poszczególnych etapach życia. Tak naprawdę wszelkie odstępstwa od tej normy powinny być konsultowane z lekarzem i logopedą. Może być tak, że aby nasze dziecko nie miało problemów z mową, niezbędne będą ćwiczenia artykulacyjne. Do lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem pracy nad prawidłową artykulacją u dziecka.

Na czym polegają ćwiczenia artykulacyjne?

Aby dziecko nauczyło się prawidłowo i wyraźnie wypowiadać, niezbędne jest, aby jego narządy mowy, czyli język, podniebienie, żuchwa, a nawet wargi pracowały poprawnie. Niekiedy okazuje się, że jest to niemożliwe w związku z wadami wrodzonymi, jakie ujawniają się wraz z dorastaniem dziecka. Wtedy skierowane zostanie ono do odpowiedniego specjalisty. Natomiast problem z artykulacją u dziecka wynikać może z nieumiejętności prawidłowego operowania aparatem mowy. W takim wypadku logopeda zaproponuje zestaw ćwiczeń artykulacyjnych.

Artykulacja u najmłodszych

Warto wiedzieć, że ćwiczenia usprawniające prawidłową artykulację nie muszą być wdrażane tylko i wyłącznie po zaobserwowaniu problemu. Tak naprawdę to od najmłodszego wieku dziecko powinno ćwiczyć swój aparat mowy. Zaczyna się to nawet w momencie ssania mleka matki. Już takie działanie wpływa na sprawne funkcjonowania aparatu artykulacyjnego.

Oprócz tego powinniśmy stopniowo, ale bez zwlekania, podawać dziecku pokarmy stałe. Chrupanie i praca szczęki w znacznym stopniu usprawnią aparat mowy. Zdecydowanie będzie to miało lepszy wpływ na dziecko niż bardzo długie podawanie papek.

Ponadto wspomożemy naszą pociechę, jeśli będziemy sami wypowiadać się przy niej wyraźnie i poprawnie. Nie powinniśmy spieszczać żadnych wyrazów i celowo zamieniać literki ‘’r’’ na ‘’l’’. Dziecko może nauczyć się tego i nie potrafić wypowiedzieć w sposób prawidłowy. Mówmy do naszego dziecka jak najwięcej się da. Nawet gdy jeszcze nie odpowiada.

Pamiętajmy także, że nie bez znaczenia jest zabawa z małym dzieckiem polegająca na naśladowaniu. Rodzic robi śmieszne miny, prycha, wydyma policzki – to i dziecko będzie to robiło. Ot tak, dla zabawy. Jest to świetny sposób na ćwiczenie aparatu artykulacyjnego.

Ćwiczenia artykulacyjne u starszych dzieci

Starsze dziecko, u którego zauważyliśmy problem z wypowiadaniem się lub jeśli po prostu chcemy wspomóc rozwój jego artykulacji, powinniśmy zachęcać do konkretnych czynności. Oczywiście powinniście przedstawiać je jako zabawne, ciekawe. Tak, aby dziecku sprawiało to radość. Najłatwiej jest to osiągnąć podczas takich codziennych czynności jak spożywanie posiłku, kąpiel, ubieranie się. Możemy poprosić dziecko, aby po jedzeniu wylizało talerz. Mimo że wydaje się to niegrzeczne, to w istocie stanowi idealne ćwiczenie artykulacyjne. I najpewniej świetną zabawę dla malucha. Zachęcić go możemy również poprzez posmarowanie górnej wargi czymś słodkim, np. miodem. Maluch będzie gimnastykował swój język, próbując zlizać miód.

Możemy zachęcić dziecko do ćwiczeń również podczas zabawy. Wystarczy, że wymyślimy ciekawe historyjki, podczas których dziecko będzie naśladowało bohatera. Jeśli tylko w historii pojawi się konik, to niech dziecko próbuje naśladować dźwięk, jaki wydają kopyta konia. Gdy w bajce pojawi się rybka, to niech spróbuje wciągnąć policzki i ustami stworzyć dzióbek przypominający rybkę. Gdy bohaterem historii staje się piesek, to może się bardzo zmęczyć ganianiem królika. Wtedy dziecko naśladuje zziajanego psa, czyli szeroko otwarte usta i język mocno wysunięty na brodę. Łatwe prawda? A ile przy tym śmiechu i zabawy!

Jak zostać Barberem?

0
Jak zostać Barberem?

Istnieje szereg kursów oferowanych dla początkujących barberów. Począwszy od szybkich kursów, które mogą trwać od 6 do 8 tygodni. Następnie są bardziej intensywne kursy dla początkujących, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji, które docenią nawet najbardziej wymagający pracodawcy. Jak przebiega taki kurs i jakie umiejętności musi uzyskać Barber, zanim zacznie wykonywać swój zawód?

Co zawiera prywatny kurs?

W trakcie takiego kursu inwestujesz pieniądze w siebie i chcesz, aby sam proces nauczania był jak najbardziej efektywny. W praktyce oznacza bardziej wykwalifikowanych trenerów, małe siedmioosobowe grupy, co wpływ znacznie na jakość przekazywanych informacji oraz więcej indywidualnego wsparcia i więcej prawdziwej praktyki na modelach. Kursy trwają najczęściej około 160 godzin, co w praktyce oznacza zajęcia przez dwadzieścia dni po osiem godzin dziennie (zobacz: https://szkolabarberska.pl/dla-zielonych/). Sam kurs nie może ograniczać się jedynie do praktyki, choć jest ona niezwykle istotna. Powinien być podzielony na część teoretyczną i praktyczne wykorzystanie informacji zdobytych na kursie przynajmniej na czterdziestu żywych osobach. Podczas części teoretycznej kursanci winni poznać prócz czystej wiedzy fryzjerskiej także podstawy filozofii barberingu. Bardzo ważna jest luźna atmosfera, która wpływa znacząco na łatwość przyswajania informacji.

Jak szukać takiego kursu?

Nie wszystkie prywatne akademie, szkoły Barberów czy kursy są do siebie podobne, więc wybieraj je ostrożnie. Skoncentruj się na szkołach zajmujących się tylko barberingiem, abyś wiedział, że czas nauki dotyczy tutaj wyłącznie zajęć, które będą ci potrzebne. Upewnij się, że twoi trenerzy są zawodowymi barberami, a nie fryzjerami z ograniczonym doświadczeniem. Znajdź profesjonalną instytucję o strukturze i dobrym zarządzaniu – możesz to szybko zobaczyć, odwiedzając szkołę i spotykając pracowników. Upewnij się, że spędzasz czas na nauce strzyżenia is stylizacji brody. Na koniec znajdź szkołę z dobrą siecią kontaktów z zakładami barberskimi, która pomoże ci znaleźć pracę po szkoleniu lub nawet zatrudni u siebie.

Bardzo ważne jest trenowanie na żywym organizmie, więc im więcej praktyki zapewni ci dany kurs, tym bardziej jest on wartościowy z punktu widzenia przygotowania do zawodu. Zajęcia nie powinny odbywać się w grupach większych niż 6-9 uczniów. Niekiedy oferty kursów nastawione są na ilość uczestników, co w praktyce oznacza ponad 20 uczniów w każdej klasie. Za taki kurs zapewne zapłacisz nieco mniej, ale więcej kursantów oznacza mniejszy dostęp do modeli, których będziesz mógł eksperymentalnie golić i mniej uwagi ze strony nauczycieli. Ergo – otrzymujesz gorszej jakości naukę i masz mniejsze szansę, że zostaniesz doceniony już bezpośrednio na rynku pracy jako Barber. Na koniec, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z danej oferty, dokładnie prześledź podstawy programowe kursu. Jeśli nie ma tam wprowadzenia i tak zwanej części teoretycznej, to znaczy, że kurs jest niepełny. Musisz bowiem pamiętać, że barbering jak samo fryzjerstwo nie jest zwykłym zajęcie, ale swojego rodzaju sztuką.

Szukasz dobrej szkoły barberskiej? Odwiedź: szkolabarberska.pl

ZOBACZ TEŻ