Flipchart magnetyczny w biurze i szkole. Sposoby użycia

0
1306
Flipchart magnetyczny w biurze i szkole

Flipchart magnetyczny w swoich różnorakich wydaniach to jedno z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych do prezentowania danych w biurze, szkole, a także innych miejscach, gdzie szybkie przekazywanie informacji ma kluczowe znaczenie. Co tak naprawdę jednak wiemy o flipchartach magnetycznych poza tym, że są nieodzowną pomocą dydaktyczną i biznesową? Przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Flipchart magnetyczny – czyli?

Nie ma dokładnej potrzeby opisywania flipchartu, bowiem wszyscy zainteresowani świetnie zdają sobie sprawę z jego budowy. Suchościeralno-magnetyczna powierzchnia, trójnóg lub kółka, jakie pozwalają na wysoką mobilność, a także charakterystyczny klips do papieru, dzięki któremu mamy do dyspozycji nie tylko jedną kartę do pisania, ale wiele. Wszystko to sprawia, że w ciągu ostatnich lat flipchart zyskał miano jednego z najbardziej niezbędnych narzędzi dydaktycznych w szkole, a równocześnie niezastąpionego przyrządu w biurze. Jego funkcje są jednak o wiele szersze, o czym możecie przekonać się czytając następny akapit.

Funkcje flipchartów

Flipchart do domu? Czemu by nie? Skoro doskonale sprawdza się w biurze, czy też szkole to również w domu może być niezastąpiony. Po co go jednak kupować? Przede wszystkim dla dzieciaków, jakie poćwiczą przy nim pisanie oraz rysowanie, bez potrzeby martwienia się o to, że szybko skończy się nam papier. Powierzchnia większości flipchartów magnetycznych jest bowiem suchościeralna, co sprawia, że może być szybko pokrywana nowymi napisami, czy też malunkami naszych pociech.

Magnetyczne właściwości z kolei zapewnią urozmaicenie zabawy, poprzez możliwość dodawania różnego rodzaju elementów. Przyczepimy je za pomocą różnokolorowych magnesów, jakie z pewnością spodobają się wszystkim dzieciom.

Flipcharty znajdą także zastosowanie w restauracjach, gdzie odpowiednio zaaranżowane mogą służyć jako ruchome menu.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by flipchart postawić również w kuchni, czy też salonie. Nie może on jednak wyglądać wtedy, jak ten z biura, czy szkoły. Fajnym wariantem będzie tu jego drewniana wersja z kredową powierzchnią, bardziej przypominająca sztalugi malarskie, niż biurowe narzędzie.

Co jeszcze?

Nie zapominajmy również o markerach do flipchartów. Nie różnią się one niczym od tych przeznaczonych dla klasycznych tablic suchościeralno magnetycznych. Aby dobrze spełniały swoją rolę powinniśmy kupować przede wszystkim ich sprawdzone, jakościowe warianty, gdyż te tańsze mogą zniszczyć naszą tablicę, gdyż przenikają głęboko w jej pory.

Flipcharty czyścimy w takim sam sposób jak wspomniane tablice, a więc na sucho. Co jakiś czas warto przecierać je też specjalistycznym płynem, który dobrze zakonserwuje suchościeralną. powierzchnię i sprawi, że flipchart posłuży nam przez długi czas.

Choć nie jest to sprzęt szczególnie drogi, w porównaniu na przykład do dużych tablic mobilnych, jakie znamy zarówno ze szkoły, jak i biura, to z pewnością posłuży nam nie krócej niż one.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here