Kiedy opłaca się wziąć samochód w leasing?

0
801
Kiedy opłaca się wziąć samochód w leasing

Istnieją różne formy nabywania auta, ale trzeba zaznaczyć, że wcale nie trzeba posiadać własnych oszczędności, by cieszyć się wymarzonym samochodem. Potrzebujący finansowego wsparcia mogą korzystać z kredytów samochodowych albo leasingu. Co ciekawe, dzisiaj opcja leasingu jest dostępna już nie tylko dla firm, ale z powodzeniem mogą go brać również klienci indywidualni. Sprawdź szczegóły.

Umowa leasingu – zasady współpracy z firmą leasingową

Leasing, to nic innego jak wynajem długoterminowy samochodów. Leasingobiorca nie staje się właścicielem pojazdu mechanicznego, ale go wypożycza na 2, 3 lub 4 lata. Po wpłacie ostatniej raty leasingowej może oddać auto do dealera i podpisać nową umowę leasingową albo wykupić samochód, który użytkował za symboliczną opłatą. To świetna opcja, by w krótkim czasie móc zmieniać auta, jeśli nie ma się wystarczających oszczędności, które pozwoliłyby je kupować na własność. Nie ma w tym przypadku także problemu ze sprzedażą samochodu z drugiej ręki, po prostu zwraca się go firmie leasingowej.

Zasady współpracy są proste, a leasing może być wzięty w ciągu jednego dnia. To opłacalne dla osób, które potrzebują tego środka transportu „na już”, ale nie mają pieniędzy, by taki kupić. Leasing sprawdzi się także wtedy, gdy kierowca chce podróżować nowym, niezawodnym modelem, ale nie stać go na taką inwestycję. Warto tutaj wspomnieć, że leasing samochodowy umożliwia oczywiście również opcję wynajmu pojazdów używanych.

Pełen komfort użytkowania pojazdu mechanicznego

Zarówno firmy, które korzystając z leasingu, mogą w krótkim czasie rozbudować własną flotę aut, jak i klienci indywidualni mogą swobodnie korzystać z leasingowanego samochodu. Nie muszą martwić się o jego ubezpieczenie, przegląd, serwisowanie i naprawy, ponieważ wszystkie te obowiązki spoczywają na firmie leasingowej.

W przypadku firm można mówić o dodatkowych korzyściach, bowiem miesięczne raty udaje się wrzucać w koszty prowadzonej działalności, dzięki czemu konieczne do zapłaty podatki stają się niższe. Odliczać można również koszty eksploatacyjne, w tym koszty paliwa.

Wiele zależy oczywiście od warunków umowy leasingowej, natomiast w wielu przypadkach zapisy w tym dokumencie są na tyle elastyczne, że leasingobiorca może wybierać je wedle własnych potrzeb i możliwości spłaty miesięcznych rat.

Komu najbardziej opłaca się wziąć samochód w leasing? Oczywiście osobom, które nie mają własnych środków w celu nabycia auta, ale też tym, którzy chcą po kilku latach wymienić pojazd mechaniczny na inny.

W przypadku firm leasing jest znacząco bardziej opłacalny, aniżeli kredyt samochodowy. W jego przypadku raty są niższe i możne je odliczać w ramach kosztów prowadzonej działalności, co znacznie wpływa na budżet całego przedsiębiorstwa. To też doskonały pomysł na budowanie w krótkim czasie dużej floty aut w firmie, które nierzadko stanowią główne narzędzie pracy. Nie zachodzi w tym przypadku konieczność ponoszenia kosztów inwestycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here