Zarządzanie strategiczne – dla analityków biznesu

0
524
Zarządzanie strategiczne

Strategiczne myślenie to niezwykle cenna umiejętność, której wymagają niektóre stanowiska pracy. Zarówno w firmach działających w sposób tradycyjny, jak i zaawansowany technologicznie niezbędni są pracownicy, którzy potrafią podjąć działania w różnych kontekstach. Szybka reakcja na różnorodne zmiany to pożądana cecha, którą można zdobyć i wykształcić na kierunku zarządzanie strategiczne. Czy warto zdecydować się na ten kierunek?

Wszechstronna wiedza dla studentów

Efektywne wdrażanie strategii firmy i umiejętność budowy planu strategicznego to tylko część akademickiej oferty. Studia na kierunku zarządzanie strategiczne to innowacyjny kierunek, który uczy słuchaczy skutecznego zarządzania rozwojem firmy. Harmonogram studiów został sporządzony tak, by absolwenci kierunku mogli podjąć prace projektowe w międzynarodowym otoczeniu.

Kandydaci na studia Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie mają do wyboru dwie ścieżki kształcenia – analitykę biznesową oraz design management. W obydwóch przypadkach studenci poznają koncepcje i metody efektywnego zarządzania, narzędzia wspierające pracę zespołów, a przede wszystkim wykształcą umiejętność analitycznego, logicznego i taktycznego myślenia.

Kompleksowy kierunek dla wymagających

Zarządzanie strategiczne wymaga określonych umiejętności i decyzyjnego charakteru. Program studiów zakłada kompleksowy tok nauczania, co oznacza, że studenci posiądą wiedzę zarówno z zakresu ekonomii, psychologii, socjologii, jak i analityki danych i projektowania. W trakcie kształcenia nie zabraknie też przedstawienia nowoczesnych trendów – biznesowych i rynkowych – związanych z zarządzaniem organizacją. Absolwent kierunku zna i rozumie procesy zachodzące we współczesnych organizacjach oraz jest w stanie umiejętnie rozwiązywać problemy.

Szybkie reagowanie na zmiany

Praca we współczesnym przedsiębiorstwie wymaga szybkiej reakcji na zmiany i dostosowywania się do bieżących warunków. Decydując się na zarządzanie strategiczne, studenci kształcą w sobie umiejętność pracy w trybie projektowym, skutecznie stawiając czoła wyzwaniom, z jakimi mierzą się firmy, przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje. Jako absolwenci są doskonale przygotowani do współczesnego rynku pracy i są wyposażeni w instrumenty, które umożliwiają poruszanie się w globalnym otoczeniu zawodowym.

Zarządzanie strategiczne – dla kogo?

Zarówno edukacja kierunkowa, jak i późniejsze stanowisko pracy będą wymagać określonych cech charakteru. Zarządzanie strategiczne powinny wybrać osoby, które przejawiają zdolność zarządzania grupą ludzi, umiejętnie organizują czas i posiadają jasność w przekazywaniu komunikatów. Skuteczny przywódca powinien wykazywać chęć ciągłej nauki i doskonalenia, ma umiejętności koncepcyjne, jest asertywny, empatyczny, odporny na stres i zdyscyplinowany. Absolwenci kierunku bez problemu znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, wiążąc swoją przyszłość zawodową z instytucją finansową, agencją marketingową czy jedną z jednostek administracji publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here