Administracja – korzyści studiowania administracji

0
312
korzyści studiowania administracji

Administracja to niedoceniany kierunek studiów, którego ukończenie daje wiele możliwości. Praca w państwowej instytucji to tylko jedna z nich.

Przepisy prawa to nie wszystko – czego uczą się studenci administracji?

Mogłoby się wydawać, że studenci administracji uczą się jedynie podstaw prawa i procedur administracyjnych. Nie jest to jednak prawda, a wiedza i umiejętności, które zdobywają na studiach, mogą przydać im się na różnych stanowiskach.

Na przykład studenci kierunku administracja w Uniwersytecie WSB Merito, oprócz dokonywania prawidłowej wykładni przepisów prawa (oraz stosowania ich w ramach wszystkich form działania administracji), uczą się również podstaw ekonomii i zarządzania. Dodatkowo rozwijają też swoje umiejętności interpersonalne, zarządzają projektami w zespole, indywidualnie i pod presją czasu. Ponadto uczą się także obsługiwać liczne programy biurowe. Dzięki temu zdobywają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać na wielu stanowiskach. Wykładowcami w Uniwersytecie WSB Merito są osoby kierujące organami administracji publicznej, urzędnicy z długoletnim stażem, samorządowcy, a także prawnicy i przedsiębiorcy. Warto również dodać, że WSB Merito stale aktualizuje program studiów i konsultuje go z instytucjami partnerskimi – tak, by osoby studiujące administrację, już po ukończeniu nauki, były w pełni przygotowane do podjęcia pracy. Więcej o kierunku i programie studiów Uniwerytetu WSB Merito można przeczytać na stronie https://www.merito.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/administracja.

Jakie są perspektywy zawodowe dla absolwentów administracji?

Osoby, które ukończą studia administracyjne, mogą pracować zarówno w urzędach i instytucjach państwowych, jak i kancelariach prawnych (w sekretariacie).

Oprócz tego mogą również z powodzeniem szukać zatrudnienia na stanowisku Office Manager; mają wszystkie niezbędne umiejętności, by prowadzić biuro. Ponadto wielu absolwentów administracji decyduje się na dodatkowe kursy i szkolenia (lub studia magisterskie na innym kierunku) i z powodzeniem pracuje np. jako Project Manager czy pracownik działu kadr. Studia na kierunku administracja mogą być też  punktem wyjścia dla osób, które rozważają pracę w biurach rachunkowych.

Część absolwentów administracji decyduje się również na pracę w samorządzie – niekoniecznie na stanowisku urzędnika. Wiedza zdobyta na studiach pozwala im na efektywne angażowanie się w politykę lokalną.

Warto jednak podkreślić, że absolwenci administracji nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy biurowej w dowolnej firmie – niezależnie, czy chodzi o niewielki, lokalny biznes czy dużą firmę o zasięgu międzynarodowym.

Kiedy warto rozważyć studia na kierunku administracja?

Na studiach administracyjnych świetnie poradzą sobie osoby, które szybko się uczą, są zdyscyplinowane i sumienne – ilość wiedzy, jaką trzeba przyswoić w stosunkowo krótkim czasie, jest naprawdę duża. To również kierunek odpowiedni dla osób, które marzą o stabilnej pracy w biurze, nie przeszkadza im powtarzalność pewnych czynności i które lubią pracę z dokumentami.

 

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here