Artykuły szkolne i nie tylko, czyli co przyda się pierwszakowi na biurku

0
1680
Artykuły szkolne

Artykuły szkolne kupuje się uczniowi z myślą o nauce w murach placówki edukacyjnej, jednak dziecko powinno mieć do nich dostęp również w domu. Tylko w ten sposób zapewnia się ciągłość nauki i możliwość zdobywania wiedzy na równi z innymi dziećmi. Przygotowanie w domu miejsca do uczenia się i odrabiania lekcji jest szczególnie ważne w przypadku pierwszoklasistów. Co powinno się znaleźć na ich domowym biurku?

  1. Ergonomiczna przestrzeń do nauki – jak ją stworzyć?
  2. Przybory, które pomogą systematyzować wiedzę

Przygotowując pierwszoklasistę do rozpoczęcia nauki w szkole, powinno się pamiętać o stworzeniu dla niego przyjaznej przestrzeni do odrabiania lekcji w domu. Biurko powinno być przystosowane do pracy o dowolnej porze dnia i wykonywania zadań z różnych przedmiotów. Sprawdź, czego potrzebuje pierwszak do efektywnej nauki w domu i wybierz dla niego odpowiednie przybory szkolne.

Ergonomiczna przestrzeń do nauki – jak ją stworzyć?

Do stworzenia ergonomicznej przestrzeni do nauki w domowym zaciszu niezbędne jest nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości i szerokości. Każde dziecko powinno dodatkowo posiadać wygodne krzesło z oparciem – najlepiej by było wyposażone w kółka, podłokietniki i regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu mebel dopasuje się do wzrostu dziecka, odciążając jego kręgosłup w czasie nauki. Obowiązkowo na biurku powinna znaleźć się lampka, która oświetli książkę lub zeszyt i ochroni ucznia przed wadami wzroku w przyszłości. Dobrym wyborem są zwłaszcza lampki led – artykuły szkolne tego typu zużywają niewiele energii elektrycznej i odciążają domowy budżet.

W ergonomicznej przestrzeni do nauki warto pomyśleć również o zapewnieniu dziecku stałego dostępu do wody. Woda jest niezbędna do utrzymania wysokiego poziomu koncentracji. Dziecko, któremu chce się pić, ma trudności ze skupianiem się na zadaniu do wykonania. Aby pierwszak był skoncentrowany, powinien pić, kiedy tylko ma na to ochotę. Z tego powodu warto wyposażyć go w praktyczny bidon z korkiem niekapkiem. Dzięki niemu młody uczeń może pić bez obaw, że zaleje wodą zeszyt lub książkę. Bidon przyda mu się nie tylko na biurku w domu, ale również w szkolnej ławce i na boisku.

Przybory, które pomogą systematyzować wiedzę

Systematyzowanie wiedzy jest ważne od początku edukacji. Dzięki niemu szybciej zapamiętuje się różne pojęcia, a także poznaje się nowe zagadnienia. Do systematyzowania informacji z różnych przedmiotów przydają się szkolne artykuły takie jak kolorowe cienkopisy, flamastry oraz zakreślacze. Za ich pomocą już od najmłodszych lat można tworzyć proste tabele, mapy myśli i różne schematy, które pomagają zapamiętywać nawet trudne zagadnienia. Dodatkowo artykuły do szkoły w wielu kolorach sprawią pierwszakom wiele radości, przypominając im przyjemne chwile spędzone na zabawach w przedszkolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here