Czy niezabezpieczona pożyczka osobista jest bezpieczna?

0
1105
Czy niezabezpieczona pożyczka osobista jest bezpieczna

Ponieważ odsetki są płatne, pożyczki niezabezpieczone nie będą najtańszym sposobem na pożyczkę dla każdego, ale dla wielu ale dla wielu kredytobiorców oprocentowanie może być bardzo niskie, szczególnie jeśli masz dobrą zdolność kredytową. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem: czym jest pożyczka osobista.

2 powody, dla których pożyczka osobista może być najtańszym sposobem na pożyczenie pieniędzy

Chociaż pożyczka osobista jest oprocentowana, jest kilka powodów, dla których warto ją rozważyć – w dłuższej perspektywie może okazać się nawet tańsza. Uzyskaj stałą stopę procentową W przeciwieństwie do kart kredytowych, które często mają niskie oprocentowanie początkowe, które wzrasta po kilku miesiącach, pożyczki osobiste mają stałą stopę procentową. Oznacza to, że nie zostaniesz zaskoczony przez jakiekolwiek podwyżki stóp procentowych, o których zapomniałeś. o których zapomniałeś. Pożyczka na określony czas Karty kredytowe nie mają stałych miesięcznych płatności – musisz spłacić minimalne saldo, ale poza tym, możliwe jest ciągnięcie długu na karcie kredytowej w nieskończoność. To może być bardzo kuszące, ale jest to również niezawodny sposób na zapłacenie wysokich odsetek, jeśli nie jesteś zdyscyplinowany. W przypadku pożyczki osobistej, zobowiązujesz się do spłaty pożyczki w ustalonym terminie i tak długo, jak dokonujesz płatności na czas (co jest zwykle zarządzane przez automatyczne polecenie zapłaty), po zakończeniu okresu kredytowania, będziesz całkowicie wolny od długów. po zakończeniu okresu kredytowania będziesz całkowicie wolny od długów. Jeśli oznacza to, że spłacisz ją szybciej niż kartę kredytową karta kredytowa o podobnym oprocentowaniu, prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź https://habza.com.pl/kredyt-obrotowy/ – przewodnik po pożyczkach osobistych i kartach kredytowych.

Jakie są inne tanie sposoby na pożyczenie pieniędzy?

Unie kredytowe

Unie kredytowe to sposób dla ludzi o wspólnych zainteresowaniach (na przykład pracujących dla tego samego pracodawcy lub należących do tego samego lokalnego kościoła) na gromadzenie pieniędzy na oszczędności i pożyczanie ich innym osobom z tej samej grupy, które chcą wziąć pożyczkę. Zazwyczaj są one prowadzone jako organizacje non-profit, a oprocentowanie, które mogą pobierać, jest ograniczone, więc nigdy nie będziesz musiał płacić więcej niż 3% miesięcznie – a zazwyczaj znacznie mniej. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz znaleźć lokalne unie kredytowe tutaj.

Pożyczki P2P

Pożyczki peer-to-peer (często skracane do P2P lending) to kolejny sposób na pożyczanie od społeczności. Ludzie z pieniędzmi do zainwestowania mogą połączyć swoje pieniądze i „pożyczyć” je pożyczkobiorcom. W praktyce dla pożyczkobiorcy działa to w podobny sposób jak kredyt bankowy, ale oprocentowanie może być bardzo konkurencyjne. Dwa z największych peer-to-peer kredytodawców są RateSetter i Zopa.

Dołącz do swojej hipoteki

Jeśli chcesz pożyczyć dużą kwotę pieniędzy (w dziesiątkach tysięcy) i masz kredyt hipoteczny, możesz być w stanie pożyczyć na stosunkowo konkurencyjnym oprocentowaniu poprzez dodanie salda do kredytu hipotecznego, przypomina https://habza.com.pl/kredyt-obrotowy/. Aby to zadziałało, musisz mieć wystarczający kapitał własny w swoim domu, więc jest mało prawdopodobne, aby było to odpowiednie, jeśli właśnie kupiłeś swoje pierwsze miejsce z 80% lub 90% hipoteki. Jednakże, na plus, stopy hipoteczne są na historycznie niskich poziomach, więc można uzyskać stosunkowo niską stawkę. Wady? Poza tym, że wiąże się to z dużą ilością papierkowej roboty, kredyty hipoteczne są zazwyczaj spłacane przez długi okres, co oznacza, że odsetki naprawdę się sumują. I oczywiście, ponieważ kredyt hipoteczny jest kredytem zabezpieczonym, Twój dom będzie zagrożony, jeśli nie spłacisz kredytu. ryzyko, jeśli nie spłacisz całej kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here