Czy Polacy potrafią oszczędzać?

0
2492

Oszczędności – niegdyś schowane głęboko w przysłowiowej skarpecie lub ulokowane w złocie, dzisiaj znajdują swoje miejsce w różnorodnych produktach finansowych.

Nasze babcie były podobno mistrzyniami w odkładaniu niewielkich kwot na tzw. czarną godzinę, z czasem te umiejętności były zatracane, aż po dzisiaj – według wszystkich statystyk znowu kochamy oszczędzanie i robimy to o wiele lepiej niż nasi przodkowie.

Niewiele osób wie, że październik jest miesiącem oszczędzania i to nie dlatego, że przychodzi po obciążonym wydatkami wrześniu, ale dlatego, że 31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania, który powstał z inicjatywy instytucji finansowych w 1924 roku. Polacy zdecydowanie nie potrzebują tej wiedzy, by każdego miesiąca pojawiły się nowe nadwyżki finansowe. Okazuje się bowiem, że oprócz dobrego gospodarowania finansami potrafimy także doskonale inwestować, wyłapujemy złote okazje, a potrzebne środki mamy albo już odłożone, albo też potrafimy je właściwie posiąść.

Oszczędności po polsku

Wystarczy krótka analiza statystyk, by dowiedzieć się, że znakomita większość Polaków posiada oszczędności. Idąc tym śladem dowiadujemy się także, że jesteśmy narodem dość skrupulatnym. Często dokonujemy analizy swojego położenia finansowego i sprawdzamy, czy w swoich działaniach idziemy do przodu, czy może stoimy w miejscu. Ta druga sytuacja skłania nas do podejmowania kolejnych działań – m.in. do szukania nowych możliwości. Do tychże zaliczają się drobne inwestycje pozwalające się nam rozwijać i tym samym zarabiać więcej. Koszty inwestowania pokrywamy z własnej kieszeni, a w przypadku chwilowego braku pełnej gotówki nie cofamy się, ani nie stoimy w miejscu. Najchętniej sięgamy wtedy po szybkie pożyczki online, które bynajmniej nie są traktowane jako koło ratunkowe dla tonących, ale pomoc dla inwestujących.

Dbałość o budżet domowy przeliczamy na korzyści, a więc kalkulujemy i w mig wyłapujemy najlepsze dla siebie okazje. Promocje są wpisane w nasz model oszczędzania i chętnie z nich korzystamy, jeśli widzimy prawdziwą oszczędność. Jak wygląda to w praktyce? Planujemy nie tylko wydatki, ale też konkretne działania, stąd też, jeśli realizacja planów pojawia się szybciej za sprawą intratnej promocji nie rezygnujemy z niej, ale dokładnie przeliczamy i uzupełniamy brakującą kwotę wybierając szybkie pożyczki online, które pozwalają realnie oszczędzić.

Zobacz również: czym jest pierwsza darmowa pożyczka

Pomocne pożyczki online

Wbrew mylnym opiniom pożyczki online nie są kulą u nogi, a pomocą w oszczędzaniu. Patrząc na nie z punktu widzenia realizacji doskonałej inwestycji stają się narzędziem, które pozwala na pozostawienie w budżecie znacznej sumy, a co więcej przyczyniają się do rozwoju raczkujących działalności gospodarczych, które zazwyczaj mogą zapomnieć o kredytach bankowych. Oszczędzanie jest sztuką, w której nie tylko liczą się odłożone pieniądze, ale także powzięte działania inwestycyjne oraz dobre decyzje pozwalające na tańszy zakup przeróżnych towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here