Czy warto starać się o kredyt?

0
1712

Coraz częściej można spotkać się z opiniami mówiącymi, że uzyskanie kredytu na mieszkanie graniczy z cudem a co za tym idzie coraz więcej osób zastanawia się czy w ogóle warto starać się o kredyt. W wielu sytuacjach jednak uzyskanie kredytu jest jak najbardziej możliwe i wcale nie należy do bardzo trudnych zadań. Wystarczy jedynie posiadać odpowiednie zarobki i wkład własny a banki bardzo chętnie udzielają pożyczek takim osobom.

Posiadanie wkładu własnego

Wkład własny przy staraniu się o kredyt na mieszkanie to oczywiście ogromny plus. Obecnie wymagane jest minimum 10% ale oczywiście im większy wkład własny tym łatwiejsze jest uzyskanie odpowiedniej pożyczki. Dlatego też warto wcześniej zaoszczędzić możliwie jak najwięcej aby być w stanie podjąć się rozmów na temat kredytu. Oczywiście większy wkład własny to również mniejsza kwota do spłaty i mniejsza miesięczna rata.

Mieszkanie dla Młodych

Jest to jeden z programów oferujących dofinansowania na zakup mieszkania. Dzięki temu również można zwiększyć swoje szanse na posiadanie swojego własnego mieszkania. W przypadku tego programu jednak największe szanse na zakup mieszkania mają młode małżeństwa z dziećmi i to one są w pierwszej kolejności przy udzielaniu dofinansowań.

Solidna praca

Czynnikiem branym pod uwagę przy udzielaniu pożyczki jest również zatrudnienie osoby wnioskującej. Najłatwiej mają oczywiście osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę bądź osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. W ich sytuacji najłatwiej jest udowodnić swoją zdolność do spłaty kredytu.

www.moneygo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here