Czy wyprawy do galerii są złem?

0
1323
Czy wyprawy do galerii są złem?

Wiele z nas szuka relaksu i ukojenia idąc na zakupy. O ile człowiek nie mający problemu z zakupoholizmem będzie gościem w galeriach handlowych, to osoba mająca z tym problem jest tu stałym bywalcem. Ale kiedy tak naprawdę mamy z tym problem i co wtedy zrobić, aby się nie pogrążyć w złej sytuacji.

Zakupy lekiem na całe zło
Jest to bardzo często spotykane, że nie tylko kobiety, ale również mężczyźni chcąc oderwać myśli od codziennych spraw i problemów, wybierają się do galerii handlowych. Nie ma w tym nic złego, ponieważ osoby pracujące na przykład przed komputerami potrzebują poruszać się i popatrzeć na innych ludzi, a nie tylko w monitor. Chodząc, oglądając a czasem dokonując zakupów rozluźniamy się, ponieważ nasze myśli zupełnie odrywają się od rzeczywistości.

Co by było gdyby…
… nie było galerii handlowych. Wiele lat temu ludzie po prostu chodzili więcej na spacery, jeździli na wycieczki i spotykali się ze znajomymi. Dzisiejsze czasy rządzą się innymi prawami, dlatego dopóki potrafimy zachować umiar, to nie dzieje się nic złego. Niestety jesteśmy narażeni na wiele pułapek, które potrafią wyzwolić w nas patologiczne zachowania, dlatego należy cały czas się kontrolować.

Kiedy mam problem?
Jeśli zaobserwujemy u siebie niezdrowe zapędy związane z nadmiernymi zakupami. Z tym, że tak naprawdę nic innego nie potrafi nam sprawić radości tylko shopping i kupowanie rzeczy, które tak naprawdę nam się nie przydają. Należy powiedzieć stop. Czasami sami sobie nie poradzimy, dlatego nie bójmy się psychologa.

www.bycmama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here