Czym różni się prywatna pożyczka gotówkowa od kredytu w banku?

0
2312

Jeszcze parę lat temu Polacy decydowali się na pożyczanie pieniędzy głównie w bankach. Natomiast, w tej chwili wiele się pod tym względem zmieniło. Wiedzą bowiem, że mogą skorzystać z opcji pożyczek parabankowych, które będą dla nich tak samo korzystne. Obok „chwilówek” uznaniem cieszą się także tak zwane pożyczki prywatne.

Różnice pomiędzy kredytem a pożyczką

Wiele osób używa pojęcia kredytu i pożyczki zamiennie, tymczasem chodzi o zupełnie różne produkty finansowe. Kredyty mogą być bowiem udzielane jedynie w bankach. Poza tym, kredyt bankowy jest kredytem, który otrzymuje się na określony cel, jaki należy zaznaczyć we wniosku. Następnie, cechą kredytów bankowych jest to, że koniecznie należy posiadać zdolność kredytową. Zazwyczaj też wszystkie formalności zajmują dużo czasu. W momencie przyznania kredytu należy również liczyć się z doliczeniem opłaty uruchamiającej. Dlatego, jeśli komuś zależy na szybkim pożyczeniu pieniędzy to powinien zdecydować się na prywatną pożyczkę gotówkową. W tym przypadku bowiem załatwienie niezbędnych formalności jest znacznie prostsze i szybsze. Generalnie, prywatne pożyczki gotówkowe objęte są prawem cywilnym, a więc udzielane są bez naliczania odsetek. W wielu firmach pożyczkowych, takich jak Kokos.pl wystarczy wobec tego zapłacić opłatę weryfikacyjną i są te jedyne koszty pożyczki. A są to naprawdę pożyczki oparte na wiarygodnych i solidnych fundamentach.

Jak wygląda procedura pobierania prywatnej pożyczki gotówkowej?

W pierwszej kolejności, należy zarejestrować się na stronie Kokos.pl, gdzie znajduje się wniosek o pożyczkę. Należy zweryfikować numer własnego konta bankowego oraz uzupełnić dane osobowe, których potwierdzeniem będzie dwustronna fotografia dowodu osobistego. Kolejnym krokiem będzie czytelne zdjęcie bądź skan dowodu osobistego. Po zadeklarowaniu kwoty pożyczki i zweryfikowaniu danych wraz z dokonaniem symbolicznej opłaty weryfikacyjnej można już spodziewać się otrzymania pieniędzy. Jak więc widać, cała procedura jest łatwa i rzeczywiście bardziej zachęcająca aniżeli skorzystanie z kredytu w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here