Czym zaskakują nas nowoczesne smartfony?

0
1321
Czym zaskakują nas nowoczesne smartfony?

Smartfon już od dawna nie służy jedynie do nawiązywania połączeń i wysyłania SMS-ów czy MMS-ów. Każda nowa generacja oznacza coraz więcej możliwości – jak seria Xperia czy Galaxy. Samsung 2019, LG czy Sony zaskakują nas innowacyjnymi rozwiązaniami, designem i specyfikacją. Czym zadziwiają nas nowoczesne modele?

Co się liczy w mobilnym świecie?

Największe wrażenie w mobilnym świecie wywołują smartfony klasy Premium – jak Sony Xperia XZ3 lub Galaxy S10, czyli modele Samsung 2019. Wykorzystują nowoczesne technologie, ułatwiając nam wykonywanie codziennych obowiązków, a także dostarczając rozrywki i zapewniając szybki dostęp do informacji. Nic dziwnego, że prędko stały się synonimami nowoczesnych rozwiązań.

Statystycznie wymieniamy smartfon co około 2-3 lata. W tym czasie nowoczesne technologie znacznie się rozwijają, aby proponowane przez producentów rozwiązania mogły nas na nowo zaskoczyć. Kolejne generacje – jak np. Galaxy Samsung – to coraz bardziej zaawansowane, nieustannie udoskonalane technologie. Czym w dzisiejszych czasach zaskakują nas producenci smartfonów?

Nieskończenie wiele możliwości

Ze smartfonów korzystamy na co dzień, nie wyobrażając już sobie bez nich życia. Przede wszystkim najnowsze smartfony – jak LG czy Samsung 2019 – zaskakują nas liczbą możliwości, jakie oferują. Inteligentne urządzenia pozwalają być dostępnym online przez cały czas, płacić nimi za zakupy, robią znakomitej jakości fotografie, służą jako budziki czy krokomierze oraz przeglądarki Internetu itd. Coraz częściej wykorzystują też sztuczną inteligencję, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników.

Wykorzystywanie sztucznej inteligencji

„Uczenie maszynowe” staje się już standardem w świecie urządzeń elektronicznych. Postępy są tak dynamiczne, że użytkownicy wciąż otrzymują coraz to nowocześniejsze telefony. Wielu producentów smartfonów wykorzystuje w swoich produktach, przede wszystkim flagowcach – np. w serii Galaxy Samsung – procesory odpowiedzialne za przetwarzanie interakcji użytkownika z AI.

Podczas fotografowania algorytmy sztucznej inteligencji wykrywają aż 30 scen i optymalizują wybór najlepszej ekspozycji, czuwają nad maksymalizacją wydajności, a także gwarantują lepsze bezpieczeństwo (np. czytnik linii papilarnych). Można też korzystać ze wsparcia wirtualnego asystenta o imieniu Bixby.

Elastyczne wyświetlacze

Elastyczne ekrany w modelach Galaxy? Samsung pracuje nad tym od dawna! Technologia ta nie jest zupełną nowością, bo mówi się o niej już od jakiegoś czasu. Obecnie to prawdopodobnie Samsung prowadzi najbardziej zaawansowane prace i badania w tym zakresie.

Zapewne pierwsze modele na sprzedaż, oferujące elastyczne składane wyświetlacze, trafią na rynek właśnie za pośrednictwem koreańskiego producenta. Byłoby to wygodne połączenie smartfona oraz tabletu – kompaktowe, ale z możliwością rozłożenia do oglądaniu filmu czy czytania.

Technologia 3D Touch

Razem z iPhonem 6 poznaliśmy technologię 3D Touch, ale wtedy dopiero ona powstawała. Każda nowa generacja oznaczała też ulepszenia. Ekran wbudowany w smartfon wyposażono w technologię, która może rozpoznać siłę docisku. Wiele zależy od tego, jak mocno dociśniemy palec – w ten sposób bowiem uruchomimy inne funkcje.

Na przykład mocno dociskając ikonkę aparatu, możemy od razu wybrać, z którego z nich chcemy skorzystać. Nowoczesne smartfony mają ich przecież kilka, np. trzy albo aż pięć. To nie tylko intrygujące rozwiązanie, ale przede wszystkim bardzo pomocne i funkcjonalne. Nawet jeśli wydawać mogłoby się, że to zwykła ciekawostka, może się okazać, że szybko uzależnia! Płynny obraz i animacje, krótkie opóźnienia między momentem kliknięcia a wykonaniem działania to zalety tej technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here