Dane adresowe niezbędne w marketingu

0
2940

Dane adresowe klientów to już podstawa marketingu niemal każdej firmy. Możemy posiadać doskonały produkt w konkurencyjnej cenie, jednak jeśli nie będziemy umieli z nim dotrzeć do potencjalnych, zainteresowanych klientów, mamy marne szanse na dobrą sprzedaż. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ konkurencja nie śpi i jeśli nie będziemy trzymali ręki na pulsie, zostaniemy daleko w tyle. Czasy, w których spokojnie czekamy na klientów, minęły bezpowrotnie a każda licząca się firma wychodzi pierwsza naprzeciw oczekiwaniom klienta.

Poprawa jakości danych

Dziś firma, która nie prowadzi działań w Internecie ma bardzo niewielkie szanse na przetrwanie. Dlatego jeśli nie jesteśmy monopolistami w swoim regionie i walczymy o przetrwanie w morzu konkurencji, powinniśmy skutecznie działać za pomocą bazy danych potencjalnych i dotychczasowych klientów. Możemy ją zbudować na różne sposoby, na przykład za pomocą konkursów, promocji czy programów lojalnościowych. Zebrane wówczas dane posłużą w przyszłości do dostosowania najlepszej oferty, odpowiadającej na potrzeby klientów.

Problem jednak zaczyna się wtedy, gdy nasza baza jest niekompletna lub zawiera trudne do wychwycenia błędy. Wówczas nasza oferta trafia w próżnię a my nawet nie wiemy, gdzie tkwi błąd, w przypadku niewielkiego odzewu. Dlatego waśnie powinniśmy zadbać o poprawność bazy danych, która jest kluczem do satysfakcjonującej sprzedaży. Dzięki aplikacji dataquality.pl możesz szybko i za niewielką cenę poprawić i uzupełnić bazę danych i informacje o swoich klientach. Dzięki usłudze poprawy danych zyskasz ujednolicony zapis danych adresowych, bez literówek w nazwach ulic. Uzupełnisz dane o takie informacje jak kody pocztowe i zyskasz tak zwane geokodowanie, które wzbogaca informacje o współrzędne geograficzne. Sprawdzisz także poprawność takich danych jak NIP i PESEL oraz wyeliminujesz powtarzające się wpisy.

Realne korzyści z poprawionej bazy danych

Przede wszystkim dotrzemy do tych klientów, o których wiemy, że są zainteresowani naszą ofertą. Nie jest sztuką wysłanie dziesięciu tysięcy ofert w ciemno. Sztuką jest wysłać oferty dostosowane do oczekiwań odbiorców. Dlatego z kompletną bazą danych zwiększamy skuteczność kampanii promocyjnej i obniżamy jej koszty. Będąc w stałym kontakcie z klientem zyskujemy jego lojalność i zadowolenie. Możemy również stale monitorować zmieniające się potrzeby konsumentów i wysyłać trafne oferty. Dzięki dataquality.pl możemy działać świadomie i dostosowywać nasze produkty do coraz większych wymogów rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here