Depilacja woskiem – zadbaj o piękne nogi latem

0
1678
Depilacja woskiem

Depilacja woskiem kosmetycznym to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod pozbywania się nadmiaru owłosienia ze względu na jej wyjątkową skuteczność. Jak ją wykonać i jakie jeszcze są jej zalety? Podpowiadamy poniżej.

Nowoczesne metody depilacji pozwalają usunąć włosy właściwie z każdej części ciała – m.in. twarzy, nóg, pach, jak i okolicy bikini. Usuwanie włosów to dzisiaj zabieg codzienny, aby uzyskać gładką skórę i estetyczny efekt.

Jest wiele metod depilacji – m.in. mechaniczna, woskiem, środkami chemicznymi, laserowo itd. Trudno wybrać tę najlepszą i najskuteczniejszą, wiele zależy też od własnych preferencji – do zastosowań domowych popularny jest m.in. wosk do depilacji w rolce.

Depilacja woskiem – gwarancja skuteczności

Depilacja woskiem kosmetycznym to popularna mechaniczna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, gdyż efekt utrzymuje się aż ok. 3-4 tygodni. Polega ona na ich wyrywaniu wraz z cebulkami.

Ciepły wosk – podgrzany do 37 stopni Celsjusza – aplikowany jest bezpośrednio na skórę, a potem przykrywa się bawełnianymi paskami. Wosk do depilacji w rolce to świetna metoda, aby usunąć owłosienie m.in. z nóg, ramion, okolic intymnych itd.

Delikatny wosk hipoalergiczny do depilacji

Dużą popularność zdobywa też wosk hipoalergiczny do depilacji, odpowiedni dla alergików, gdyż niezwykle delikatny. Plastry usuwają włoski delikatnie i starannie, ale też szybko, skutecznie i bez bólu.

Depilacja woskiem w warunkach domowych

Jeśli planujesz zabieg depilacji woskiem, dzień wcześniej zrób peeling, aby pozbyć się martwego naskórka. Ważna jest też ciepła kąpiel, która dobrze rozgrzeje skórę i przygotuje ją na dalsze czynności. Dzięki kąpieli mieszki włosowe będą rozszerzone, a depilacja mniej bolesna.

Następnie wytrzyj się delikatnie ręcznikiem. Skóra musi być sucha, więc przed zabiegiem nie stosuj kremów, balsamów czy olejków. Wybierz np. wosk do depilacji w rolce, gdyż jest wyjątkowo wygodny w użyciu. Pamiętaj też, aby oderwać plastry szybkim zdecydowanym ruchem, w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa.

Tuż po zabiegu nałóż kosmetyki do pielęgnacji po zabiegu, m.in. nawilż skórę balsamem do ciała lub oliwką, a także kremem ochronnym z filtrem UV. Metoda depilacji woskiem będzie skuteczna, aby usunąć owłosienie z takich miejsc jak ręce, ramiona, pachy, nogi i okolice bikini, a także niewielki wąsik nad górną wargą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here