Dieta zasadowa na zakwaszenie organizmu

0
1526

Szybki i siedzący tryb życia, który obecnie prowadzimy wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Często zapominamy o spożywaniu małych, ale regularnych posiłków. Zamiast zbilansowanej diety sięgamy po przetworzone naszpikowanie cukrem, solą i niezdrowym tłuszczem gotowe dania, które możemy odgrzać w łatwy sposób. Dieta jak i brak wysiłku fizycznego sprawia, że często czujemy się ospali i nie mamy chęci na nic. Dodatkowo stres rozładowujemy poprzez stosowanie używek takich jak papierosy i alkohol. Niestety to wszystko ma swój wpływ na zakwaszenie organizmu. Objawami zakwaszenia jest między innymi złe samopoczucie, drażliwość, ale także skurcze kończyn, pękanie kącików ust, nadmierna łamliwość włosów i paznokci.

Dieta zasadowa – czy masz zakwaszenie organizmu?

Remedium na zakwaszenie jest zmiana swoich przyzwyczajeń. Zdrowa, zbilansowana dieta też może być smaczna i łatwa do wprowadzenia. Podobnie jak włączenie do swojego trybu życia ruchu. Warto zapisać się na siłownię lub zajęcia fitness lub przynajmniej codziennie gimnastykować się w domu. Należy także zrezygnować z palenia wyrobów tytoniowych, ograniczyć kawę, a alkohol przyjmować jedynie sporadycznie w niewielkich dawkach. Dieta zasadowa opiera się głównie na warzywach i owocach. Wiążę się z unikaniem mięsa i produktów pochodzenia odzwierzęcego, takich jak nabiał. Należy jednak zwracać uwagę by żywność była wysokiej jakości i najlepiej jak najmniej przetworzona. Zamiast gotowych mieszanek muesli pełnych cukru, lepiej wybrać kaszę jaglaną z owocami i miodem, której przygotowanie nie jest wcale pracochłonne. Warto wypróbować kilka przepisów, a także eksperymentować w kuchni z przyprawami. Zioła wydobywają smak z potraw, a także często mają pozytywny wpływ na nasz metabolizm. Należy jednak uważać na gotowe mieszanki przypraw, ponieważ wiele z nich zawiera znaczne ilości soli, a także konserwantów.

Zmiana swoich nawyków na bardziej zdrowe wymaga czasu i dużo samozaparcia, jednak efekty które uzyskamy dzięki stosowaniu zbilansowanej diety są warte walki.

www.bibise.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here