Dlaczego język angielski jest międzynarodowym?

0
4609
Dlaczego język angielski jest międzynarodowym?

Język angielski jest niezwykle popularny i powszechny. Prawie każdy na globie zna go w stopniu bardziej lub mniej komunikatywnym. Jest składowym elementem kultury popularnej. Pojawia się w reklamach, tutorialach czy serialach. Mamy z nim do czynienia na każdym kroku. Dlaczego właśnie ten język? Angielski od kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu, lat zyskuje coraz większą popularność. Jednym z winowajców jest internet, który aktywnie przyczynia się do powszechności tego języka. Używamy, słyszymy i widzimy go na co dzień. Obecnie również każde międzynarodowe rozmowy na tle biznesowym odbywają się po angielsku. Znajomość tego języka wydaje się wprost obowiązkowa, jeżeli chcemy się odpowiednio poruszać we współczesnym świecie.

Język angielski jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo powszechny. Duża część ludności świata zna go w stopniu minimum komunikatywnym. Angielski stał się składowym elementem kultury popularnej. Pojawia się m.in. w reklamach, filmach, tutorialach i serialach. Mamy z nim do czynienia na każdym kroku. Dlaczego właśnie ten język?

Język angielski od wielu lat zyskuje coraz większą popularność. Jednym z powodów jest jego powszechna dostępność w Internecie. Logując się na pocztę e-mail, portale społecznościowe, a nawet słuchając muzyki, mamy z nim do czynienia każdego dnia. Angielski nie jest jednak obecny wyłącznie w życiu prywatnym. Niemal wszystkie międzynarodowe rozmowy na tle biznesowym odbywają się w tym języku. Jego znajomość wydaje się obowiązkowa, jeżeli chcemy odpowiednio poruszać się we współczesnym świecie.

Dlaczego właśnie angielski?

Jeżeli ktoś zapytałby nas, który język jest najczęściej używany, wielu z nas odpowie – angielski. Jednak to nieprawda! Angielski znajduje się dopiero na trzecim miejscu, po hiszpańskim i mandaryńskim. Jest jednak językiem popkultury i nauki, posługują się nim naukowcy, artyści i dyplomaci. Niektórzy upatrują jego popularności w prostych i bardzo klarownych zasadach fonetycznych i gramatycznych.

Z historycznego punktu widzenia jest wiele powodów, dla których angielski stał się tak popularny. Należy pamiętać, że od szesnastego do osiemnastego wieku to właśnie Anglia sprawowała władzę nad połową świata. Imperium Brytyjskie nazywane było krajem, nad którym ,,słońce nigdy nie zachodzi”. W XX wieku do rangi takiego imperium urosły także anglojęzyczne Stany Zjednoczone. Dziś to również język, za pomocą którego przekazywane są najważniejsze informacje z całego świata.

Jak Polacy mówią po angielsku?

Z ogólnoświatowych badań wynika, że na tle pozostałych nacji europejskich, poziom znajomości angielskiego wśród Polaków jest stosunkowo wysoki. Patrząc na społeczeństwo całościowo, większe problemy z angielskim mają osoby starsze, które w szkole uczyły się innych języków. Jako Polacy, zwykle dobrze radzimy sobie z gramatyką, ponieważ uczymy się jej już w szkole podstawowej. Mamy jednak trudności z mówieniem. Obawy często wynikają z braku praktyki konwersacji podczas typowych lekcji w szkole. Bywamy swoimi największymi krytykami i nierzadko uznajemy, że nie mówimy wystarczająco dobrze. Pojawiają się wówczas obawy związane z popełnieniem błędu podczas rozmów z obcokrajowcami. Należy zatem starać się przełamać barierę językową, najlepiej dzięki kursom z native speakerami.

Warto zadbać o to, by nasza znajomość angielskiego była na jak najwyższym poziomie. Ułatwi nam to komunikację, a także zwiększy szanse zatrudnienia i pozwoli na poszerzanie naszych horyzontów w różnych dziedzinach. Dzięki znajomości angielskiego możemy poznawać świat w jego pełnej okazałości!

Chcesz uczyć się angielskiego, ale nie masz czasu na dojazdy do szkoły językowej? Na szczęście w dobie Internetu nie powinno to już być problemem. Teraz możesz odbyć lekcje online. Szkoła językowa Tutlo wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom! Zajęcia realizujesz kiedy i gdzie chcesz, łącząc się przez platformę online z jednym z native speakerów lub polskich lektorów. Zapomnij o konieczności wcześniejszego umawiania się, zajęcia w Tutlo odbywają się na żądanie w formule 1 na 1 i zawsze na żywo. Warto zainteresować się ofertą na ich stronie, aby nauczyć się angielskiego, a tym samym zwiększyć swoje kompetencje językowe i podnieść kwalifikacje zawodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here