Fryzury męskie irokez

0
2853
Fryzury męskie irokez

Jeszcze kilkanaście lat temu irokez męski kojarzył się z bardzo długimi włosami postawionymi do góry, który nosili mężczyźni należący do ugrupowań punkowych. Obecnie irokez męski przeszedł bardzo dużą transformację, a jego wersje stały się nieco łagodniejsze, dzięki czemu z tej fryzury korzystają nie tylko młodzi mężczyźni, ale również panowie w średnim wieku. Jest to fryzura bardzo modna i popularna, a połączona z topowym trendy obecnych sezonów, czyli z wygolonymi bokami i tyłem głowy, podbija nie tylko czerwony dywan, ale również miejskie uliczki.

Historia męskiego irokeza

Pierwsze tego typu męskie fryzury pojawiły się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Miały wtedy formę włosów zaczesanych do góry, które tworzyły wąski pasek, biegnący od czoła aż po kark. Włosy układane były przy pomocy bardzo mocnych i trwałych preparatów. Bardzo często końcówki były rozjaśnione albo miały różne, nienaturalne kolory, takie jak różowy czy zielony. Obecnie irokezy są bardziej stonowane i przybierają formę elegancką. Już nie są zaczesywane w bardzo wąski pasek, a jedynie tylko do góry. Co ciekawe, w obecnych czasach spotkać można coraz więcej kobiet, które decydują się na tak krótkie cięcie i stylizują włosy w irokeza.

Jak powstaje irokez?

Najważniejszym czynnikiem, który w ogóle pozwoli nam ułożyć taka fryzurę, jest długość włosów. Jeśli są zbyt krótkie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka, kilkanaście tygodni, aż włosy urosną. Jeśli natomiast mamy odpowiednią długość włosów, należy zaopatrzyć się w środki do utrwalania włosów. Do męskiego irokeza najlepsza będzie guma do włosów. Wielu mężczyzn do ułożenia tej fryzury stosuje także żele, a nawet pianki, które pomagają układać włosy już podczas suszenia. Po umyciu i wysuszeniu włosów, czeszemy je dokładnie, najlepiej kierując się od czoła do tyłu. Następnie nakładamy na palce odrobinę preparatu, rozsmarowujemy na dłoniach i delikatnie przeczesujemy palcami włosy, kierując się od nasady ku górze.

www.takeitizzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here