Funkcjonalna przestrzeń dla korepetytora, czyli jak urządzić miejsce do przyjmowania uczniów w swoim domu

0
2465

Nawet kilkadziesiąt procent uczniów każdego roku korzysta z korepetycji. Większość z nich uczęszcza na nie, by przygotować się lepiej do egzaminów maturalnych bądź w celu lepszego poznania języka obcego. Niektórzy uczniowie korzystają z korepetycji z powodu problemów z nauką. Bez względu na to, jaka jest przyczyna uczęszczania na dodatkowe lekcje, przyniosą one skutek jedynie, gdy będą prowadzone przez dobrego nauczyciela w dobrze przygotowanym do tego celu miejscu.

Przestrzeń sprzyjająca nauce

Szkolne klasy wyposażone w twarde krzesła i niewygodne ławki sprawiają, że uczniowie szybko stają się nerwowi i przestają się skupiać. Korepetytorzy starają się zatem przygotowywać pomieszczenia do nauki w taki sposób, aby uczniowie czuli się w nich komfortowo. Podstawą do zbudowania dobrych relacji z uczniem jest odpowiednie ustawienie biurka i miejsc do siedzenia. Korepetytor siedzący na przeciwko ucznia budzi respekt niczym nauczyciel w szkole, przez co mniej śmiali uczniowie mogą czuć się skrępowani. Lepszym rozwiązaniem jest ustawienie dwóch miejsc do siedzenia obok siebie. Mogą to być zarówno krzesła z lekko pochylonym oparciem, jak i fotele o regulowanej wysokości. Wygodne siedzenia sprawią, że uczeń będzie czuł się bardziej komfortowo, co ułatwi skupienie się na nauce.

W pomieszczeniu, w którym przyjmuje się uczniów, powinny znajdować się również wszelkie pomoce naukowe. Podręczniki, książki z ćwiczeniami, repetytoria, testy oraz własne materiały powinny być uporządkowane, by dostęp do nich był szybki i bezproblemowy. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie ich na solidnym regale lub w szafie biurowej – oba rodzaje mebli można znaleźć między innymi na http://regalit.pl/. Na regale lub na biurku warto umieścić prócz książek także drukarkę ze skanerem. Urządzenie przyda się, by przygotowywać materiały dla uczniów i by zadawać im prace domowe.

Istotną kwestią jest też oświetlenie. Niezbędny jest nie tylko duży żyrandol lub nowoczesna lampa sufitowa. Podczas nauki powinno się korzystać z lampek biurowych – aby uczeń mógł przygotowywać notatki i wykonywać zadania w komfortowych warunkach, można postawić na praktyczne lampki led. Wiele z nich ma regulowaną wysokość i ustawienie, dzięki czemu każda osoba korzystająca z korepetycji może samodzielnie zmienić kąt padania światła. Ponadto lampki biurowe led pobierają niewiele energii elektrycznej, co sprawia, że ich użytkowanie jest niedrogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here