Gdzie kupić suknię ślubną w Warszawie?

0
842

Wybór sukni ślubnej to dla większości panien młodych nr 1 na liście zakupów przed ceremonią. Biorąc pod uwagę szerokie możliwości, jakie daje współczesna oferta sukien ślubnych, decyzja o wyborze tego jednego, najpiękniejszego modelu wcale nie jest łatwa. Jakimi kryteriami warto kierować się podczas kupowania sukni do ślubu?

Kiedy jest czas na zakup sukni ślubnej?

Za suknią ślubną warto zacząć rozglądać się na odpowiednim etapie organizacyjnym. O ile dobrego fotografa, czy salę weselną rezerwuje się często nawet ponad rok przed ślubem, w przypadku sukni ślubnej warto zostawić sobie nieco mniejszy margines, wynoszący kilka miesięcy. Dlaczego? Chodzi oczywiście o to, że krój większości sukien wymaga idealnego dopasowania do sylwetki panny młodej. A ta może się zmieniać, nawet w zależności od pory roku – do tego dochodzą jeszcze kwestie stresu związanego z organizacją uroczystości, co u niektórych kobiet ma przełożenie na dodatkowe kilogramy. W przypadku niedużych różnic wagowych, sprytna krawcowa jest w stanie dopasować suknię do bieżącej figury panny młodej. Dlatego właśnie zakup sukni na mniej niż pół roku przed ślubem jest najlepszym ruchem.

Zakup sukni ślubnej – stacjonarnie czy przez Internet?

Czy warto kupować suknię ślubną na odległość? Taki pomysł jest dość ryzykowny, zwłaszcza, jeśli suknia jest robiona pod wymiary podane przez klientkę, a czas oczekiwania na wysyłkę jest długi i gotowy strój panna młoda otrzyma dopiero na kilka tygodni przed ślubem. W takiej sytuacji, jeśli okaże się, że suknia leży kiepsko lub jest wykonana z niskiej jakości materiałów, pozostanie bardzo niewiele czasu na reklamację i co najważniejsze – na zorganizowanie godnego zastępstwa dla wadliwej kreacji.

Dlatego zakupu sukni najlepiej jest dokonywać w sklepie stacjonarnym, gdzie nie tylko można dokładnie obejrzeć dany model, ale również przymierzyć go i ocenić jego wygodę. Jeśli chodzi o suknie ślubne, Warszawa jest bardzo bogatym rynkiem i łatwo znaleźć w niej odpowiednią kreację na tę wyjątkową okoliczność. Przykładem jest salon Lanesta, znajdujący się w Śródmieściu: https://www.lanesta.eu/kontakt/nasze-salony/salon-warszawa

Większość z nas bierze ślub tylko raz w życiu. Zdjęcia z tej uroczystości będą pamiątką, którą obejrzy cała rodzina i najbliżsi przyjaciele. Warto zadbać o to, by kreacja, która zostanie utrwalona na materiale zdjęciowym i filmowym, prezentowała się nienagannie nie tylko w czasie ceremonii, ale również wesela. Dobra jakość sukni i jej odpowiednie dopasowanie mają tu ogromne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here