Jak nauczyć się programowania w Pythonie?

0
1672
Jak nauczyć się programowania w Pythonie?

Wraz z rozwojem branży IT coraz więcej osób decyduje się na naukę programowania i to zarówno na studiach, jak i w szkołach lub akademiach. Językiem, od którego warto zacząć swoją przygodę z programowaniem, jest Python.

Python: charakterystyka języka

Python jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania. Wśród jego głównych cech można wyróżnić prostotę oraz intuicyjność, a składnia tego języka sprawia, że łatwo można się jej nauczyć. Warto dodać, że Python to język skryptowy, co oznacza, że można kodować w nim nawet w zwykłym notatniku, chociaż programiści bardzo często używają specjalnych aplikacji, na przykład PyCharma. Ogromną zaletą nauki tego języka jest możliwość zauważenia rezultatów bardzo szybko, ponieważ już po napisaniu jednej linijki kody widać efekty. Programowanie w Pythonie jest polecane głównie osobom początkującym, ponieważ można poznać podstawy kodowania, a dodatkowo język nie jest trudny, dlatego nie pojawi się uczucie rezygnacji i niechęci. 

Gdzie nauczyć się Pythona?

Bardzo dobrym pomysłem są szkoły programowania, w których podstawy Pythona można poznać w kilka miesięcy. Warto zdecydować się na kursy intensywne, które odbywają się w trybie dziennym. Dla osób zapracowanych dobrą decyzją może być wybór kursu wieczornego lub weekendowego. Podstawy programowania w Pythonie można także zdobyć, przeglądając różne blogi, oglądając tutoriale w mediach społecznościowych, a także czytając podręczniki. Wielu rzeczy można nauczyć się samodzielnie, jednak warto pamiętać o tym, że konieczna jest motywacja oraz determinacja. Wydawać by się mogło, że Python jest tak prosty, że szybko można przejść na wyższy poziom nauki. W rzeczywistości, w trakcie samodzielnych ćwiczeń, pojawić się mogą przeszkody i trudności, które sprawiają, że nie można ruszyć dalej. Właśnie dlatego szkoła programowania wraz ze wsparciem mentora jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które chcą związać swoją karierę zawodową z branżą IT. Warto jednak zaznaczyć, że nie obejdzie się tutaj bez pracy własnej, ponieważ po każdej dawce zajęć praktycznych w szkole, trzeba poćwiczyć w domu. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji, w których można samodzielnie tworzyć kod. W ten sposób nawet w komunikacji miejskiej lub w kolejce do lekarza można uczyć się i programować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here