Jak przyspieszyć metabolizm w pracy?

0
2021
Jak przyspieszyć metabolizm w pracy?

Przeciętna osoba chodzi do pracy średnio na osiem godzin dziennie. Ten czas przeznaczony jest na rzetelne wykonywanie obowiązków wynikających ze stanowiska, ale okazuje się, że przy odrobinie kreatywności uda się zrobić jeszcze coś dla siebie. Można na przykład popracować nad metabolizmem. Jest kilka ciekawych sposobów, dzięki którym polepszysz swój metabolizm bez żadnego specjalnego wysiłku – po prostu będąc w pracy.

 

  1. Praca na stojąco

Wiadomo, że siedzenie za biurkiem czy na fotelu obrotowym jest bardziej przyjemne niż stanie, ale pomyśl o swoim metabolizmie. Dzięki pracy na stojąco spalisz aż 36 kalorii na każdą minutę tak spędzoną. W niektórych firmach możesz bez problemu obsługiwać klientów stojąc, co będzie bardzo korzystne. Jeśli twoje stanowisko wymaga siedzenia, wykorzystuj przerwy lub wszelkie okazje do chodzenia po dokumenty, papier lub inne przydatne ci rzeczy. Przyjmij nawyk, by samodzielnie dostarczać sobie wszystkie potrzebne materiały, często wychodzić z biura, podchodzić i stać przy telefonie, kserokopiarce itd.

  1. Jedz rozsądnie

Niektórzy unikają jedzenia w pracy, na przykład chcąc zgubić kilka kilogramów albo po prostu dlatego, że nie mają na to miejsca lub czasu. To nie jest właściwa metoda. Znacznie lepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy schudnąć, jest noszenie do pracy owoców czy niewielkich przekąsek. Na coś tak małego zawsze znajdziesz chwilę, a po powrocie do domu nie zaczniesz z głodu zjadać ogromnych ilości jedzenia bez zwracania uwagi na kalorie lub kompletne rujnowanie metabolizmu.Jak przyspieszyć metabolizm w pracy

  1. Jedz niewiele

Ok, bierzesz sobie do serca powyższą poradę i zaczynasz jeść w pracy, żeby stłumić uczucie głodu. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić w drugą stronę. Przekąski mogą powodować chęć zjedzenia jeszcze czegoś, więc sięgasz po kolejną, później kolejną itd. Tak być nie powinno, bo metabolizm nie będzie odpowiednio działał i nie zauważysz różnicy w swojej wadze. Musisz tak dobierać przerwy pomiędzy kolejnymi posiłkami, by układ pokarmowy poradził sobie ze strawieniem poprzedniego. Rozsądna przerwa to około czterech godzin. Jeśli jest ci ciężko wytrwać, wybieraj mądrze przekąski – niech to będą owoce, napoje, płatki zbożowe – na dłuższy czas zapewnią ci uczucie sytości, nawet gdy nie zjesz ich zbyt wiele.

  1. Unikaj stresu

Stres w pracy może wywołać dwie niezbyt korzystne reakcje w twoim organizmie (właściwie dużo więcej, ale nie są one w tej chwili istotne): chęć „zajedzenia go” – i dlatego możesz wtedy sięgać po sporą ilość bardzo różnych rodzajów żywności – oraz znaczne zwolnienie działania metabolizmu. Wskutek tego można powiązać regularne odczuwanie stresu z powolnym, ale stałym przybieraniem na wadze. Unikanie stresu lub odpowiednie rozładowywanie go pomoże ci jeść mniej i spalać więcej kalorii w ciągu jednego dnia w pracy. Pamiętaj o rozsądnym wykorzystaniu przerw!

  1. Zimna woda zdrowia doda

Staraj się codziennie wypijać sporo wody. Na przyspieszenie metabolizmu najlepsza jest zimna, na przykład mineralna niegazowana. Zabieraj ze sobą taką do pracy. Oprócz powyższego efektu, woda pozwoli ci również jeść mniej, bo uzyskasz wrażenie pewnej „sytości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here