Jak uzyskać kredyt w Polsce mieszkając za granicą ?

0
2341

Emigracja zarobkowa Polaków z roku na rok nie maleje, a wręcz wzrasta. Statystyki przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny jasno wskazują, że rodacy nadal szukają swojego szczęścia poza granicami kraju. I nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta miała ulec jakiejś dramatycznej zmianie w najbliższym czasie, pomimo iż bezrobocie w naszym kraju sukcesywnie maleje.

Chcemy pożyczać w Polsce

Bardzo często Polacy chcą jednak wziąć kredyt w Polsce, mieszkając za granicą. Bierze się to zasadniczo z większego zaufania do instytucji finansowych w rodzinnym kraju oraz z tego, że dokumenty kredytowe do podpisania możemy wygodnie przeczytać, gdyż są w znanym nam języku. Nawet jeśli doskonale znamy język kraju, w którym mieszkamy, to może się przecież zdarzyć, że słownictwo używane przez instytucje bankowe będzie dla nas obce, a wtedy znacznie łatwiej o nieświadome podpisanie czegoś, czego wcale podpisać nie chcieliśmy.

Aby uzyskać kredyt dla pracujących za granicą w 2018 roku, musimy zasadniczo spełniać kilka warunków, które najlepiej omówić z osobistym doradcą finansowym operatora bankowego Aconto. Dzięki niemu dowiemy się, czego wymagają różne banki i będziemy w stanie wybrać ofertę, która najbardziej nam odpowiada i której warunki spełniamy. Współpraca z Aconto zapewni nam od samego początku większą szansę na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Jak nie zagubić się w gąszczu wymagań bankowych?

Największe szanse na to, aby dostać kredyt dla pracujących za granicą, mają osoby, które posiadają pozwolenie na pracę oraz umowę o pracę w kraju, w którym aktualnie zamieszkują. Należy przedstawić zaświadczenie o dochodach sporządzone przed pracodawcę. Banki oraz firmy kredytowe posiadają w swoich zasobach druki takich zaświadczeń w języku angielskim, co znacznie ułatwia sprawę.

Najczęściej należy także poddać tłumaczeniu na język polski kontrakt bądź umowę, z której tytułu otrzymujemy comiesięczne wynagrodzenie. I w tym momencie bardzo przydaje się pomoc doświadczonego doradcy finansowego z Aconto, ponieważ doradzi nam on, kiedy taką umowę oddać do tłumacza, a kiedy jest na to za wcześnie, ponieważ nie mamy pewności co do otrzymania kredytu. Dokonując takiej oceny samodzielnie, możemy popełnić błąd i narazić się niepotrzebnie na naprawdę spore koszty związane z korzystaniem z usług tłumacza przysięgłego.

Historia kredytowa w innym kraju

Należy pamiętać, że banki oraz instytucje kredytowe w Polsce są w stanie sprawdzić historię kredytową tylko w naszym kraju. Nie mają żadnego wglądu w to, czy oraz jak regularnie spłacaliśmy swoje ewentualne zobowiązania w innym państwie. Dlatego, jeśli możemy okazać swoją przeszłość finansową z innego kraju, to koniecznie spróbujmy zaopatrzyć się w taki raport. Jeśli zaś w innym kraju otrzymujemy emeryturę czy rentę, to starając się o kredyt w Polsce, musimy ten fakt udokumentować, podając zarówno źródło takiego dochodu, jak i jego wysokość.

Przedsiębiorcy mają trudniej

Pomoc w otrzymaniu kredytu dla osób pracujących za granicą jest szczególnie ważna, kiedy w innym kraju prowadzimy działalność gospodarczą. Tutaj wymagania są znacznie bardziej wygórowane, a każdy wniosek poddawany jest indywidualnej analizie, na podstawie której podejmowana jest decyzja. Indywidualny doradca Aconto jest tutaj prawdziwym skarbem, który pozwala nam zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here