Jaka zmywarka gastronomiczna do restauracji będzie najlepsza?

0
1117
Jaka zmywarka gastronomiczna do restauracji będzie najlepsza?

Profesjonalne urządzenia gastronomiczne potrafią znacznie ułatwić pracę w restauracji. Wśród tych, w które warto zainwestować, znajdują się zmywarki gastronomiczne. Jak dobrać najlepszy sprzęt tego typu?

Zmywarka gastronomiczna – szybkie i łatwe zmywanie

Zmywarki stosowane w gastronomii różnią się od tych przeznaczonych do użytku domowego. To specjalistyczny sprzęt, który potrafi błyskawicznie umyć duże ilości naczyń. Przeciętny cykl zmywania trwa wtedy od 1 do 5 minut.

W zmywarkach gastronomicznych naczynia umieszcza się w wymiennych koszach – dzięki temu nie wymagają one czasochłonnego rozładunku. Wystarczy wyciągnąć kosz z umytymi naczyniami i zamiast niego umieścić w zmywarce kosz z kolejną partią brudnych naczyń.

Rodzaje zmywarek gastronomicznych do restauracji

W branży gastronomicznej stosuje się różnego rodzaju zmywarki. Są to urządzenia, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, trybami pracy oraz zastosowaniem. Wśród zmywarek przeznaczonych do restauracji polecane są przede wszystkim:

– zmywarki uniwersalne – zmywarki o wszechstronnym zastosowaniu, które przeznaczone są do mycia szkła, talerzy, sztućców i innych przedmiotów
– zmywarki do garów, tac, pojemników – przeznaczone są specjalnie do dużych naczyń
– zmywarki barowe – w przypadku, gdy w restauracji wykorzystuje się dużą ilość szkła, wówczas można dokupić także dodatkową zmywarkę barową, która przeznaczona jest do jego mycia

Ważne parametry przy zakupie zmywarki do restauracji

Przy zakupie zmywarki do restauracji najlepiej sprawdzić różne jej parametry. Szczególną uwagę warto zwrócić na wymiary zmywarki oraz na oferowane przez nią tryby pracy, w tym także na liczbę programów oraz funkcję wyparzania. Zmywarki profesjonalne posiadają także możliwość dokupienia pompy odpływu (spustowej), pompy wspomagającej płukanie, dozowników do detergentów. Konieczne może być także dokupienie uzdatniacza wody – jest to zależne od jakości wody w danym miejscu.

W sprzedaży można znaleźć różne zmywarki gastronomiczne, które sprawdzą się w restauracji. Przed zdecydowaniem się na konkretny model warto przejrzeć różne dostępne propozycje i porównać parametry. Dobra zmywarka gastronomiczna to podstawa efektywnego działania restauracji!

Zmywarki gastronomiczne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here