Język polski dla obcokrajowców w Warszawie

0
1290
Język polski dla obcokrajowców w Warszawie

Do Polski regularnie przybywa coraz więcej osób z innych krajów. Rozpoczynają tutaj naukę lub pracę, a żeby lepiej odnaleźć się w nowym środowisku, z chęcią podejmują się wyzwania, jakim jest nauka naszego języka. Znasz taką osobę? Jest twoim kolegą albo pracownikiem? A do tego znajdujecie się w Warszawie? Doskonale! W takim razie zachęcamy do tego, abyś polecił jej kursy języka polskiego.

Czy język polski jest trudny?

Pewnie nie raz słyszałeś, że język polski jest trudny. Może nawet sam tak uważasz. Jednak prawda jest taka, iż nie ma trudnych języków, są tylko lepsze albo gorsze metody nauczania, od których zależą wyniki uczniów.

Skoro więc klucz do sukcesu tkwi w odpowiednich sposobach przekazywania wiedzy, to jak znaleźć te najlepsze? Wykazano podczas wielu badań, że najważniejsze jest stosowanie różnych, indywidualnie dostosowanych metod nauczania. Dlatego nauka języka polskiego dla obcokrajowców prowadzona przez szkołę językową KLUB DIALOGU opiera się na stosowaniu różnorodnych technik. Należą do nich między innymi zabawy i gry symulacyjne, dialogi w grupach, a także ćwiczenia praktyczne w terenie. Dzięki temu goście z innych krajów oswajają się z językiem polskim – zarówno w sali, jak i w naturalnym środowisku. Poznają reakcje Warszawiaków, a przy okazji ciekawe zakątki stolicy. Czy to nie brzmi ciekawiej niż standardowa lekcja w klasie?

Dodatkowym atutem nauki w Szkole Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU są autorskie podręczniki, materiały dodatkowe i audiowizualne, które pomagają w szybszej nauce języka. Bezsprzecznie różnorodność bodźców przyspiesza zapamiętywanie materiału, więc KLUB DIALOGU dokłada wszelkich starań, aby nauka była ciekawa i angażująca, a nie monotonna.

A zatem czy to język polski jest trudny, czy wystarczy dobrać odpowiednią metodę, aby stał się łatwy? Może już wkrótce twój znajomy z zagranicy sam odpowie ci na to pytanie!

Co oferuje szkoła języka polskiego w Warszawie?

KLUB DIALOGU pozwala rozpocząć naukę, ale i przygodę z naszym językiem. Szkoła oferuje bowiem lekcje dostosowane w indywidualny sposób do poziomu i potrzeb swoich słuchaczy.

W pierwszej kolejności proponowane są indywidualne kursy języka polskiego. Jest to najbardziej efektywna forma nauki, która pozwala nauczycielowi poświęcić cały czas dla jednego ucznia. Tempo zajęć i tematyka mogą być dzięki temu dostosowane do jego potrzeb i możliwości, w tym również ukierunkowane na specjalistyczną pracę, jaką wykonuje w Polsce.

Dzięki temu najszybciej nabiera on wprawy w posługiwaniu się naszym językiem. Ta forma nauki ma także dodatkowe zalety, a mianowicie odbywa się w takiej porze i w takim miejscu, które są najbardziej odpowiednie dla kursanta.

Zainteresowani kursami grupowymi również znajdą coś dla siebie – zaczynając od kursów języka polskiego na różnych poziomach, poprzez konwersacje, a kończąc na specjalistycznym przygotowaniu do egzaminów. Wszystko to w miłej atmosferze i podczas ciekawych zajęć tematycznych, dzięki którym utrwala się konkretny zakres wiedzy.

Czy wiedząc to wszystko, zachęcisz znanego sobie obcokrajowca do nauki w KLUBIE DIALOGU? Spróbuj, naprawdę warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here