Karta kredytowa – pomocnik w podróży

0
2883

W amerykańskich filmach skierowanych głównie do kobiet kartę kredytową widzi się w kontekście mieszkanek dużych miast wybierających się na eskapady do centrów handlowych. Dziewczyny wpadają w szał zakupów i kawałek plastiku skacze od terminalu do terminalu. Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że takie korzystanie z karty kredytowej jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jednak mimo tego może się w wielu momentach przydać, a w podróży szczególnie! Sprawdź, do czego może się przydać.

Lot samolotem

Chcąc zarezerwować lot, w przypadku wielu linii lotniczych preferowaną opcją płatności jest karta kredytowa. Jeszcze przed wyjazdem można dostrzec, jak ważną i przydatną rzeczą jest właśnie ten mały kawałek plastiku oferowany przez banki, np. Santander Consumer Bank, który oferuje kartę kredytową na bardzo atrakcyjnych warunkach, a warunki możecie podejrzeć na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-comfort,2.html

Hotel

Wynajmując pokój w hotelu za granicą, także bardzo często jest potrzebna karta kredytowa. Umożliwia to o wiele łatwiejsze opłacanie wszelkich należności, a co za tym idzie – jest to także o wiele opłacalne dla hotelu, gdyż nie występuje potrzeba upominania się o płatności np. za masaż czy orzeszki wyciągnięte z lodówki w pokoju. Wymagana kwota może zostać pobrana prosto z karty kredytowej klienta.

W świetle powyższego argumentu wymóg przedstawienia karty kredytowej podczas rejestracji w hotelu jest ułatwieniem i dla klienta, i dla pracowników.

Wynajem samochodu

Prowadząc samochód w innym kraju, możemy zostać zaskoczeni przez wiele rzeczy. Kierowcy mogą mieć zupełnie inny styl jazdy, a kultura na drodze może działać na zupełnie innych zasadach. Także niektóre znaki drogowe mogą być mylące. Wszystkie te rzeczy mogą doprowadzić do różnych niechcianych zdarzeń, np. stłuczki. W takim razie będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty.

Właśnie dlatego wynajem samochodu za granicą wymaga przedstawienia karty kredytowej, z której, w razie wypadków czy innych kosztownych problemu, zostanie pobrana odpowiednia kwota.

Nieprzewidziane wydatki

Nie ma co się oszukiwać – urlop to czas, kiedy nie myślimy za dużo o pieniądzach. Chcemy się bawić i jak najlepiej wykorzystać wolny czas. Nie zważamy na koszty, więc w pewnym momencie może się okazać, że budżet przeznaczony na wyjazd zniknął!

W takich momentach przydaje się karta kredytowa, która może poratować pokaźnym limitem. A spłaceniem go możemy się już zająć, kiedy wrócimy wypoczęci i zrelaksowani.

Zanim zdecydujemy się na kartę kredytową, warto przejrzeć oferty różnych banków. Mogą się znacznie różnić, dzięki czemu niektóre mogą być bardziej atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here