Kierowcy busów.

0
2186

Czy profesja kierowcy busów jest opłacalna i jak wygląda w praktyce? Co jakiś czas dochodzi do nas takie pytanie. Jest to zajęcie na pewno dochodowe, czemu dowodzi fakt powstawania coraz liczniejszych firm zajmujących się transportem busami na szeroką skalę. Rozwój tej branży w dużej mierze zawdzięczać można temu, że coraz więcej Polaków pracuje poza granicami kraju, a przecież jakoś do miejsca pracy trzeba jakoś dojechać. Kto może się ubiegać na stanowisko kierowcy busa w renomowanej firmie? W pierwszej kolejności trzeba posiadać stosowne uprawnienia. Prawo jazdy do kierowania samochodami dostawczymi jest tutaj bezwzględnie wymagane. Istotne jest także zamiłowanie do motoryzacji we wszelkich jej formach. Wytrzymałość fizyczna oraz odporność na stres jak najbardziej zapunktują dodatnio w całym procesie rekrutacyjnym. Kierowca busów musi lubić bezpośredni kontakt z ludźmi, bo w czasie jazdy dochodzić może do wielu nieoczekiwanych sytuacji. Kurs pierwszej pomocy, znajomość pomocy osobom w razie wypadku jest także istotna. Z takim kierowcą można poczuć się w pełni bezpiecznie na dalekiej trasie wędrówki.
Kierowca zarabia
Firmy transportowe w Polsce nie zawsze mają stawki zbliżone do firm zagranicznych, niemniej jednak nie da się też ukryć, że w renomowanej polskiej firmie doświadczony i sprawdzony kierowca może zarobić naprawdę dobre pieniądze. Już na początek można zarobić około 2500 złotych netto, a im większe doświadczenie, tym widełki przedziałowe w kwestii zarobków rysować się będą jeszcze bardziej okazale. Kierowcy busów z wieloletnim stażem mogą zarobić nawet do 5000 złotych netto. Wiele zależy też od tego, jak duże dystanse odległościowe pokonują. Wiadomo, że np. Hiszpania leży znacznie dalej od Niemiec i że kierowca przewożący pracowników na drugi koniec Europy zarobi znacznie więcej od tego, który wyprawia się busem zaledwie za miedzę, czyli najbliższą granicę kraju.
Transport jest w cenie od zawsze
Firmy transportowe nie mogą narzekać na brak chętnych do współpracy. Jeśli tylko przewertujemy oferty pracy w urzędach większości polskich miast – łatwo da się zauważyć, że w pierwszej kolejności poszukiwani są właśnie wykwalifikowani kierowcy busów. Na tego typu pracę coraz częściej decydują się młodzi ludzie. Praca jako kierowca busa pozwala nie tylko na ciekawe kontakty z ludźmi, dobre zarobki. Dzięki ciągłemu przemieszczaniu się do obcych krajów możemy poznać inny świat, kulturę oraz język. Można nieco zwiedzić i porównać życie za granicą do życia w Polsce. Takie działania zawsze poszerzają horyzonty.

www.flashbook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here