Konsolidacja chwilówek – czy to dobre rozwiązanie?

0
1364
Konsolidacja chwilówek - czy to dobre rozwiązanie?

Kredyty i pożyczki to produkty finansowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością. To dobre wsparcie dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej gotówki. Niestety duża dostępność takich produktów finansowych powoduje to, że wiele osób wpada w pętlę zadłużenia i nie wie, jak poradzić sobie z taką sytuacją. Czy konsolidacja chwilówek to dobre rozwiązanie? Jak radzić sobie z długami?

Od czego zacząć oddłużanie?

Oddłużanie wcale nie jest procesem tak bardzo skomplikowanym, jak może się wydawać. Po pierwsze trzeba uświadomić sobie, że mamy problem i zmotywować się do tego, aby móc go rozwiązać. Warto zacząć od przeanalizowania swoich wydatków oraz spisania wszystkich zadłużeń. Być może ponosimy wydatki niepotrzebne, z których moglibyśmy bez żadnych problemów zrezygnować. Najlepiej przeanalizować ile pieniędzy jesteśmy winni instytucjom bankowym czy pozabankowym i sprawdzić ile dokładnie pieniędzy zostanie nam po spłacie rat. Oddłużanie trzeba zacząć od tego, żeby przyznać przed samym sobą, że mamy problem. Jeżeli nie potrafimy sobie sami z nim poradzić, warto poprosić o wsparcie specjalistę.

Nie warto unikać kontaktu z bankiem

Bardzo często bywa tak, że osoby zadłużone udają, że problem ich nie dotyczy i ignorują tę kwestię. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ w tym wypadku długi rosną i sytuacja tylko się pogarsza. Warto udać się do banku czy firmy pozabankowej i spróbować dojść do porozumienia. Takie instytucje finansowe chcą odzyskać swoje pieniądze, dlatego będą skłonne do współpracy. Można będzie wydłużyć termin spłaty kredytu albo rozłożyć go na mniejsze raty. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek czy kredytów, dzięki temu można scalić ze sobą wszystkie zobowiązania finansowe w jedno. W tej sytuacji raty będą mniejsze, a termin ostatecznej spłaty zadłużenia ulegnie wydłużeniu. Oczywiście wcześniejsza spłata pożyczek również wchodzi w grę, wtedy poniesiemy mniejsze koszty.

Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest jednoznaczna z tym, że będziemy musieli ostatecznie oddać więcej pieniędzy. Mimo to niekiedy jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, aby móc wyjść na prostą. Wyjście z pętli chwilówek może okazać się trudniejsze, niż się wydaje, jednak nie jest niemożliwe, dlatego nie można się załamywać, trzeba po prostu konsekwentnie dążyć do celu.

Konsolidacja – czy naprawdę warto?

Konsolidacja kredytów to czasami jedyne rozwiązanie. Jeżeli po spłacie wszystkich rat nie zostaje nam wystarczająco dużo pieniędzy na życie, warto skorzystać z takiej możliwości. Choć ostatecznie oddamy więcej pieniędzy, to będziemy mogli funkcjonować bez przeszkód i stresów, że nie wystarczy nam pieniędzy na przykład na bieżące potrzeby, rachunki itp. Można zdecydować się na konsolidację zarówno jeżeli wzięliśmy kredyt, jak i pożyczki. Obecnie wiele firm dopuszcza możliwość konsolidacji chwilówek. Jest to rozwiązanie, które pomaga zachować płynność finansową.

Jak sobie radzić ze stresem?

Osoby borykające się z zadłużeniem są zazwyczaj bardzo zestresowane, co odbija się na ich zdrowiu i samopoczuciu na co dzień. Pamiętajmy, że nie ma sensu odwlekać w czasie oddłużania. Jeżeli nie radzimy sobie z takimi problemami sami, można zdecydować się na wsparcie specjalisty, który pomoże nam wyjść z pętli zadłużenia. Oczywiście takie usługi są płatne, nie mniej jednak nie są to koszty zbyt duże. Pomoc fachowca od finansów jest nieoceniona w trudnej sytuacji, w której sobie kompletnie nie radzimy. Będziemy spać dużo spokojnej, jeżeli nawiążemy współpracę z bankiem i zobowiążemy się do spłaty rat, zamiast unikać kontaktu.

Warto pomyśleć o dodatkowej pracy

Posiadając długi trzeba zastanowić się, co można zrobić, żeby móc zarobić więcej pieniędzy. Być może dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowa praca. Zawsze można poprosić o wsparcie również rodzinę, która może nam pożyczyć pieniądze bez odsetek. Możliwości jest wiele i bez wątpienia warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami. Innym rozwiązaniem może być poproszenie szefa o podwyżkę, jeżeli jesteśmy dobrymi pracownikami i uważamy, że pieniądze nam się należą.

Czego warto unikać podczas oddłużania?

Największym błędem, jaki popełnia wiele osób zadłużonych jest zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę bieżących zobowiązań. To bardzo zły pomysł, ponieważ w tym wypadku nasze długi rosną, a my na pewno nie poradzimy sobie z ich spłatą.

Wyjście z pętli chwilówek czy kredytów nie jest łatwe, jednak nie ma sytuacji bez wyjścia i trzeba wziąć się w garść. Najważniejsze jest to, żeby się nie załamywać i być konsekwentnym w oddłużaniu. Konsolidacja długów to jedno z rozwiązań, na jakie można się zdecydować i na pewno warto je rozważyć. Można wyjść z długów, choć jest to proces dość długi, wymagający wyrzeczeń i konsekwencji w działaniu. Wiele osób boryka się obecnie z długami, wsparcie można uzyskać także w sieci. Jest wiele forów i stron internetowych, gdzie można znaleźć informacje i cenne porady, jak poradzić sobie z długami i nie pogłębiać problemu.

splatachwilowek.pl opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here