Konto bankowe dla studenta – jak wybrać najlepsze?

0
2384

Wiele banków posiada w swojej ofercie konta bankowe dla studentów, czyli osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Zazwyczaj tego typu rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe charakteryzują się niskimi kosztami prowadzenia oraz bezpłatnym dostępem do bankowości elektronicznej. Pożądana jest także bezpłatna karta płatnicza, a także darmowe przelewy przez internet. Jednakże rzadko się zdarza, że wszystkie te korzyści, związanie z otworzeniem konta bankowego przyznawane są bezwarunkowo.

Studenci są specyficzną grupą klientów danego banku – zwykle nie osiągają oni systematycznych wpływów na konto z tytułu zatrudnienia. Przelewy, które zasilają ich rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, to: pomoc finansowa rodziców, wynagrodzenie z pracy dorywczej, a także różnego rodzaju stypendia.

Konto dla studenta – czym powinno się charakteryzować?

Potrzeby studentów (osób pomiędzy 18. a 26. rokiem życia) zazwyczaj różnią się od potrzeb standardowych klientów banku, osiągających systematyczne wpływy na konto z tytułu zatrudnienia. Z tego powodu banki oferują specjalne konta, które odpowiadają potrzebom tej specyficznej grupy klientów. W celu znalezienia najlepszego rachunku bankowego dla studentów warto skorzystać z porównywarek internetowych, np. Porowneo.pl. Dzięki skorzystaniu z tej opcji można znaleźć konto dostosowane do swoich potrzeb. Zazwyczaj konta dla studentów cechują się:

  • bezpłatnym prowadzeniem konta (banki często stawiają warunek w postaci, np. dokonania czterech transakcji bezgotówkowych w ciągu miesiąca lub stałych wpływów na konto w ustalonej wysokości, np. 500 zł),
  • bezpłatną kartą płatniczą,
  • nieograniczonym dostępem do bankowości elektronicznej,
  • nieograniczoną ilością darmowych przelewów,
  • możliwością doładowania konta telefonu przez internet.

Funkcja moneyback – jak z niej korzystać?

Studenci, którzy dokonują wielu transakcji bezgotówkowych, powinni wybrać konto osobiste z funkcją moneyback, dzięki której można zarobić na prowadzeniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jest to usługa bankowa, która polega na zwrocie części wydatków za przeprowadzane transakcje bezgotówkowe. W praktyce wygląda to tak, że bank przesyła co miesiąc procent wydanej kwoty w poprzednim cyklu rozliczeniowym. Przy czym warto pamiętać, że nie dotyczy to wszystkich przeprowadzanych transakcji bezgotówkowych. Z tego powodu przed założeniem konta osobistego z funkcją moneyback warto zapoznać się z regulaminem usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here