Konto bankowe dopasowane do twoich potrzeb

0
2540

Już dawno minęły czasy kiedy konto bankowe służyło jedynie do przechowywania gotówki. Dziś banki proponują swoim klientom rachunki bankowe, które spełniają wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim jednak są one często dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

W dzisiejszych czasach trudno obejść się bez rachunku bankowego. Konto osobiste posiada chyba każdy dorosły człowiek pracujący zawodowo. Większości z nas służy ono przede wszystkim jako sposób na bezpieczne przechowywanie gotówki. Nie mniej jednak zazwyczaj chcemy również, by jego posiadanie wiązało się z dodatkowymi korzyściami. Standardem są już właściwie dostęp do platformy internetowej i dokonywanie za jej pośrednictwem różnych transakcji, czy też karty płatnicze, które otrzymujemy zakładając konto osobiste. Banki oferują jednak coraz więcej różnego rodzaju usług dodatkowych, dlatego też przeglądając oferty wybierzmy taką, która zagwarantuje nam konto w pełni spełniające nasze oczekiwania.

Dla tych, którzy chcą oszczędzać

Konto osobiste może być też kontem oszczędnościowym, dzięki któremu łatwiej będzie nam odłożyć fundusze na wymarzoną podróż, remont mieszkania czy po prostu zadbać, by zawsze mieć jakieś oszczędności, co może okazać się niezwykle ważne w przypadku kryzysu w domowym budżecie. Dobre oszczędnościowe konto osobiste to, oczywiście, takie, które zagwarantuje nam jak najlepsze oprocentowanie. Zazwyczaj banki oferują otwarcie rachunku, gdzie oprocentowanie jest zmienne w skali roku. Często też uzależnione jest od salda rachunku, ale tu niektóre banki zapewniają, rosnące oprocentowanie wraz z saldem. Decydując się na ten rodzaj rachunku bankowego, warto też zwrócić uwagę czy wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie nie generują dodatkowych kosztów czy nawet utraty odsetek. Te natomiast, byśmy jak najwięcej skorzystali, powinny być dopisywane najlepiej co miesiąc.

Jeśli obracasz obcą walutą

Jeśli natomiast często podróżujemy, zarabiamy w obcej walucie lub po prostu robimy zakupy w zagranicznych internetowych sklepach, warto zastanowić się nad założeniem rachunku walutowego. Wiele banków oferuje konto osobiste będące jednocześnie rachunkiem walutowym prowadzonym w Euro, dolarach lub funtach. Posiadając takie konto unikniemy zazwyczaj niemałych kosztów związanych z procesem przewalutowania. Jednocześnie też będziemy mieli dostęp do konta w dowolnym miejscu i czasie przez Internet czy telefon komórkowy. Niektóre banki proponują również swoim klientom konto osobiste prowadzone we frankach szwajcarskich. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają zaciągnięty w tej właśnie walucie kredyt mieszkaniowy. Taki rachunek bankowy pozwoli bowiem na zakup franków tam, gdzie są one najtańsze, a dzięki temu raty kredytu będą niższe.

Konto osobiste szyte na miarę

Ostatnio na rynku usług bankowych pojawiały się również takie oferty, które dają posiadaczom rachunku znacznie szersze możliwości. Pozwalają one bowiem nie tylko na to, by przy zakładaniu konta wybrać to, które będzie najbardziej odpowiadało potrzebom jego użytkownika, ale również, by móc swobodnie zmieniać zakres usług w dowolnym momencie. Oznacza to, że możemy uruchamiać i zmieniać usługi w zależności od aktualnych potrzeb. Jeśli zatem chcemy oszczędzić jakąś kwotę, np. na wakacyjny wyjazd, możemy skorzystać z usługi, za pomocą której automatycznie raz w miesiącu przelewana będzie wybrana kwota na konto oszczędnościowe połączone z kontem osobistym. Jeśli natomiast już zaplanujemy wyjazd za granicę, warto włączyć funkcje przydatne w czasie takiej podróży. Takich dodatkowych usług, oczywiście, jest znacznie więcej. I choć niektóre z nich wiążą się z dodatkowym kosztem, ostatecznie często i tak okazują się korzystniejsze finansowo.

Konto dopasowane do Twoich potrzeb znajdziesz w Bank BZ WBK – https://www.bzwbk.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here