Konwerter muzyki z YouTube – rodzaje uzyskanego dźwięku

0
2900

Słuchanie muzyki jest wspaniałe. Katalizatorem uczuć naszej duszy są dźwięki. W zależności od kompozycji możemy przeżywać smutek, radość, gniew, podniecenie (motywację) czy miłość. Życie wypełnione muzyką staje się znacznie przyjemniejsze… Obecnie najbardziej popularnym miejscem, gdzie słucha się muzyki, jest YouTube. Jak ściągnąć z niego muzykę za pomocą konwertera i który format zapisu wybrać?

Czym jest konwerter MP3 z YouTube?

Dzięki niemu będziemy mogli zapisać na swój dysk interesująca nas piosenkę z popularnego serwisu wideo. Któż z nas nie wchodzi na ten portal? Wszędzie go pełno i nic dziwnego, bo jest bardzo praktyczny i dlatego przyciąga ludzi. Jak użyć takiego narzędzia? Jest to banalne, wystarczy skopiować adres URL z przeglądarki wybranego filmu i wkleić go do odpowiedniego miejsca w konwerterze. Następnie zwykle trzeba dokonać wyboru jakości dźwięku i kliknąć: „konwertuj”. Po wykonaniu tych czynności pobierze się nam na dysk dana piosenka i już będziemy mogli ją sobie wrzucić do słuchania na telefon czy na inny nośnik.

MP3

Konwerter MP3 z YouTube (https://mp3youtube.pl)– jak sama nazwa wskazuje – daje nam możliwość zapisu w jakości optymalnej. Zazwyczaj mamy też do wyboru inne formaty zapisu czy zamiast pliku dźwiękowego możemy ściągnąć całe wideo wraz z dźwiękiem – czyli jeśli mamy taką potrzebę to ściągniemy sobie teledysk naszego ulubionego wykonawcy. „Empetrójka” jest kompromisem między bardzo dobrą jakością a niską wagą pliku. Polecany zapis to: „.mp3 320 kb/s” gdzie na większości sprzętu będzie to najwyższa możliwa do usłyszenia jakość. Praktycznie idealny wybór dla większości miłośników muzyki. Zwykle też jest ustawiony jako domyślny – co jest całkowicie zrozumiałe i odpowiednie. Oczywiście dla audiofila jest inny format, a mianowicie: 

WAV

Który jest formatem zapisu dźwięku bezstratnym. Plik zwykłej 4-minutowej piosenki może ważyć z 30 megabajtów, gdzie MP3 miałaby tylko 3. Jest to przykład, jak różna może być waga pliku w zależności od jakości. Zwykle Konwerter MP3 z YouTubeoferuje nam też jego wybór, więc jeśli jesteśmy typem osoby, która rozkoszuje się każdym dźwiękiem w akordzie, to koniecznie musimy poświęcić miejsce na naszym nośniku dla większego dobra, jakim jest fenomenalna jakość. Jednak żeby odczuć taki miód dla uszu, musimy mieć dobry sprzęt. Niestety na tanich słuchawkach z kiosku każdy format zapisu dźwięku zabrzmi fatalnie…

Optymalny wybór

Wiemy już, jak proste jest obsługiwanie konwertera i zostało ostatnie pytanie: „Jaki format zapisu?”. Otóż zależy to od wielu czynników. Jeśli mamy telefon bądź inny nośnik gdzie mamy zapisaną muzykę to lepiej będzie skorzystać z zapisu w formacie MP3. Natomiast jeśli nie ogranicza nas przestrzeń dyskowa, to warto wybrać format WAV o ile mamy, chociaż w miarę dobry sprzęt do odtworzenia muzyki. Natomiast jeśli jesteśmy audiofilami, to nie nurtuje nas to pytanie, bo niezależnie od tego, jak mało miejsca mielibyśmy do zapisu i tak wrzucilibyśmy tam najlepsze kawałki, do muzycznej ekstazy, w formie zapisu bezstratnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here