Krioterapia – dla kogo?

0
2030
Krioterapia – dla kogo?

Dolegliwości bólowe, obrzęki, stan zapalny, ale też cellulit czy inne problemu skórne – coraz częściej zabieg krioterapie wykorzystywany jest nie tylko w leczeniu schorzeń, lecz także w medycynie estetycznej. Sprawdźmy, jakie zabiegi wykorzystywane są dzięki krioterapii i komu są dedykowane.

Zimny zabieg

Krioterapia jest zabiegiem, który polega na schłodzeniu określonej powierzchni ciała za pomocą niskich temperatur. Jak niskich? Wręcz lodowatych – ciekły azot, który wykorzystywany jest w trakcie zabiegu, zamraża chorą tkankę przy temperaturze aż -196 stopni Celsjusza. Co ciekawe, zabieg jest w pełni bezpieczny, a do tego jest bardzo skuteczny i pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów.

Leczenie zimnej w medycynie estetycznej

Krioterapia miejscowa z powodzeniem stosowania jest zarówno w medycynie estetycznej, jak i w różnego rodzaju zabiegach dermatologicznych. Ten rodzaj terapii jest bardzo skuteczny zwłaszcza w walce z cellulitem oraz pomaga zmniejszyć zbędną ilość kilogramów. Zimne powietrze wykorzystywane jest również jako znieczulenie – chłodzenie znacząco zmniejsza ból, który pojawia się w trakcie np. terapii laserem. Krioterapia miejscowa pomaga również w zmniejszeniu obrzęków pozabiegowych.

Zimny lifting

Bardzo popularnym zabiegiem, który wykorzystuje chłodne temperatury, jest tzw. zimny lifting. Przy użyciu zimnego powietrza do skóry wprowadzane są środki pielęgnacyjne oparte na wodach termalnych. W efekcie skóra jest jędrna, elastyczna i gładka. Poprawia się owal twarzy, a zmarszczki są wygładzone. Komórki skóry odnawiają się, a wolne rodniki zostają zlikwidowane. Taki zabieg z użyciem zimnego powietrza może przynieść naprawdę imponujące efekty, a co istotne, widoczne są one w bardzo szybkim czasie.

Krioterapia w dermatologii

Zimne powietrze dobrze sprawdza się również w walce z ze zmianami skórnymi – kurzajki, brodawki czy przebarwienia nie muszą mieć wpływu na nasze zdrowie, jednak ze względów estetycznych są usuwane, zwłaszcza przez kobiety. Taka terapia jest nieinwazyjna, ogranicza zaczerwienia i obrzęki po zabiegu, a leczone zmiany goją się bez powstawania blizn.

Przeprowadzenie zabiegu

Aby skorzystać z zabiegu upiększającego przy użyciu powietrza chłodzonego azotem, konieczna jest wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W zależności od rodzaju zabiegu, rozległości zmian czy powierzchni dotkniętej cellulitem, musimy być przygotowani na wydatek rzędy kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli taki koszt przekroczy nasze oszczędności, z pomocą mogą przyjść pożyczki online w proficredit.pl. Takie wsparcie finansowe może pomóc w opłaceniu zabiegu, a możliwość spłaty pożyczki online w miesięcznych ratach nie obciąży naszego budżetu. Należy jednak mieć na uwadze, że pożyczki online wymagają terminowej spłaty, dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego zobowiązania finansowego, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasza sytuację finansową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here