Kurs na HDS – czy warto się na niego zapisać?

0
7844

Szerokie zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych (HDS) nie tylko w branży budowlanej, ale również w wielu firmach transportowych, logistycznych czy innych rodzajach działalności sprawia, że na rynku zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników posiadających kwalifikacje niezbędne do obsługi tego rodzaju urządzeń. Dla pracownika ukończenie kursu na operatora HDS oznacza podniesienie kwalifikacji i większe zarobki. Dowiedz się, czy warto zapisać się na szkolenie i kto przede wszystkim powinien z niego skorzystać.

Kurs HDS – kto może się zapisać?

Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w kursie jest ukończenie 18 lat oraz posiadanie minimum podstawowego wykształcenia. Osoby, które chcą ukończyć szkolenie zakończone egzaminem państwowym, muszą przejść także badania lekarskie i uzyskać zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na tego rodzaju maszynie. W szczególności, szkolenie polecane jest tym pracownikom, którzy mają prawo jazdy kategorii C. Dzięki temu, ten sam pracownik będzie mieć prawo zarówno obsługiwać dźwig samochodowy, jak i prowadzić pojazd w niego wyposażony po drogach publicznych.

Kurs HDS – korzyści dla pracownika i pracodawcy

Istnieje wiele powodów, dla których warto taki kurs ukończyć. Korzyści dla pracownika są bezsprzeczne – podniesienie kwalifikacji zwiększa jego szansę na lepiej płatną pracę, z uwagi na możliwość powierzenia mu większego zakresu obowiązków. Jednocześnie, tego rodzaju szkolenie pozwoli nam podnieść swoją pozycję na rynku pracy, dzięki czemu staniemy się bardziej konkurencyjni dla potencjalnych pracodawców.

Jednak zdobycie kwalifikacji do obsługi HDS to szereg korzyści również po stronie pracodawcy. Współcześni przedsiębiorcy doceniają tych pracowników, którzy są w stanie zaoferować wykonywanie szerokiego zakresu obowiązków dzięki posiadanym kwalifikacjom. Ma to znaczenie np. w przypadku ewentualnej redukcji etatów – pracodawca chętniej pozostawi na danym stanowisku tego pracownika, który w ramach jednej pensji zapewni mu wielofunkcyjność z uwagi na posiadane kompetencje.

Kurs HDS – Szczecin

Kursy operatora żurawia przenośnego typu HDS organizowane są przez profesjonalne ośrodki szkoleniowe, np. http://gorand-szczecin.pl/ (firma oferuje również m.in. kursy na wózki podnośnikowe oraz kursy na suwnice). Szkolenie podzielone jest na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Zajęcia odbywają się zwykle na specjalnie przystosowanym placu manewrowym. Całość kończy się zdaniem egzaminu państwowego, po którym otrzymamy zaświadczenie potwierdzające nasze kwalifikacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here