Lubisz mangę? Zacznij sam ją tworzyć

0
1339

Lubisz mangę i chciałbyś sam stworzyć swoją, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Rysowanie jest twoją pasją, ale wciąż nie czujesz się w nim dość dobry? Czy chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty i podszlifować umiejętności? Jeśli tak, na pewno istnieje na to szereg sposobów. Najlepsze z nich to te, które związane są z pomocą specjalistów. Dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać i stwórz swoją pierwszą mangę.

Rysowanie nie jest takie trudne!

Wiele osób chciałoby ładnie rysować. Powodem jest nie tylko szkoła, która wymaga takiej umiejętności, ale również przyjemność, jaką daje to twórcze zajęcie. Zarówno dzieciom, młodzieży, jak i wielu dorosłym pozwala się także zrelaksować i wyciszyć. Warto przy tym pamiętać, że rysowanie to zajęcie, które umożliwia szybszy rozwój wyobraźni nie tylko u maluchów czy nastolatków, ale również u starszych osób.

Jeśli pasjonuje cię tworzenie rysunków, nie musisz patrzeć z zazdrością na dzieła, które wykonywane są przez inne osoby. Możesz sam dołączyć do grona osób, które są podziwiane, a ich prace wysoko cenione. Wystarczy, że zapiszesz się na kurs rysowania i poświęcisz trochę czasu na ćwiczenia, a z pewnością zobaczysz efekty. Mając odpowiednich nauczycieli, którzy poprowadzą cię przez kolejne lekcje, będziesz mógł odkryć, że rysowanie wcale nie jest takie trudne, jak ci się wydawało. Ty także masz talent!

Manga jest dla wszystkich

Jeśli jesteś miłośnikiem mangi i anime, a przy tym wielbicielem japońskiej sztuki i pasjonatem własnoręcznie wykonywanych rysunków, na pewno chciałbyś robić je tak samo doskonale, jak profesjonalni twórcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zaczął i udowodnił całemu światu, że manga jest dla wszystkich, a po odpowiednim szkoleniu każdy, kto ma bogatą wyobraźnię i tworzy ciekawe historie, będzie mógł pochwalić się własną.

Na początek warto wspomnieć, że sztuka ta powstała na przełomie XVIII i XIX wieku, a za jej twórcę można śmiało uznać Katsushikę Hosukaia, mistrza drzeworytu. Do dzisiaj w Japonii ten rodzaj sztuki cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród dzieci czy młodzieży, ale również wśród osób dorosłych czy seniorów.

Poszczególne mangi są dedykowane odpowiednim grupom wiekowym. Inny podział wyróżnia te, które są przeznaczone dla dziewczyn i kobiet, oraz takie, których odbiorcami są głównie chłopcy i mężczyźni. Błędnym jest więc przekonanie, że mangi czytają wyłącznie najmłodsi.

Zatem, jeśli lubisz mangi i anime, nie powinieneś wstydzić się swojej pasji. A jeśli tylko pragniesz nauczyć się rysować niczym prawdziwy mangaka, masz szansę osiągnąć swój cel za sprawą kursu prowadzonego przez Akademię Rysunku w Poznaniu. Dzięki niemu będziesz mógł z łatwością rysować postaci ze swoich ulubionych, japońskich serii, takich jak Naruto, Attack on Titan, Death Note czy My Hero Academia, a także tworzyć własne, unikatowe postaci i wymyślać dla nich ciekawe przygody.

Interesuje cię nie tylko manga?

Jeśli oprócz mangi ciekawią cię także rysunki realistyczne bądź chciałbyś zająć się malowaniem obrazów farbami, również możesz znaleźć dla siebie odpowiednie kursy. Wykwalifikowani nauczyciele z Akademii Rysunku z pewnością wskażą ci, co masz zrobić, aby twoje dzieła wyglądały wspaniale. Podejmą z tobą zarówno kwestie podstawowe, takie jak posługiwanie się światłocieniem czy odtwarzanie martwej natury, jak i przeprowadzą przez zaawansowane zadania, dzięki którym stworzysz profesjonalne portrety.

Nauka rysunku jeszcze nigdy nie była tak prosta, jak obecnie. Wystarczą twoje chęci i połączenie internetowe, abyś mógł uczestniczyć w kursach online, niezależnie od miejsca twojego zamieszkania i pozostałych obowiązków. Jest to więc oferta idealna dla każdego, zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy tylko pragną poszerzyć swoje umiejętności i rozwinąć pasję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here