Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

0
2034
Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław – jedno z najważniejszych miast w Polsce – stanowi także niezwykle szybko rozwijający się ośrodek gospodarczy. Atrakcyjne położenie sprzyja inwestycjom w znajdujące się tu powierzchnie i hale magazynowe.

Liczne ułatwienia dla inwestorów, ulgi podatkowe oraz wsparcie specjalistów to tylko wybrane udogodnienia oferowane w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych sprzyjające rozwojowi licznych miast Polski – m.in. Wrocławia.

Znajdujące się na jego terenie parki technologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców polskich i zagranicznych poszukujących magazynów na terenie Wrocławia i najbliższej okolicy.

Znakomite skomunikowanie Wrocławia

We Wrocławiu chętnie prowadzone są inwestycje z różnych branż gospodarki, gdyż miasto szczyci się dobrą lokalizacją i świetnymi połączeniami z wieloma miastami – nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Do wyboru są m.in. nowoczesne drogi – m.in. autostrady A4 (odcinek międzynarodowej trasy E40) i A8 (tzw. autostradowa obwodnica Wrocławia), drogi ekspresowe S5 i S8 (w kierunku Warszawy i Łodzi) wiele dróg krajowych.

Lokalna infrastruktura drogowa jest doskonale rozwinięta – warto wymienić m.in. obwodnice Wrocławia czy nowoczesne mosty, ale w planie są także kolejne remonty. W planach są też rekordowe dotacje na budowę i rewitalizację – dofinansowanie zapisano w programie Funduszu Dróg Samorządowych, który trafił już do sejmu.

Magazyny we Wrocławiu – dla firm eksportujących do Niemiec

Znakomite skomunikowanie – również z Niemcami – sprawia, że stolica Dolnego Śląska staje się ważnym centrum logistycznym dla firm eksportujących towary do naszego zachodniego sąsiada. Przez Wrocław przebiega autostrada A4, najdłuższa autostrada w Polsce należąca do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego.

Stanowi też odcinek drogi międzynarodowej E40 oraz E462, kontynuuje bieg niemieckiej autostrady A4. Inwestorzy m.in. z Niemiec, prowadzący działalność w różnych sektorach, w obiektach magazynowych na terenie Dolnego Śląska chętnie prowadzą produkcję lub dystrybucję swoich towarów.

Inne formy transportu

Zainteresowanie halami magazynowymi we Wrocławiu jest tak znaczne, gdyż w stolicy Dolnego Śląska świetnie rozwinięty jest też transport wodny i infrastruktura kolejowa – to jeden z najważniejszych węzłów w kraju. Oferuje połączenia z większością głównych miast, np. Warszawą, Poznaniem, Jelenią Górą, Katowicami, Opolem, Częstochową itd. Najważniejszy dworzec to Wrocław Główny. Co więcej, Wrocław Brochów jest drugą pod względem wielkości stacją towarową w skali całego kraju.

Poza tym główna droga wodna stanowi ważny szlak dla transportu towarowego prowadzącego przez miasto, a zarazem odcinek Wrocławskiego Węzła Wodnego i europejskiej drogi wodnej E30. Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach oddalony jest około 10 km od centrum miasta.

Popyt na magazyny do wynajęcia we Wrocławiu rośnie

Magazyny we Wrocławiu budzą zainteresowanie krajowych oraz zagranicznych najemców planujących rozpocząć lub poszerzyć działalność na rynkach krajów Europy Centralnej. Dynamiczny rozwój lokalnej infrastruktury drogowej, dogodna lokalizacja geograficzna oraz silne zaplecze generują stałe zapotrzebowanie na obiekty pod logistykę i magazynowanie do wynajęcia na Dolnym Śląsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here