Masz firmę? Przeczytaj. Czy i co warto wiedzieć o marketingu?

0
1311
marketing

Jeśli prowadzisz firmę i szukasz nowych metod pozyskiwania klientów, koniecznie musisz zapoznać się z tym artykułem. W dzisiejszych czasach firmy nie reklamują się już tylko offline. Przeciwnie – głównym kanałem docierania do nowych odbiorców reklam stał się internet. Każdy szanujący się właściciel firmy powinien poznać przynajmniej podstawy marketingu internetowego, by lepiej zarządzać swoim biznesem. Pozwoli to na wybór najlepszej agencji marketingowej, lub zatrudnienie kompetentnych osób i współpracę z nimi. Tylko to zapewni przewagę nad konkurencją w postaci obecności w najważniejszych kanałach promocyjnych.

Dlaczego warto mieć ogólne pojęcie o marketingu?

Jest to bardzo istotne, ponieważ umożliwia dotarcie do całkiem nowych grup klientów. Dziś z internetu, korzystają już nie tylko bardzo młodzi ludzie, ale też osoby w wieku 40+. Odpowiednio sprofilowana kampania reklamowa może zdziałać cuda. W zależności od tego, czy kierujemy nasz produkt na przykład do singli po 30-roku życia, rodzin z dziećmi, czy emerytów – możemy dobrać właściwe metody promocyjne.

Wiele możliwości

Dla przykładu; emeryci coraz częściej poszukują przez internet wycieczek. Planują wczasy zarówno z biurem podróży, jak i na własną rękę. Jeżeli prowadzisz więc małe biuro turystyczne, lub pomagasz w organizacji pielgrzymek, czy innych tego typu wycieczek, internet jest dla Ciebie świetnym miejscem na reklamę swoich usług! Musisz tylko wybrać swoją grupę docelowa i dopasować do niej przekaz. Osoby w starszym wieku nie posługują się raczej internetowym slangiem, dlatego komunikaty stworzone z myślą o nich muszą odpowiadać ich potrzebom i być napisane prostym oraz zrozumiałym dla każdego językiem.

Jest też przeciwległy biegun. Wiele firm oferuje gadżety dla nastolatków. Tutaj należy zastosować zupełnie inny rodzaj marketingu, na przykład influence marketing. Polega on na zaangażowaniu do kampanii znanej z internetu osoby, która jest wzorem dla młodych ludzi. W ten sposób można znacznie łatwiej zdobyć ich zaufanie.

Jak widać, metod na zdobycie klienta jest wiele. Czasami wystarczy poznać tylko kilka z nich, by osiągnąć sukces na rynku. Zadania związane z promocją biznesu warto przekazać do zewnętrznej firmy. Pomoże tu każda agencja reklamowa, którą należy rozliczać z wyników.

Kolejny artykuł na temat reklamy internetowej znajdziesz na http://www.mmarketing.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here