Meble ze sportowymi akcentami

0
2524

Ostatnie kilkanaście lat zostało zdominowane przez eleganckie meble biurowe, lecz taki stan nie mógł trwać wiecznie. Aktualnie obserwujemy w pomieszczeniach biznesowych powolne odchodzenie od bardzo wytwornej architektury wnętrz. Coraz częściej do biur wkradają się sportowe akcenty stylowe. Zauważycie je zarówno w drobiazgach jak i wielkogabarytowych meblach.

Ewolucję ku sportowemu wyglądowi pomieszczeń firmowych zaobserwujecie na przykładzie foteli biurowych. Sportowe akcenty widoczne są obecnie w niemalże każdej z ich części. Najlepiej widać je na oparciach. Z badań wynika, że element ten przykuwa uwagę jako pierwszy, stąd producenci chcą, aby oparcia wywoływały zachwyt. Często ich boczne krawędzie modelowane są jak siedzenia samochodowe. Oznacza to, że oparcie jest zagięte do przodu, aby trzymać boki ciała w prostej pozycji. Z podobnymi zagięciami mamy do czynienia w siedziskach. Fotele biurowe w XXI wieku zbudowane są z niejednej części, która w jasny sposób reprezentuje sportowy styl. Podłokietniki przestały być kanciaste, a ich krawędzie są teraz opływowe i miękkie. Wpływ sportowego designu zauważalny jest nawet w kółkach. Ich wewnętrzne powierzchnie podobne są do felg aluminiowych stosowanych w szykownych autach. Nowy trend znajduje wyraźne odzwierciedlenie w tapicerce. Kreowane są na niej wzory, które mają bardzo dynamiczny wygląd. Sportowe fotele biurowe nie są już wyłącznie zachcianką znudzonego pracownika, a raczej seryjnym elementem kupowanym do wszystkich pomieszczeń wykorzystywanych w działalności biznesowej.           

Jakie inne meble biurowe zostały już „zarażone” sportowym trendem? Opisywana moda ma wpływ na biurka komputerowe. Pulpity w prostokątnym formacie zastąpiono mniej regularnymi kształtami. Szczytem sportowego designu są pulpity, których krawędź przednia została pochylona niczym nos bolidu wyścigowego. Usportowione kształty trafiają się już w lampach oraz regałach biurowych. Nawet kosze na śmieci z takim designem można kupić do biura, a to dopiero początek. Projektanci mebli czekają z kolejnymi pomysłami, które ostatecznie przypieczętują architektoniczną przemianę w pomieszczeniach biurowych.        

Naturalnie styl sportowy nie będzie pomocny we wszystkich branżach. Adwokaci, doradcy finansowi lub profesorowie uniwersyteccy raczej pozostaną przy eleganckich meblach. Podczas gdy mniej formalne branże szybko zaadaptują nowe fotele biurowe oraz pozostałe meble o sportowej charakterystyce. Za kilka lat z pewnością moda biurowa znów się zmieni, ale do tego momentu sportowe wyposażenie powinno cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here