Najlepsze kierunki studiów w roku 2019

0
2401
Najlepsze kierunki studiów w roku 2019Najlepsze kierunki studiów w roku 2019

Co roku można przeczytać różne zestawienia popularności uczelni, poziomu nauczania w danych placówkach czy najchętniej wybieranych kierunków. Są to bardzo pomocne dane, które pomagają zrozumieć tematy związane z przyszłym studiowaniem i możliwościami zatrudnienia po obronieniu licencjatu i magisterki. Warto jednak dowiedzieć się, które kierunki studiów zapewnią nie tylko świetne zatrudnienie, ale także poszerzą wiedzę i wpłyną na chęć samorozwoju.

Dopasuj studia do swoich preferencji

Od dawna wiadomo, że nauka przychodzi łatwiej, jeżeli dany temat jest dla nas interesujący. Coś, co bezpośrednio związane jest z naszym hobby czy pasją, staje się z automatu bardziej atrakcyjne. Warto tę zasadę wykorzystać przy wyborze studiów i specjalizacji. Nie tylko ułatwi to przyswajanie wiedzy, ale także sprawi, że przyszły zawód nie będzie „pracą”, a przyjemnością.

Kierunki studiów, które z pewnością będą oblegane w 2019 roku, to między innymi: stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja, informatyka oraz zarządzanie. Dlaczego właśnie one będą cieszyć się taką popularnością? Ich podstawą są relacje międzyludzkie, rozwijają umiejętność komunikowania się oraz kreatywność. To bardzo duży plus dla przyszłych pracodawców, którzy obecnie szukają osób otwartych, pomysłowych i umiejących zaprezentować siebie, projekt czy zaprogramować coś w systemie. Warto zatem znaleźć uczelnię, która stawia na zajęcia praktyczne, a nie samą teorię. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula w programie studiów zapewnia ćwiczenia praktyczne, warsztaty czy wyjazdy dla studentów (więcej na stronie www.vistula.edu.pl). Kierunki studiów prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która w dużej mierze na co dzień związana jest zawodowo czy naukowo z wykładanym przedmiotem. Jest to niezwykle cenne dla studentów, ponieważ słuchają podczas zajęć tylko świeżych, rzetelnych informacji (a często też ciekawostek i anegdot) ze świata polityki, turystyki czy informatyki.

Nie martw się o etat

Osoba, która ukończyła uczelnię, zdobyła wykształcenie wyższe i może pochwalić się praktycznymi umiejętnościami, z pewnością znajdzie pracę. Dobrze jest wcześniej dostać się na staż i praktyki, by poznać specyfikę przyszłego zawodu. Wyżej wymieniona uczelnia pomaga studentom w nawiązaniu kontaktu z firmami i zaliczeniu obowiązkowych praktyk. Absolwenci wyżej wymienionych kierunków studiów mogą śmiało odpowiadać na oferty korporacji międzynarodowych, agencji reklamowych, biur podróży, biur dyplomatycznych czy działów zajmujących się programowaniem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wykorzystać zdobytą wiedzę do otworzenia własnej działalności – każda z wyżej wymienionych specjalizacji w zupełności pozwoli na prowadzenie biznesu. Zatem przy wyborze studiów warto wziąć pod uwagę swoje własne preferencje i wybrać to, co w przyszłości sprawi przyjemność.

Już teraz dobrze byłoby pomyśleć o wyborze przyszłej uczelni. Wysokie wyniki z matury zapewnią dostanie się na wymarzone kierunki studiów, toteż należy zorientować się w wymaganych progach punktowych, by nie być rozczarowanym po ogłoszeniu listy przyjętych studentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here