Najskuteczniejsze metody nauczania języków obcych

0
1851
Najskuteczniejsze metody nauczania języków obcych

Wakacje tuż-tuż, a ty nie znasz języka? A może planujesz przeprowadzkę do innego kraju? A może po prostu planujesz poszerzyć swoje horyzonty i dopisać dodatkowe umiejętności w swoim CV w postaci znajomości kolejnego języka? Jeśli chociaż jedna odpowiedź na te pytania brzmi tak, jest dla Ciebie świetne rozwiązanie!

Nigdy nie jest za późno na naukę języków obcych

Nie ma znaczenia, ile masz lat, jak duże doświadczenie życiowe posiadasz, nie ma znaczenia, czy jeszcze się uczysz w szkole. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz dopiero swoją karierę, czy zbliżasz się do wieku emerytalnego. Czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, czy pracujesz w międzynarodowej korporacji, czy w małym sklepie, nigdy nie jest za późno i nigdy nie ma przeciwwskazań do nauki nowych języków obcych. 

Szkoła językowa UAM Poznań oferuje szeroki wybór kursów językowych, zarówno dla osób początkujących, jak i tych będących na zaawansowanym poziomie pragnących się dokształcić. Wśród odpłatnych kursów językowych znaleźć można: język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański, język włoski, czy nawet język łaciński.

Kursy prowadzone są przez profesjonalistów, absolwentów prestiżowych studiów magisterskich, podyplomowych i doktoranckich, oferujących kursantom swoje doświadczenie i najwyższy poziom kształcenia.

Przed każdym kursem konieczne jest przeprowadzenie testu poziomującego, który w Szkole Językowej UAM Poznań jest darmowy. Darmowe są także konsultacje z prowadzącymi. Grupy zajęciowe są niewielkie, liczące około ośmiu osób. W ten sposób prowadzący poświęca więcej czasu każdej uczęszczającej na kurs językowy osobie, stawiając na indywidualne podejście, co wpływa na jakość przekazywanych treści. 

Cena kursu nie jest wygórowana, a zajęcia odbywają się raz albo dwa razy w tygodniu, zależnie od preferencji kursanta. W ofercie znajdują się także intensywne kursy wakacyjne, idealne przed wyjazdem do pracy za granicę lub na wakacje.

Które metody nauczania są najskuteczniejsze?

Chociaż wiele jest technik nauki obcych języków, nie ma bardziej skutecznej niż metoda konwersacji. Przy pomocy rozmowy nie tylko o wiele łatwiej zapamiętać praktyczne znaczenie słów i ich możliwe wykorzystanie, ale także można pozbyć się lęku przed rozmową w innym języku. 

Często zdarza się, że znając na pamięć setki słów w danym języku, bardzo trudno jest ich swobodnie używać, formułując zdania w trakcie spontanicznego dialogu. Mając problem z odnalezieniem w swojej głowie odpowiedniego zwrotu, można napotkać blokadę i nie być w stanie wypowiedzieć ani zdania więcej. 

Nauka poprzez konwersację wyklucza takie sytuacje, ucząc nie tylko teoretycznego wykorzystania obcego języka, ale przede wszystkim praktycznego, o wiele bardziej przydatnego w trakcie wyjazdów, w pracy czy w szkole na zajęciach. UAM Poznań to idealna szkoła językowa dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here