Nauka czytania 6 latka

0
3159
Nauka czytania 6 latka

Dziecko to największy skarb dla rodziców i należy dbać i pielęgnować go z największą starannością.
Pierwsze 3 lata życia dziecka mijają jak jedne dzień. Maluch rośnie, a rodzice cieszą się z każdego nawet najmniejszego jego osiągnięcia.
Moment pójścia do przedszkola jest wyjątkowy dla dziecka i jego rodziców, bowiem maluch stanie się częścią grupy przedszkolnej i zacznie uczyć się poznawania i przestrzegania zasad w niej panujących.
3 I 4 latki, to wiek, w którym maluchy uczą się integrować z grupą, nawiązywać relacje z rówieśnikami i przestrzegać praw i zasad w niej obowiązujących.
To własnie w przedszkolu,dzieci poprzez zabawę uczą się najprostszych czynności.Samodzielne ubieranie i rozbieranie, sprawne posługiwanie się łyżką i widelcem to tylko niektóre umiejętności, które maluch rozwinął w przedszkolu.
W grupach starszych dziecko nabywa już nieco innych umiejętności.
Przygotowanie do nauki czytania i pisania to główne zadania zerówki przedszkolnej.
Kreślenie znaków literopodobnych i prawidłowe ich rozmieszczenie w liniaturze sprawiają dziecku wiele trudności. Niewprawna jeszcze rączka musi zostać wyćwiczona, aby nauka pisania w szkole przebiegała prawidłowo.
W zerówce dzieci poznają pierwsze litery i uczą się ich rozpoznawania w krótkich tekstach.
Czytanki dla 6 latka, to zazwyczaj króciutkie z przewagą ilustracji teksty,zachęcające dzieci do samodzielnego czytania.Czytanki dla 6 latka posiadają duże litery, aby dziecku było wygodnie rozpoznać i przeczytać litery. Polecane są czytanki,w których zaznaczone są sylaby innym kolorem i dziecku łatwiej jest opanować naukę czytania właśnie metodą sylabową.
Bardzo ważne jest aby nie stresować 6 latka nauką czytania i nie krytykować go podczas tej nauki.Porównywanie dziecka z innymi potrafiącymi już płynnie czytać jest dla niego bardzo krzywdzące i z pewnością w żaden sposób nie przyspieszy nauki czytania, a jedynie spowoduje u dziecka brak wiary we własne siły i możliwości.
Każdy 6 latek rozwija się w swoim tempie i nauka musi być dostosowana do jego możliwości.

www.pouczyc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here