Nauka języka niemieckiego przez Internet – jak się za to zabrać

0
2651

Internet – to właściwie wszystko, czego potrzebujesz, by zdobyć dostęp do ogromnej liczby wysokiej jakości, w pełni legalnych materiałów do nauki języków obcych. Choć absolutnym liderem pod tym względem jest język angielski, adepci języka niemieckiego także nie będą rozczarowani możliwościami nauki niemieckiego w Internecie. Sprawdźmy, gdzie szukać takich materiałów.

Planujesz uczyć się języka niemieckiego, ale nie masz zbyt wiele czasu? Do tego zależy Ci na praktycznej wiedzy i metodach nauczania, które Cię nie zanudzą i nie ostudzą Twojego entuzjazmu? Internet to doskonałe miejsce do znalezienia takich materiałów. Są różnorodne, można z nich korzystać kiedy tylko się chce, a w dodatku zwykle nie kosztują majątku lub są dostępne za darmo.

Przyjrzyjmy się najciekawszym propozycjom.

Lekcje wideo w serwisach z filmami

W portalach takich jak YouTube czy Vimeo znaleźć można wideo-blogi nauczycieli języka niemieckiego. Skorzystaj z wyszukiwarki w tych serwisach, by znaleźć całe mnóstwo ciekawych filmików. To doskonały sposób na osłuchanie się z językiem niemieckim oraz utrwalenie różnych zagadnień gramatycznych.

A gdy już odwiedzisz YouTube, spróbuj wyszukać też piosenki w języku niemieckim. Dla początkujących uczniów alternatywą mogą być filmiki zawierające piosenki z tekstem.

Grywalizacja nauki języków

Warto przyjrzeć się także serwisom, które pozwalają na „bawienie się” nauką języka. Po założeniu konta, możesz wyznaczyć sobie cel nauki (np. 15 minut dziennie), wykonywać zadania i zdobywać za to punkty. Serwisy tego typu oparte są na idei grywalizacji, a więc upodabniania procesu nauki do grania w grę komputerową, co w założeniu ma uczynić ten proces bardziej angażującym. Czy jest tak rzeczywiście? Najlepiej przekonać się o tym osobiście.

Dialogi dla uczniów języka niemieckiego

Dialogi w języku obcym, najlepiej takie, których można wysłuchać, to dobry sposób na osłuchanie się z językiem niemieckim. Zwykle dotyczą sytuacji, w których prawdopodobnie znajdziesz się, gdy odwiedzisz kraj niemieckojęzyczny.

Materiały BBC

BBC to nie tylko słynny, brytyjski kanał telewizyjny, ale też jedna z największych firm medialnych na świecie. Na jej stronach można znaleźć wiele wysokiej jakości, darmowych materiałów, które przydadzą się nauce języków. Z tymi do języka niemieckiego możesz zapoznać się tutaj.

Internetowy kurs języka niemieckiego – to podstawa

Wszystkie wspomniane wyżej materiały są pomocne w nauce niemieckiego, gdyż dostarczają Ci wielu zróżnicowanych i ciekawych ćwiczeń. Jednak by robić regularne postępy, potrzebny jest dobrze zaprojektowany kurs, który przeprowadzi Cię przez wszystkie istotne zagadnienia krok po kroku.

Na szczęście dziś można nabyć takie kursy także w Internecie. Kursy języka niemieckiego od ESKK dają dodatkowo dostęp do kursów internetowych, które pozwalają na pracowanie nad językiem niemieckim poprzez praktyczne ćwiczenia kiedy i gdzie chcesz. Stanowią nie tylko doskonały sposób na robienie szybkich postępów same w sobie, ale dobrze uzupełniają też kursy papierowe.

Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, zachęcamy do korzystania z legalnych materiałów do nauki języków, jakie znaleźć można w Internecie. To prawdziwa wyspa językowych skarbów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here