Pięć powodów, dla których warto oszczędzać

0
1819
Pięć powodów, dla których warto oszczędzać

Oszczędzanie jest niezwykle ważną częścią naszego życia i z pewnością powinniśmy szybko określić sposób, w jaki chcemy to robić. Nie ma bowiem pewności, że życie potoczy się tak, jak zaplanowaliśmy, a co za tym idzie, że za kilka lat będziemy tam, gdzie chcemy. Dlatego właśnie tak istotne jest to, by wiedzieć jak oszczędzać.

Najważniejszym aspektem w tym kontekście jest jednak motywacja. Aby ją mieć, musimy znać powody. Oto i one:

  1. Przyszłość naszej rodziny – oszczędzanie pozwala nam zabezpieczyć nie tylko siebie, ale i rodzinę przed problemami, jakie mogą się pojawić w przyszłości. To rozsądne i odpowiedzialne zachowanie, które może pomóc naszym bliskim w tak dużym stopniu, jakiego nawet nie przewidujemy.
  2. Komfort życia – nawet jeśli nasza emerytura okaże się być wysoka, a życie poskąpi trudnych chwil, to komfort życia z drobną sumką zapasu będzie nieporównywalnie większy, niż gdybyśmy musieli oglądać każdą złotówkę przed jej wydaniem.
  3. Prezenty – trochę pragmatycznego oszczędzania na tu i teraz również się przyda. Oszczędzajmy na prezenty, by móc nimi zachwycać bliskich i pozwalać sobie na coś, czego w normalnych warunkach nie kupilibyśmy. To da nam gigantyczną frajdę i sprawi, że nasze oszczędzanie nabierze głębszego sensu.
  4. Okazje czynią bogatym – oszczędzanie to także szansa na zgromadzenie sumy, która w obliczu okazji sprawi, że będziemy mogli skorzystać. Mowa tu o niezwykłej promocji na telewizor, okazyjnym kupnie auta czy egzotyczny wyjazd last minute. Drobna suma na przyszłość jest znakomitym pomysłem, by czuć się pewniej i żyć przyjemniej.
  5. Konkretny cel – chodzi o mało sprecyzowane teraz, ale w naszym przypadku indywidualnie określone cele, które pomogą nam oszczędzać. Musimy zawsze wybrać sobie coś, na co zbieramy, by mieć motywację i chęci do dalszego odkładania i dążenia do powiększania naszych zasobów.

Oszczędzanie to trudny, ale niezwykle inspirujący proces, który na końcu zawsze i bez wyjątków skrywa dla nas przyjemną niespodziankę. Możemy w tym procesie otrzymać pomoc np. na Aviva.pl. Dlatego, dla czystej przyjemności, warto oszczędzać i korzystać z życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here