Plany ESL – czym są? Czy warto skorzystać?

0
278
Plany ESL

Lekcje ESL to jedne z najczęściej przeprowadzanych zajęć na świecie. Lektorzy łamią sobie głowy nad coraz to nowymi materiałami do swojej pracy, aby jak najlepiej przekazać tę niezwykle przydatną umiejętność – znajomość angielskiego. Ogromną w tym pomocą są gotowe plany ESL.

O co chodzi z ESL?

Skrót ESL oznacza English as a Second Language. To właśnie angielski jest najpowszechniej na świecie nauczany jako drugi język. Z historycznych względów to on był używany w wielu regionach świata. Dlatego to po angielsku najłatwiej było dogadać się w obcych krajach. Dla kolejnych pokoleń pragmatyczne było więc uczyć się tego języka, co jeszcze bardziej zwiększa jego powszechność. I tak popularność angielskiego napędza samą siebie.

Nauczyciele angliści mają pełne ręce roboty. Przeprowadzanie lekcji to zazwyczaj niewiele czasu, kiedy trzeba przykuć uwagę uczniów, przekazać dużo zasad gramatyki i słówek, wyćwiczyć czytanie, mówienie i rozumienie ze słuchu. I jeszcze znaleźć czas na przepytywanie. A uczniowie nie zawsze przecież są w ogóle skłonni do nauki! Żeby nadążyć z materiałem, najważniejsze jest zaplanowanie zajęć.

Planowanie lekcji dla wielu poziomów, czasów trwania i tematów to niełatwe zadanie. Im lepszy plan, tym lepiej spisze się klasa, ku dumie prowadzącego. Ale doba ma skończoną długość, zaś nauczyciele są tylko ludźmi, i to często mocno zapracowanymi. Warto więc skorzystać z bazy gotowych planów ESL.

Gotowe plany ESL – wiedza dla uczniów, ulga dla nauczycieli

Witryna english4tutors (https://english4tutors.com/esl-lesson-plans/) oferuje ponad 200 planów lekcji nauki angielskiego dla poziomów A2-C2. Lekcje wspomagane są inspirującymi, aktualnymi tematami. Wzbogacają je materiały wideo i interesujące teksty. To podstawa dla wszelkiego nauczania: uczynić temat tak ciekawym, żeby aż chciało się go zgłębiać. Dostępne są również ćwiczenia, zarówno klasyczne (uzupełnianie słówek, dopasowanie tłumaczeń, prawda czy fałsz), jak i nowatorskie (budowanie słów, wnioskowanie z obrazków, gra w skojarzenia i inne).

Treści tworzone są przez autorów, korektorów i projektantów z wieloletnim doświadczeniem, którzy dobrze znają problemy nauczycieli. Każda lekcja zawiera prezentację PowerPoint dla zajęć online oraz dwa pliki MS Word dla lekcji stacjonarnych (dla ucznia i prowadzącego). Dostępne są przystępne plany cenowe dla osób indywidualnych lub firm czy szkół, a część zasobów jest darmowa. Przekonaj się, że gotowe plany lekcji ESL mogą wnieść misję nauczania na nowy poziom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here