Podziemne atrakcje: co warto zobaczyć w Rzeszowie?

0
1535

Jakimi atrakcjami może nas oczarować Rzeszów? To miasto to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz pasjonata dawnej architektury. Warto jednak pamiętać, że z ciekawymi obiektami można się spotkać nie tylko na powierzchni, ale i pod ziemią. Rzeszów jest przecież jednym z tych miast, które może się pochwalić wspaniałą, podziemną trasą turystyczną. Co można zobaczyć w trakcie jej przemierzania?

Podziemna trasa turystyczna, którą może się pochwalić Rzeszów, to nie lada gratka dla każdego poszukiwacza przygód. Tu z tajemnicą można się spotkać niemal na każdym kroku. Nie brak na tej trasie historycznych pamiątek, które wciąż wzbudzają podziw. Co można zobaczyć? Relikty średniowiecznych murów oraz ślady po ukrytych przejściach – oto podziemne atrakcje, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród zwiedzających. Zachwycić mogą też relikty dawnych piwnic, które są najlepszym dowodem na to, iż w średniowiecznym Rzeszowie ogromnie ważną rolę zajmował handel. Trasa turystyczna, licząca sobie prawie 400 metrów długości, to 15 korytarzy i 25 piwnic. Obiekty te powstały pomiędzy XIV a XVIII wiekiem, a każdy z nich stanowi dziś cenną pamiątkę po dawnych mieszkańcach Rzeszowa.

Rzeszów to piękne miasto, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Wycieczki po jego terenie to idealna propozycja dla każdego, kto chce spędzić czas w pięknym otoczeniu, a jednocześnie poszerzyć swą wiedzę z zakresu historii. A kto chce dodatkowo przeżyć tu wspaniałą przygodę, ten może wybrać się na spacer po rzeszowskich podziemiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here