Szkoła policealna pozwala na szybkie zdobycie umiejętności niezbędnych do podjęcia pierwszej pracy. Poznaj zalety wspomnianej placówki i dowiedz się, jacy specjaliści cieszą się największym zainteresowaniem pracodawców.
Dla kogo szkoła policealna?
Szkoły policealne to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które z jakichś powodów nie chcą lub też nie mogą studiować w trybie dziennym. Nauka w szkole policealnej trwa zazwyczaj 2 bądź też 4 semestry, natomiast sam program zajęć ukierunkowany jest na zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych. Dzięki temu absolwenci opisywanych szkół – w momencie podjęcia pierwszej pracy – mogą wykazać się doświadczeniem, które wymagane jest przez zdecydowaną większość pracodawców. Dodatkowo wszyscy uczniowie – bez względu na wybrany kierunek – nabywają wiedzę z zakresu podstaw prawa pracy i ekonomii. To bardzo ważne, gdyż wspomniana wiedza pozwoli na swobodne poruszanie się po rynku pracy i wybór zatrudnienia zgodnego z oczekiwaniami.
Warto dodać, iż koszt nauki w szkole policealnej jest znacznie niższy niż czesne na uczelni wyższej. Naturalnie ukończenie szkoły policealnej w żaden sposób nie przekreśla szansy na zdobycie wyższego wykształcenia. Wręcz przeciwnie! Spora ilość osób – po zdobyciu tytułu technika i rozpoczęciu kariery zawodowej – decyduje się na podjęcie studiów w trybie zaocznym bądź wieczorowym.
Zdobądź zawód z przyszłością!
Nieustanny rozwój technologii w dużej mierze kształtuje sytuację na rynku pracy. Coraz więcej firm poszukuje pracowników posiadających doświadczenie w zakresie szeroko pojętej informatyki. Sprawę z tego faktu doskonale zdają sobie szkoły policealne SEI, które – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców – dopasowują swoją ofertę do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. W rozbudowanej ofercie wspomnianych placówek znajdziemy kierunki takie jak m.in. technik informatyk, technik grafik czy też technik dekorator wnętrz.
Osoby, które zdecydują się ukończyć szkołę na kierunku technik informatyk uzyskają wiedzę umożliwiającą administrowanie sieciowym systemem operacyjnym, tworzenie aplikacji i stron internetowych, administrowanie, projektowanie i zakładanie baz danych czy też obsługę lokalnych sieci komputerowych. Z kolei absolwenci kończący naukę na kierunku technik grafik komputerowy bez większego problemu sprostają obsłudze programów grafiki wektorowej, stworzą animowane elementy, przygotują różnego rodzaju publikacje, opracują koncepcje edytorskie, a nawet zaprojektują graficznie strony internetowe. Również absolwenci posiadający tytuł technika dekoratora wnętrz nie mogą narzekać na brak ciekawych ofert pracy. Wspomniana grupa osób dysponuje umiejętnościami pozwalającymi na wykonanie symulacji 3D, dobór oświetlenia, kolorów i faktur do wnętrz. Poza tym opisywani specjaliści doskonale orientują się na rynku produktów dekoratorskich.
Wszystkie, wspomniane powyżej zawody można z powodzeniem określić mianem przyszłościowych. Warto dodać, iż praca we wskazanych gałęziach przemysłu związana jest naturalnie z możliwością otrzymywania atrakcyjnego wynagrodzenia.