Poznaj zalety nauki angielskiego przez Skype dla seniorów

0
411

Emerytura to idealny okres na rozpoczęcie zdobywania nowych umiejętności, które wcześniej były zaniedbane z różnorakich powodów, przykładem jest nauka języka obcego. Seniorzy wcale nie muszą nudzić się w domach. Dzięki angielskiemu przez Skype poszerzą grono znajomych i znajdą sposób na samotność. Dlaczego osoby starsze powinny nauczyć się języka angielskiego?

Metoda na samotność

Seniorzy zwykle mają obszerne doświadczenia życiowe. Pracowali zawodowo, wychowywali dzieci, a na emeryturze stanowią wsparcie zajmując się wnukami. Czy w tym pędzącym świecie na znajdą jeszcze chwilę na naukę angielskiego przez Skype? Bez wątpienia! Liczne badania potwierdzają, że seniorzy są grupą osób, która tak naprawdę ma najwięcej wolnego czasu. Warto więc wykorzystać tę sposobność i nauczyć się języka obcego. 

Dość ze stereotypami, które mówią, że efektywnie przyswajają wiedzę tylko ludzie młodzi. Senior może tak samo szybko opanować angielski i czuć z tego powodu satysfakcję. Niestety w starszym wieku często dokucza samotność i wyizolowanie, więc jest to świetny sposób, aby z nimi walczyć. Co musi zrobić senior, aby skorzystać z lekcji angielskiego przez Skype? Nieuniknionym jest zaznajomienie się z obsługą komputera lub tabletu oraz programu Skype, a na koniec pozostaje znaleźć lektora. Osoby starsze mogą poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub przyjaciół. 

Lektor wcale nie musi być w podobnym wieku do wieku seniora, czasem osoba młoda wniesie więcej życiowej energii, motywacji i zadowolenia do życia ucznia. 

Gimnastyka pamięci

Osobom starszym bezczynność na początku emerytury może kojarzyć się z czymś błogim i długo wyczekiwanym. Nie minie jednak kilka tygodni, jak seniorów dopadnie nuda i  bezczynność rodzące frustrację. Antidotum na życiowy apatię jest więc nauka angielskiego przez Skype. 

Nuda w przeciwieństwie do dolce far niente wcale nie jest dobra ani korzystna dla mózgu. Badania pokazują, że nauka języka przyczynia się do utrzymania sprawności umysłowej i zapobiega chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera. Przyswajanie języka angielskiego może również pomóc seniorom w poprawie umiejętności poznawczych, takich jak koncentracja, uwaga i logiczne myślenie. Codzienna powtórka słówek gimnastykuje szare komórki. Z kolei przyswajanie reguł gramatycznych wpłynie na tworzenie się nowych połączeń między synapsami. Stąd wniosek, że nauka angielskiego przez Skype jest zbawienna dla funkcjonowania mózgu. 

Nowe technologie niestraszne seniorom

Seniorzy postrzegani są jako osoby, które stronią od nowinek technologicznych. Zwykle ich znajomość komputera ogranicza się do surfowania po sieci. Nauka angielskiego przez Skype zmotywuje osoby starsze do tego, aby poznały nowe technologie. Czy to jest skomplikowane? Na początku babcia lub dziadek mogą czuć niepokój obcowania z nieznanym, nierzadko pojawi się zdziwienie, że świat tak bardzo się zmienił od czasów ich młodości, ale kiedy raz posmakują nieograniczonych możliwości, na pewno nauka angielskiego przez Skype przypadnie im do gustu. 

Ta nowa forma nauki może pomóc seniorom w zwiększeniu poczucia niezależności, co jest szczególnie ważne w starszym wieku. Seniorzy, którzy uczą się języka obcego, mogą czuć się bardziej pewni siebie i niezależni, ponieważ są w stanie porozumieć się z ludźmi z innych krajów. Nowe technologie sprawiają, że mogą oni pobierać lekcje, siedząc w ulubionym fotelu. 

Kurs uszyty na miarę

Nauka angielskiego przez Skype pozwala na elastyczne dostosowanie harmonogramu zajęć do potrzeb seniorów. Mogą oni uczyć się języka z dowolnego miejsca (jedynym ograniczeniem jest dostęp do Internetu) i o dowolnej porze, a także korzystać z wygodnych funkcji takich jak zapisywanie rozmów i powtórki materiału. Co ważne, umożliwia nauczycielowi indywidualne podejście do każdego ucznia. Dzięki temu seniorzy mogą skupić się na swoich słabościach, a nauczyciel może dostosować poziom trudności materiału do poziomu kursanta. Skype pozwala seniorom na korzystanie z usług nauczycieli z całego świata. Mogą oni uczyć się języka od native speakerów, co pozwala na lepsze poznanie kultury anglojęzycznej i poprawę umiejętności wypowiedzi w zależności od kontekstu.

Co daje nauka angielskiego przez Skype? Nauka języka obcego niezaprzeczalnie przynosi korzyści społeczne dla seniorów. Mogą oni korzystać z klubów językowych i nawiązywać znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach z różnych części świata, co sprzyja utrzymaniu życia społecznego i unikaniu izolacji. Przed seniorem otwierają się nowe możliwości. Kto wie, z kim jeszcze przyjdzie mu rozmawiać i nawiązywać przyjaźnie? Być może długofalowa znajomość zaowocuje podróżą?

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here