Pożyczki oddłużeniowe

0
1380
Pożyczki oddłużeniowe

Pożyczki często są dla nas ratunkiem w ciężkich sytuacjach, jednak niektórzy korzystają z nich również w przypadku wyjazdu czy większego zakupu. Pożyczki oddłużeniowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób posiadających zadłużenia i nieregularnie spłacane zobowiązania. Kiedy naprawdę warto sięgnąć po pożyczkę oddłużeniową?

Pożyczka oddłużeniowa – czym jest?

Pożyczki oddłużeniowe oferowane są przez instytucje pozabankowe. Jak sama nazwa na to wskazuje – wykorzystane powinny być na spłatę różnego rodzaju zobowiązań, również windykacji czy komornika. Oznacza to więc, że osoba wnioskująca o pożyczkę może mieć negatywną historię w BIK, dlatego też pożyczki oddłużeniowe udzielane są bez sprawdzania informacji w rejestracjach dłużników.

Pożyczka oddłużeniowa to także minimum formalności, najczęściej udzielana jest osobom które skończyły 18 lub 21 lat. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu kilkunastu minut, jedynie w niektórych przypadkach może trwać to nieco dłużej.

Jak uzyskać pożyczkę oddłużeniową?

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę oddłużeniową, warto sprawdzić instytucje, które takowe rozwiązanie oferują i poznać wyczerpująco oferty typu https://www.lendon.pl/pozyczki-oddluzeniowe. Powinniśmy zwrócić uwagę na oferowaną kwotę, oprocentowanie, opłaty przygotowawcze, prowizje, a także czas spłaty.

W pierwszym etapie wnioskowania o pożyczkę oddłużeniową, musimy uzupełnić wszystkie istotne informacje oraz dane. Potrzebne będzie imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania, numer konta, informacje o kwocie zadłużenia, a czasem również NIP pracodawcy oraz zarobki.

Po przeanalizowaniu sytuacji, doradca udziela pożyczki, wydaje negatywną decyzję bądź przygotowuje inną propozycję. Jeśli decyzja jest pozytywna, klient zgadza się na uzyskanie pożyczki i podpisuje umowę. Wówczas pozostaje jedynie czekać, aż pieniądze pojawią się na koncie klienta.

Spłata pożyczki następuje zgodnie z harmonogramem, który został zawarty w podpisanej umowie. W niektórych przypadkach możliwe jest przesunięcie terminu spłaty o kolejny miesiąc bądź wnioskowanie o dodatkową kwotę, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę oddłużeniową?

Oddłużeniowa pożyczka najczęściej jest ostatnim ratunkiem dla dłużników którzy posiadają negatywną historię kredytową. Powinniśmy z niej skorzystać w sytuacji, w której nie mamy już innej możliwości na pozyskanie pieniędzy. Pozwoli ona uniknąć wizyty komornika czy telefonów windykacji.

Pożyczki, choć dają nam chwilowy zastrzyk gotówki, muszą prędzej czy później zostać spłacone. Nie rozwiążą naszych problemów, dlatego też ich zaciąganie powinno być dobrze przemyślane. Spłacanie zadłużeń nowymi zadłużeniami wprowadza nas jedynie w coraz to większe kłopoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here