Proste zasady i indywidualne podejście – najlepsze kredyty dla firm

0
1368
Proste zasady i indywidualne podejście - najlepsze kredyty dla firm

Finansowanie działalności gospodarczej za pomocą kredytów jest wciąż jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania dodatkowych środków, dzięki którym można nie tylko utrzymać się na rynku, ale również efektywnie rozwijać aktywność biznesową. Środki kredytowe okazują się pomocne także w innych przypadkach – niekiedy przydają się już na etapie zakładania firmy. Jak pozyskać je wtedy, gdy z różnych względów nie zawsze można w tym zakresie liczyć na pomoc ze strony banków?

Sprawdzone rozwiązania 

Kredyt obrotowy, inwestycyjny, a może firmowa linia kredytowa? To te rozwiązania są najczęściej wybierane przez firmy zainteresowane możliwością pozyskania dodatkowych środków na cele związane z biznesem.

Czy prowadzenie firmy w Polsce jest łatwe? W tym momencie wielu przedsiębiorców na pewno uzna to pytanie za typowe z kategorii… retorycznych. Mimo kolejnych zapewnień ze strony polityków realnie sytuacja zarówno mniejszych, jak i większych firm w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Sporym obciążeniem dla przedsiębiorców jest nadal biurokracja, skomplikowany system podatkowy i relatywnie duże obciążenia fiskalno-ubezpieczeniowe. Niekiedy bywają one istotną barierą nie tylko dla rozwoju, ale wręcz dla utrzymania firmy na rynku. 

Zaległości względem US czy ZUS negatywnie wpływają na ocenę wiarygodności finansowej firmy, która nawet spłacając zaległe zobowiązania wobec tych instytucji, ma małe realne szanse na otrzymanie wsparcia finansowego ze strony banków.

Co zrobić, gdy dodatkowe środki są nam niezbędne, jeśli nie chcemy mimo przejściowych problemów, zamykać firmy? Rynek oferuje finansowanie z różnych źródeł – nie zawsze jednak są to podmioty, którym warto ufać. Jednym z kluczowych kryteriów oceny firm oferujących kredytowanie działalności i pośrednictwo finansowe jest doświadczenie – czas prowadzenia działalności w sektorze finansowym i opinie ze strony dotychczasowych klientów.

Warto też zwrócić uwagę na podejście do klienta – jeśli będzie ono wielopłaszczyznowe (realna ocena stanu finansowego firmy i możliwości dalszego funkcjonowania) i zarazem indywidualne, a proponowane umowy będą proste i przejrzyste, wówczas możemy podjąć decyzję o współpracy.

Finansowanie i doradztwo

Uzyskanie dodatkowych środków niezbędnych do prowadzenia firmy powinno być zagwarantowane klarowną umową, której przedmiotem jest kredyt (obrotowy, inwestycyjny, czy np. na spłatę zobowiązań wobec ZUS/US). 

Jasna i prosta umowa (bez ukrytych szczegółowych zapisów) będzie mogła być natomiast sformułowana tylko wtedy, gdy przed jej podpisaniem zwrócimy uwagę na wszystkie elementy determinujące warunki spłaty. Jeśli doradca firmy kredytowej będzie skłonny do udzielania nam wyczerpujących odpowiedzi, tym większa szansa na podpisanie korzystnej dla obu stron umowy.

Jeśli zamierzamy pozyskać dodatkowe środki na prowadzenie firmy, porównajmy oferty różnych podmiotów udzielających kredytów i pośredniczących w ich udzielaniu – na pewno warto zapoznać się m.in. z takimi serwisami, jak: https://kredyt-firmowy.pl/. Uzyskamy tu najważniejsze informacje na temat kredytowania działalności firmowej, porady finansowe w dziale “Baza wiedzy” oraz stosowne formularze kontaktowe. 

Możliwość spokojnego skonfrontowania teoretycznych możliwości z realnymi szansami to pierwszy krok przy podjęciu racjonalnej decyzji dotyczącej kredytowania działalności firmowej – ma to szczególne znaczenie przy takich produktach finansowych jak kredyt inwestycyjny, który z reguły przyznawany jest na dłuższy okres niż np. kredyt obrotowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here