Przyczyny gorączki u dorosłych. Właściwości zdrowotne papryczek chilli. Zaburzenia krzepliwości krwi.

0
1849

Gorączka bez innych objawów u dorosłego – różne przyczyny
Utrzymywanie przez organizm temperatury na prawidłowym poziomie sprawia, że procesy immunologiczne oraz metaboliczne przebiegają prawidłowo. Wysoka temperatura jest objawem wystąpienia zaburzeń w regulacji ciepłoty organizmu. Najczęściej jest ona wywołana przez czynniki zakaźne, procesy nowotworowe lub zaburzenia immunologiczne. Czasem zdarza się, że lekarze nie potrafią ustalić przyczyny gorączki u dorosłego, taka niezdiagnozowana gorączka trwa zwykle co najmniej 3 tygodnie i została zdefiniowana już w 1961 roku.

Papryczka chili – właściwości zdrowotne
Papryczka chilli oprócz silnych wrażeń smakowych ma również właściwości zdrowotne. Oczyszcza drogi oddechowe w przeziębieniach, może zapobiegać niektórym nowotworom i dostarcza witamin. Najwięcej papryczki chilli spożywa się tam, gdzie jest najgoręcej gdyż silne pocenie jakie powoduje, daje wrażenie chłodu. Działa korzystnie na serce i obniża poziom cholesterolu. Uważa się tez, że zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi.

Zaburzenia krzepliwości krwi – przyczyny objawy leczenie
Do najczęstszych przyczyn skaz krwotocznych należą nowotwory, choroby układu krążenia, choroby wątroby i trzustki. Objawiają się późnymi krwawieniami pourazowymi, powtarzającymi się domięśniowymi wylewami krwi, przedłużonymi miesiączkami i krwawieniami po wyrywaniu zęba czy innych urazach. W przypadku skazy krwotocznej pacjentowi w szpitalu podaje się świeżą krew lub preparaty krwiopochodne. W przypadku skazy zakrzepowo-zatorowej z kolei podaje się leki przeciwzakrzepowe.

www.e-stancja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here