Przydatne sprzęty dla Youtubera podróżnika

0
1904
Przydatne sprzęty dla Youtubera podróżnika

Podróże od zawsze wiążą się z niezliczoną ilością zdjęć i filmów. Bardzo często wyjeżdżamy i ryzykujemy robiąc sobie zdjęcia w niezwykłych miejscach. Selfie stick stał się przedłużeniem naszej ręki, a w przypadku Vlogerów, którzy z kamerą i aparatem nie rozstają się nawet gdy śpią, jest to element niezbędny do pracy. Oprócz selfie sticka w niezbędniku podróżnika znajdziemy masę innych, równie przydatnych gadżetów. Zobaczcie co warto zabrać w podróż, z której wrócimy bogatsi o wiele selfie i pięknych ujęć.

Selfie stick – przedłużenie ręki

Wspomniany selfie stick dosięgnie tam, gdzie ludzka ręka nie da rady. Youtuberzy muszą czas utrzymać kamerę na poziomie twarzy przez kilkadziesiąt minut, a czasem nawet parę godzin. Utrzymanie kamery na tej wysokości tak długo jest po prostu niemożliwe. Dlatego selfie stick jest absolutnym niezbędnikiem każdego vlogera.

Statyw

Czasem zrobienie idealnego ujęcia wymaga niebywałej precyzji. Wtedy z pomocą przychodzą statywy, które wyeliminują drgania i uwolnią nasze ręce na czas nagrywania. W tym czasie możemy spokojnie ustawić wszystkie parametry i cieszyć się idealnym nagraniem bądź najlepszym ujęciem, jakie mogliśmy zrobić.

Dron

Karta pamięci – a najlepiej kilka

Te wszystkie piękne zdjęcia i filmy trzeba gdzieś przechować. Nagrywanie przez kilka godzin nie będzie możliwe, jeśli nie wyposażymy się w zapasowe karty pamięci. Uwierzcie, Youtuberzy mają ich w zapasie kilka, bo nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebne będzie dodatkowe miejsce na nagrania i zdjęcia.

Dron – wyjątkowe ujęcia dla najlepszej jakości filmu

Nie każdy Youtuber ma pozwolenie na latanie dronem, ale ci którzy je mają, diametralnie podnieśli jakość swoich filmów. Ujęcia z lotu ptaka są widowiskowe, a jeśli dron jest z wyższej półki i jest wyposażony w kamerę 4K, to zrobi wrażenie na niejednym anonimowym krytyku.

Jeżeli Youtuber posiadający drona wybiera się w podróż, zawsze sprawdza pogodę i przepisy przestrzeni powietrznej w miejscu kręcenia filmu. Pamiętajcie, że latanie dronem podlega przepisom prawnym i nie można wlecieć nim wszędzie. Konsekwencje bywają poważne, dlatego warto upewnić się czy nasz drogi sprzęt nie spowoduje jeszcze droższych kłopotów.

Statyw

Torba

Wszystkie obiektywy, aparaty i kamery, a do tego karty pamięci, ładowarki i adaptery zajmują dużo miejsca. Dobra torba z wieloma przegródkami to podstawowe wyposażenie podróżującego fotografa. Jeżeli sprzętu jest zbyt dużo, warto rozważyć kupno specjalnej walizki, w której umieścimy każdy element w gąbce, która zamortyzuje delikatny sprzęt przed wstrząsami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here